faenar
faenar
قزوین - بلوار نوروزیان - بلوار پرستار - مجتمع کیان - طبقه 1 - واحد 1 قزوين_ طريق برستار_ مجمع كيان _ الطابق الأول_ الشقة رقم 1
028-33670171-2
0171 3367 009828

ساندویچ پانل گالوانیزه

نوع دیگری از انواع ساندویچ پانل  ، ساندویچ پانل گالوانیزه است و همانند دیگر انواع این نوع پانل ها ، ساختاری سه لایه دارد و لایه عایق آن در وسط دو لایه ورق گالوانیزه قرار می گیرد. در ساندویچ پانل های گالوانیزه از ورق های مخصوصی به نام ورق گالوانیزه استفاده می شود. ورق های گالوانیزه ، ورق هایی آهنی هستند که با روی پوشانده شده باشند. در آهن گالوانیزه، بین آهن و روی، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد به کار می‌رود. روی در آند اکسید می‌شود چون فلزی پست‌تر یا فعالتر از آهن است و دارای پتانسیل احیاء کمتری نسبت به آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد. حلبی در حلبی هایی که از آن ، قوطی می‌سازند، عمل معکوسی انجام می‌شود.

مزیت ها

  • آماده سازی سریع
  • مقاومت در برابر صدمات و خوردگی
  • هزینه کمتر نسبت به دیگر روش های ساخت و ساز
  • طول عمر نسبتا بالا

ویژگی ها

ساندویچ پانل های گالوانیزه از فوم عایقی در میان و دولایه ورق گالوانیزه که معمولا رنگ شده اند ساخته می شوند. این ورق ها معمولا ضخامتی بسیار نازک اما مقاوم دارند. فوم ها نیز فشرده اند و در مقابل صدا ، رطوبت ، آتش و خروج گرما و سرما عایق اند. این نوع پانل ها می توانند برای پوشش سقف دیوار پارتیشن بندی های داخلی و اتاق های سرد مورد استفاده قرار گیرند.

کاربردها

  • ساخت سوله
  • تعمیرگاه های سیار
  • سقف سالن های تولید

ساختار ساندویچ پانل های گالوانیزه

ساندویچ پانل های گالوانیزه همانند دیگر ساخته هایی با ساختار ساندویچی ، از سه لایه تشکیل شده با دو لایه ورق گالوانیزه در دوطرف لایه ای عایق در میان. ورق گالوانیزه درواقع یک نوع از آهن است که لایه بیرونی آن با روی پوشانده می شود و درمقابل زنگ زدن مقاوم است. برای تولید چنین صفحاتی ، ابتدا ورق گالوانیزه با رنگ کوره ای ، رنگ می شود همچنین می توان بدون رنگ کردن نیز از این صفحات استفاده کرد. از عوامل موثر در کیفیت ساخت این پانل ها می توان به کیفیت رنگ ، ورق های گالوانیزه و ماشین آلات و دستگاه های مورد استفاده اشاره کرد. شرایط آب و هوایی با ضخامت ورق ساندویچ پانل های گالوانیزه رابطه ای مستقیم دارد هرچه ضخامت ورق افزایش یابد ، تبادل حرارت بین دو محیط کاهش می یابد.

انواع ساندویچ پانل

کاربرد های ساندویچ پانل های گالوانیزه

ساندویچ پانل های گالوانیزه از جمله محصولات پرکاربرد در ساخت و ساز می باشند که نه تنها در ساخت و ساز به کار می روند بلکه مصارف بسیار متنوع دیگری نیز دارند. برخی از این مصارف گوناگون از جمله زیر اند:

ساخت سوله :ساندویچ پانل های گالوانیزه به دلیل ویژگی های خاصشان از جمله مقاومت بالا در ساخت و ساز سوله ها و در سقف و دیواره آن ها استفاده می شوند.

نعمیرگاه های سیار : این نوع از ساندویچ پانل ، به دلیل مقاومتشان در برابر هرنوع آب و هوا می توانند انتخابی عالی برای تعمیرگاه های سیار باشند.

سقف سالن های تولید :‌ این نوع از پانل ها به دلیل زمان آماده سازی کوتاهشان می توانند در سالن های تولید که سرعت در آن ها اهمیت دارد مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده در ساخت سوله ها هتل ها و ساختمان های اداری

استفاده در ساختمانهای پیش ساخته ( اداری ، تجاری ، بیمارستان ، صنعتی ، ویلاو….)

مطالب پیشنهادی

About the author

Leave a Reply