faenar
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828
پلی کربنات سقفی،شرکت برج پوشش

پلی کربنات سقفی

پلی کربنات سقفی چیست؟

ورق هاي تخت پلي كربنات محصولاتي بي نظير با ضريب ايمني فوق العاده و كالايي ايده آل براي مصارف جايگزين شيشه مي باشد.

خاصیت پلی کربنات سقفی

اين ورق هاعلاوه بر وزن كم و ثبات رنگ داراي مقاومت ضربه اي بسيار بالا می باشند تقريبا غير شكننده بوده و در هنگام بروز حوادث طبيعي مانند زلزله، خطرات ناشي از شكست شيشه را به صفر مي رساند.

موارد استفاده از پلی کربنات ها

با رشد روز افزون استفاده از ورق هاي پلي كربنات در گلخانه ها، در صورت طراحي و انتخاب مصالح مناسب با بهره وري بيشتر و مصرف كمتر انرژي نويد تبديل اين صنعت به يكي از سود آورترين بخش هاي كشاورزي را مي دهد. استفاده و نصب اين ورق ها بسيار آسان است به همین علت از آن ها به عنوان جايگزينی برای شيشه، درو پنجره ها و نورگير ها، پل هاي عابر، ايستگاه هاي اتوبوس، صنايع خودروسازي و …. استفاده می شود

مقاومت در پلی کربنات ها

ضخامت هاي بالاتر اين ورق ها در مقابل اصابت گلوله مقاوم بوده و برای تمامي محل هايي كه پتانسيل اصابت هاي فيزيكي را دارند مانند بانك ها، طلا و جواهر فروشي ها، موزه ها، مكان هاي نقل و انتقال پول و … توصيه مي شوند. در توليد ورقهاي RFX از تكنولوژي بسيار پيچيده اي استفاده ميگردد، نحوه عملكرد اين ورقها به گونه اي است كه در تابستان خصوصاً در مرداد ماه كه خورشيد صورت كاملاً عمود مي تابد، اين ورقها با بازگرداندن مقدار قابل توجهي از نور خورشيد از گرمايش بيش از حد محيط زيرين جلوگيري مي كند و در ساير فصول نسبت به تغيير زاويه تابش خورشيد، ميزان گذر نور و گرما نيز تغيير مي كند، به طوري كه در فصل زمستان كه خورشيد كاملاً مايل مي تابد، بيشترين گذر نور از سطح فوقاني به فضاي داخل را ممكن مي سازد. ورق هاي تخت پلي كربنات به صورت شفاف، مات و رنگي در ضخامت هاي 12-2 ميلي متر و ابعاد 305×205 سانتي متر توليد و عرضه مي گردند.

موارد کاربرد ورق پلی کربنات

 • ساختمان سازی
 • صنعت حمل و نقل
 • کاربردهای شیشه
 • عملکرد شیشه ایمنی
 • پنجره سقفی، پارتیشن بندی، گنبدهای تزیینی، اتاقک سازی
 • استادیوم های فضای باز یا بسته

مزایای پلی کربنات سقفی

 • ساندویچ پانل سقفی با برخورداری از سطوح درخشان و زیبایی های بصری مانند یک الماس می در خشد. این محصولات حتی در محدوده های دمایی بالا و پایین نیز عملکرد استثنایی از خود نشان می دهند. مزیت مهم استفاده از این صفحات، خواص مکانیکی، حرارتی و الکتریکی فوق العاده آن هاست. از دیگر مزایای این صفحات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به راحتی می توان با خلا شکل دهی کرد.
  • عملکرد استثنایی در دماهای بالا و پایین
  • قابلیت بازیافت آسان
  • مقاومت ضربه ای بسیار بالا، تا حدود 250 برابر شیشه، تقریبا غیر شکننده
  • غیر قابل اشتعال
  • قابلیت استفاده و نصب آسان
  • عایق حرارتی و الکتریکی فوق العاده
  • سبک (تقریبا 2/1 وزن یک شیشه با همان ابعاد)، که باعث شده این صفحات به راحتی قابل حمل و نصب شوند.
  • شعاع انحنای ایمن آن حدود 175 برابر ضخامت است.

برخی از محصولات پلی کربنات سقفی

 • ورقهای پلی کربنات جایگزین مناسبی برای شیشه بوده و باعث صرفه جویی در انرژی می‌شوند. به طوری که در تابستان از ورود گرما به داخل جلوگیری کرده و در زمستان مانع خروج و هدر رفتن گرمای داخل می‌شوند.

  policarb(پوشش های پلی کربنات با جدارهای بالا و مقاومت UV)

  arcoplus(سیستم های مابین ساندویچ پانل ها)

  arcoplus(پوشش های سقف و دیواره ها)

  arcoplus(سیستم های قفل دار)

  arcoplus(پوشش های پلی کربنات سولید)

انواع ساندویچ پانل

پلی کربنات ها دارای لایه های IR – AR

AR:نور بر روی سطح به بهترین نحو پخش شده و همزمان از بازتاب نور کاسته می شود.

IR:کنترل گرماو حرارت را می توان به اجرا گذاشت،دمای داخل بناها را می توان در سطح های دلخواه حفظ کرد.

مزايای استفاده از ورقهای دوجداره :

 استفاده از ورقهای دوجداره به عنوان پوشش هاي گلخانه اي ( به جاي نايلونهای پلي اتيلنی موجود در بازار) مزايای بسیاری دارد که به آن ها می پردازیم.
با مقايسه ضريب كلي انتقال حرارت (u value) ورقهای دوجداره (با ضمانت 6 ميليمتر) با نايلونهای مورد استفاده در گلخانه ها(با ضخامت 50 ميكرون):
U 6mm HOLLOW =3.6 w/m2.k0
U=3.5 w/m2.k0 ~ 50% ∆
U 50µm PE =7.1 w/m2.k0

 1. با توجه به حذف یارانه های سوخت استفاده از ورق های پلی کربنات به دلیل حفظ دمای محیطو کاهش هزینه های گلخانه ای راهکار بسیار مناسبی است.
 2. ورقهای پلي كربنات از عمر و دوام بسيار بالاتري نسبت به پلي اتيلن (نايلون هاي گخانه اي )‌برخوردار هستند. حداكثر عمر نايلون ها 3 سال است ، در حالي كه ورقهاي پلي كربنات بالاي 10 سال عمر مفيد دارند. نايلونهاي مورد استفاده در گلخانه ها در برابر اشعه UVV به سرعت تخريب ميشوند.و خواص خود را از دست مي دهند اما ورق های  پلی كربنات به هنگام توليد توسط يك لايه ضد اشعه UVV به ضخامت 500 ميكرون (كه خود پوشش به تنهايي برابر ضخامت يك نايلون گلخانه است) پوشانده می شوند كه این کار موجب می شود  ورق و گياهان داخل گلخانه دربرابر آسيب اشعه هاي مضر خورشيدي محافظت شوند.
 3. همچنین هزينه هاي نگهداری و تعويض نايلون به مراتب بيشتر از ورقهاي پلی كربنات است.
 4.  براي نصب ورقهای دوجداره نيازي به ستونهاي خاص و سنگين نیست ، نکته قابل توجه این است که اين ورق ها به دليل ساختار خاص خود قابليت خم شدن و حتي لول شدن را دارند.
 5.  امكان كنترل وكاهش ميزان نور عبوری یکی دیگر از مزایای این محصول است که با انتخاب ورقهاي نيمه مات يا شيري براي بعضي از گياهان كه نسبت به نور مستقيم آفتاب حساس هستند انتخاب مناسبی است. در گذشته معمولا گلخانه داران با ريختن خاك روي نايلونهاي معمولي میزان نور عبوری به گلخانه را کاهش می دادند.
 6.  مقاومت پلي كربنات در برابر باد و طوفان به میزان محسوسی بالاتر از نایلون های  پلی اتلین است و امكان طراحي دريچه و پنجره هاي بازشو به هنگام استفاده از اين ورقها به راحتي امكان پذير است.
 7. شستشوي ورقهاي پلي كربنات بسيارساده و به صورت شستشوي معمولي (با استفاده از شلنگ آب ) انجام مي شود.
پنجره دو جداره،شرکت برج پوشش
پنجره دو جداره،شرکت برج پوشش

مطالب پیشنهادی

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ