faenar
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

ساندویچ پانل گالوانیزه

ساندویچ پانل گالوانیزه یکی دیگر از انواع ساندویچ پانل ها است . این نوع از ساندویچ پانل ساختاری سه لایه ای دارد که دو لایه از آن را ورق گالوانیزه پوشانده و در لایه میانی عایق قرار گرفته است . ورق های گالوانیزه ، ورق هایی آهنی هستند که با روی پوشانده شده اند. در آهن گالوانیزه، بین آهن و روی، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد به کار می‌رود. روی در آند اکسید می‌شود چون فلزی پست‌تر یا فعالتر از آهن است و دارای پتانسیل احیاء کمتری نسبت به آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد. درساخت  حلبی هایی که از آن  قوطی می‌سازند، عمل معکوسی انجام می‌شود.

مزیت ها

 1- آماده سازی سریع
 2- مقاومت در برابر صدمات و خوردگی
 3- هزینه کمتر نسبت به دیگر روش های ساخت و ساز
 4- طول عمر نسبتا بالا

ویژگی ها

ساندویچ پانل های گالوانیزه معمولا از فوم عایقی در میان و دولایه ورق گالوانیزه که اغلب رنگ شده اند ساخته می شوند. این ورق ها معمولا ضخامتی بسیار نازک اما مقاوم دارند. فوم ها فشرده شده در مقابل صدا ، رطوبت ، آتش و خروج گرما و سرما عایق هستند. این نوع پانل ها می توانند برای پوشش سقف دیوار پارتیشن بندی های داخلی و اتاق های سرد مورد استفاده قرار گیرند.

کاربردها

  • ساخت سوله
  • تعمیرگاه های سیار
  • سقف سالن های تولید

ساختار ساندویچ پانل های گالوانیزه

ساندویچ پانل های گالوانیزه مانند دیگر ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده اند که معمولا دو لایه ورق گالوانیزه در دو طرف و یک لایه عایق در میان. ورق گالوانیزه در واقع یک نوع از آهن است که لایه بیرونی آن با روی پوشانده می شود و درمقابل زنگ زدن مقاوم است. برای تولید چنین صفحاتی ، ابتدا ورق گالوانیزه با رنگ کوره ای ، رنگ می شود همچنین می توان بدون رنگ کردن نیز از این صفحات استفاده کرد. از عوامل موثر در کیفیت ساخت این پانل ها می توان به کیفیت رنگ ، ورق های گالوانیزه و ماشین آلات و دستگاه های مورد استفاده اشاره کرد. شرایط آب و هوایی با ضخامت ورق ساندویچ پانل های گالوانیزه رابطه مستقیم دارد هرچه ضخامت ورق افزایش پیدا کند ، تبادل حرارت بین دو محیط کاهش می یابد.

انواع ساندویچ پانل

کاربرد های ساندویچ پانل های گالوانیزه

ساندویچ پانل های گالوانیزه از جمله محصولات پرکاربرد در ساخت و ساز می باشند که مصارف بسیار متنوعی دارند. برخی از این مصارف عبارت اند از:

ساخت سوله :ساندویچ پانل های گالوانیزه به دلیل ویژگی های خاصی که دارند مانند مقاومت بالا در ساخت و ساز سوله ها ، در سقف و دیواره آن ها استفاده می شوند.

تعمیرگاه های سیار : این نوع از ساندویچ پانل ، به دلیل مقاومتشان در برابر هر نوع آب و هوا می توانند انتخابی عالی برای تعمیرگاه های سیار باشند.

سقف سالن های تولید :‌ این نوع از پانل ها به این دلیل که برای سالن های تولید زمان و سرعت بسیار مهم است در کوتاه ترین زمان و با سرعت بیشتری ساخته می شوند.

استفاده در ساخت سوله ها هتل ها و ساختمان های اداری

استفاده در ساختمانهای پیش ساخته ( اداری ، تجاری ، بیمارستان ، صنعتی ، ویلاو….)

مطالب پیشنهادی

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما