fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل را به ساده ترین شکل ممکن این گونه تعریف می کنیم، نوعی مصالح نوین برای ساخت دیواره و سقف ساختمان ها. ساختار ساندویچ پانل به گونه ای ایجاد شده که دو لایه ورق فلزی گالوانیزه یا آلوزینک اطراف هسته پانل را احاطه کرده اند. در واقع نام و ساختار این محصول شباهت خاصی به ساندویچ ها دارد و از این رو درک چگونگی ایجاد این پانل ها امری بسیار ساده می باشد. تنها کافیست ساندویچ را در ذهن خود تصور نمایید. ساندویچ پانل یکی از محصولاتی است که در طراحی سازه های نوین بسیار پرکاربرد می باشد. سرعت امنیت و طول عمر بالا از بارزترین ویژگی های این محصولات است.

مزیت ها

مقاومت بار بالا

قابل شستشو

عایق صدا و رطوبت

سبک بودن نسبت به سازه های دیگر

قابلیت جابجایی

مقاوم در برابر زنگ زدگی

قابل بازیافت

تنوع رنگ

ویژگی ها

افزایش طول عمر سازه

سرعت در اجرا

قابلیت نصب سریع

عایق صدا

کاهش هزینه

مقاوم در برابر زلزله

کاهش وزن سازه

قابل نصب مجدد

کاربردها

انبار ها وسالن ها

انواع سردخانه های صنعتی

انواع سوله های کارخانجات

کانکس و کانتینر

مدارس

بیمارستان ها

ارگان های دولتی و نظامی

ساختمان سازی ویلایی

ساندویچ پانل ها بر اساس یک تقسیم بندی کلی در دو دسته ساندویچ پانل سقفی و دیواری قرار می گیرند.سقف و دیواره های سازه های نوین با توجه به ویژگی های متمایز جایگزین سازه های دیگر شده و کمتر کسی به سراغ سازه های قدیمی می رود. یکی از دلایل اصلی و مهم در انتخاب ساندویچ پانل ها پایداری در برابر خطرات ناشی از زلزله می باشد . ساندویچ پانل ها با توجه با ساختاری که در طراحی آن انجام شده است ، می توانند استحکام سازه را حفظ کنند و با وارد شدن کمترین خسارت در شرایط بحرانی به امنیت شما کمک نماید.

ساختار ساندویچ پانل

 
ساندویچ پانل ها عمدتا از دولایه ورق فلزی گالوانیزه و آلوزینک (ترکیب آلمینیوم  و روی) که مابین آن ها را فوم قرار می دهند هسته ساندویچ پانل که از معمولا جنس پلی اورتان یا پلی استایرن می باشد.
افزایش جمعیت، نیاز به ساختمان سازی و تامین مسکن یکی از ضروری ترین نیاز های جامعه می باشد. سازه هایی که کیفیت آنها باید استاندارد بوده و در شرایط مختلف نیاز استفاده کنندگان را برطرف و خیال آنها را راحت کند. از ساختمان های شخصی تا مکان های فوق حساس و کاربردی. طبیعتا استفاده از مصالح سنتی و روش های قدیمی ساخت و ساز اکنون کیفیت مورد نظر هیچ مجموعه ای را تامین نمی سازد. استفاده از ساندویچ پانل ها و سازه های پیش ساخته با کاربرد های که در پاراگراف بعدی بیان میکنیم دیدگاه شما را نسبت به ساخت و ساز به کل تغییر خواهد داد.

انواع ساندویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل

ویژگی ها و مزایای خاص ساندویچ پانل باعث گسترش استفاده از این محصولات در صنعت ساختمان سازی در دنیا گردیده است. ویژگی هایی از جمله استحکام بالا در برابر عوامل بیرونی ، سبک بودن پانل های مصرفی ، کاهش هزینه ی نهایی و عوامل دیگری که این محصول را بیش از پیش نسبت به مصالح دیگر متمایز ساخته است . کاربرد ساندویچ پانل تمامی محدودیت های مصالح دیگر را برطرف ساخته است و باعث تحولی بنیادین در ارائه و پیاده سازی طرح های نوین در ساخت و ساز ارائه نموده است.
 
از کاربرد ساندویچ پانل ها در زمینه های مختلف میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 
  • استفاده در سردخانه ها و صنایع سرمایشی
  • بیمارستان، درمانگاه، سرویس های بهداشتی و سازه های صحرایی
  • کانکس، کانتینر، پست های نگهبانی و واحدهای امدادی در زمان های بحرانی
  • استفاده در انبارها، سالن های ورزشی، سازه های فضایی و کمپ های موقت
  • خانه های پیش ساخته، دیوار و سقف فضاهای اداری
  • سیلوها، باشگاه ها، مدارس و استخرهای سرپوشیده

استفاده در ساخت سوله ها هتل ها و ساختمان های اداری

استفاده از ساندویچ پانل در ساخت سوله ها هتل ها و ساختمان های اداری

استفاده در ساختمانهای پیش ساخته ( اداری ، تجاری ، بیمارستان ، صنعتی ، ویلاو….)

کاربرد ساندویچ پانل در • ساختمانهای پیش ساخته ( اداری ، تجاری ، بیمارستان ، مدارس ، آشپزخانه صنعتی ، ویلاو….)

مطالب پیشنهادی

About the author

4 Responses

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ