سردخانه, سردخانه سیار
سردخانه های سیار را چگونه میسازند؟

چگونگی تولید سردخانه های سیار

تولید سردخانه‌های سیار در چند مرحله مختلف انجام می‌شود. در ادامه مراحل کامل تولید سردخانه‌های سیار را برای شما بیان می‌کنیم. 

۱.تعیین نوع سردخانه

قبل از اینکه سردخانه سیار طراحی شود، ابتدا باید نوع سردخانه را مشخص کرد. همانطور که می‌دانید، سردخانه‌ها برای موارد گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، برخی از سردخانه‌ها برای نگهداری از میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌شوند. اما برخی دیگر ممکن است برای نگهداری از غلات یا گوشت مورد استفاده قرار بگیرند. بنابراین ابتدا لازم است نوع کاربرد سردخانه مشخص شود. زمانی که شرکت‌های طراحی سردخانه سیار اطلاعات بیشتری درباره کاربرد آن داشته باشند، می‌توانند سرد خانه را به شکل بهتری طراحی کنند. 

بنابراین، در اولین قدم باید نوع مواد غذایی یا محصولاتی که قرار است در سردخانه نگهداری شوند را تعیین کنید. در مرحله دوم، باید بازه دمایی برای نگهداری محصولات در سردخانه مشخص شود. هر محصول در رنج دمایی خاصی نگهداری می‌شود. سردخانه‌های سیار به دلیل متحرک بودن از نظر تغییرات دمایی محدود هستند. بنابراین محصولی که برای نگهداری در سردخانه سیار انتخاب می‌شود، باید با رنج دمایی سردخانه سازگاری داشته باشد.

۲.تعیین فضا

دومین مرحله برای طراحی سردخانه سیار، تعیین فضا است. با توجه به اینکه سردخانه سیار باید در مکان‌های مختلف جابجا شود، بنابراین نمی‌تواند ابعاد بسیار بزرگ داشته باشد و باید به راحتی توسط وسایل نقلیه جابجا شود. تعیین فضا برای سردخانه سیار با توجه به نوع فعالیت کسب و کار انجام می‌شود. به عنوان مثال، نگهداری میوه‌ها و سبزیجات نسبت به نوشیدنی‌ها ممکن است به فضای کمتری نیاز داشته باشد. 

برخی از افراد تصور می‌کنند هر چقدر ابعاد سردخانه بزرگتر باشد، کارایی بهتری خواهد داشت. در حالی که سردخانه‌های بسیار بزرگ صرفاً باعث افزایش هزینه‌ها می‌شوند. علاوه بر این، ابعاد سردخانه نباید از حد معینی کمتر باشد. سردخانه‌های کوچک کارایی چندانی ندارند. زیرا صرفاً می‌توانند محصولات محدودی را در آن‌ها نگهداری کرد.

نمایی از سردخانه های سیار

۳.بررسی شرایط محیطی

سومین مرحله برای طراحی سردخانه سیار، بررسی شرایط محیطی است. طراحی سردخانه کار راحتی نیست و باید توسط افراد متخصص انجام شود. زیرا هر سردخانه نیاز به کنترل دما دارد و باید کاملا عایق باشد. همچنین انتقال حرارت از محیط بیرون به داخل سردخانه باید ناچیز یا صفر باشد. بنابراین افرادی که برای طراحی سردخانه سیار اقدام می‌کنند، باید دانش زیادی در زمینه علوم مختلف مثل ترمودینامیک و کنترل دما فشار داشته باشند. 

با توجه به ابعاد سردخانه و نوع محصولی که در سردخانه سیار نگهداری می‌شود، رنج دمایی خاص یا میزان تهویه و رطوبت محیط باید اندازه گیری شود. یکی از مهم‌ترین مسائل هنگام طراحی سردخانه سیار، عایق بندی محیط داخلی سردخانه است. افرادی که برای طراحی سردخانه سیار اقدام می‌کنند، باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا محیط داخلی سردخانه تا حد امکان کاملا عایق باشد. هر چقدر میزان ورود و خروج سرما گرما کمتر باشد، مواد غذایی سالم‌تر خواهند ماند.

۴. نصب تجهیزات

مرحله آخر برای طراحی سردخانه سیار، نصب تجهیزات است. تجهیزات داخل یک سردخانه سیار اهمیت بسیار زیادی دارند و باید به شکل درست انتخاب شوند. برخی از انواع تجهیزات برای تهویه هوای داخلی سردخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند که شامل سیستم تهویه هوا هستند. برخی دیگر نیز مربوط به کنترل رطوبت محیط می‌باشند. زمانی که رطوبت محیط داخلی سردخانه از حد معینی فراتر رود، سنسورهای هوشمند به سرعت این موضوع را به اطلاع مراکز کنترل خواهند رساند. مهم‌ترین تجهیزات داخلی سردخانه سیار، سیستم‌های کنترل دما هستند که دمای داخلی سردخانه را در بازه مشخصی حفظ می‌کنند.

 

یک نمونه از سردخانه سیار

نکات مهم برای نصب ساندویچ پانل سردخانه ای

با توجه به اینکه ساندویچ پانل سردخانه ای، نوعی سازه عایق محسوب می شود و با نصب آن در سقف و دیوارها از خروج برودت داخل به خارج و ورود گرمای محیط بیرون به داخلی سردخانه جلوگیری می کند، نصب آن در سردخانه ها اهمیت زیادی دارد. در این قسمت با مهم ترین نکات کاربردی در نصب ساندویچ پانل سردخانه ای آشنا می شویم.

هنگام ساندویچ پانل سردخانه ای در سقف و دیوارها باید به محل دقیق قرارگیری زاویه های هر پانل با پانل دیگر توجه کنید. بین این گوشه ها نباید کوچکترین فاصله یا منفذی وجود داشته باشد. اگر این قسمت ها را به درستی نصب نکنید، هوا بین محیط خارج و داخل سردخانه جریان پیدا می کند و هم کارآیی سردخانه مختل می شود و هم مواد غذایی که در دمای پایین، منجمد شده اند، فاسد می شوند.

در نصب ساندویچ پانل سردخانه ای باید از اتصالاتی استفاده کنید که در برابر زنگ زدگی مقاوم بوده و همچنین عایق نیز باشند. عایق بودن اتصالاتی که ساندویچ پانل را به سازه متصل می کند از انتقال حرارت بین داخل و خارج سردخانه جلوگیری می کند. بهترین پانل ها برای این کار، ساندویچ پانل سردخانه ای پلی اورتان یا پلی استایرن معرفی شده اند.

کاربرد ساندویچ پانل های سردخانه ای از اتاق های تمیز گرفته تا یخچال های معمولی و صنعتی و کانکسی را شامل می شود. با توجه به اینکه کاربرد این موارد بیشتر در موارد صنعتی می باشد نیاز است حتما استاندارد دمایی برای اتاقک های سردخانه تعیین کنید. نوع سردخانه نیز در کیفیت لایه داخلی این پانل ها تاثیرگذار است. مواد اولیه لایه داخلی پشم سنگ – فوم پلی یورتان – پلی استایرن می باشد. پلی استایرن بهترین نوع از مواد تشکیل دهنده ساندویچ پانل سردخانه ای هستند.

تولید سردخانه های سیار

برای تهیه این نوع پانل یا هر نوع پانل دیگر باید این کار را از طریق شرکت های معتبر انجام دهید. گروه صنعتی برج پوشش آپادانا سال هاست که در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل ها اعم از دیواری، سقفی و سردخانه ای فعال است. مهم ترین دلیل رشد و توسعه شرکت برج پوشش آپادانا کیفیت قطعات و محصولات این شرکت است به طوری که در حال حاضر به عنوان صادرکننده این محصولات در سطح خاورمیانه مطرح است.
تمامی ساندویچ پانل های این شرکت با استفاده از بالاترین استانداردهای روز دنیا ساخته و ارائه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات با کارشناسان درتماس باشید

مقالات مرتبط