1. خانه
 2. مقالات
 3. خانه پیش ساخته
 4. ویژگی های خانه پیش ساخته و ۵ نمونه خانه پیش ساخته مدرن

ویژگی های خانه پیش ساخته و ۵ نمونه خانه پیش ساخته مدرن

خانه پیش ساخته
ویژگی های خانه پیش ساخته و ۵ نمونه خانه پیش ساخته مدرن

خانه های از پیش ساخته مدولار (ماژولار) یکی از آن سازه هایی هستند که در کارخانه ساخته می شود. محصولات تکمیل شده به مکان های جدید حمل شده و در آنجا توسط سازنده مونتاژ و نصب میشود. یک خانه های از پیش ساخته مدولار خانهای است که در کارخانه ساخته شده و به محل اصلی منتقل و مونتاژ و نصب میشود.

خانه های از پیش ساخته مدولار با کانکس ها و خانه های این چنینی تفاوت زیادی دارد. این خانه ها مانند خانه هایی که با مصالح ساختمانی سنتی ساخته می شوند به صورت دائمی در یک محل مشخص نصب شده و مورد استفاده قرار میگیرند. اما کانکس ها و دیگر خانه های از پیش ساخته شده ی این چنینی را میتوان به راحتی با جرثقیل و دیگر وسایل باربری و حمل و نقل از جایی به جای دیگر منتقل کرد.

کاربرد این خانه ها در تمامی کشورهای پیشرفته کاملا جا افتاده است و خانه های مسکونی کوچک کاملا با این خانه ها ساخته می شوند. اگر در سایت های اینترنتی یا حتی فیلم های خارجی دقت کرده باشید خانه ها با استفاده از مصالح پیش ساخته ای مانند ساندویچ پانل، پلی کربنات یا حتی گاها چوب ساخته می شوند. برای ساختمان ها و سازه های بزرگ اداری یا تولیدی نیز معمولا فقط اسکلت ساختمان از فلز و فولاد ساخته می شود و دیواره و سقف سازه ها با استفاده از محصولات پیش ساخته تکمیل می گردد. حتی طراحی داخلی و جداسازی اتاق ها و دیوار ها با استفاده از پانل های سبک صورت می گیرد.

خانه های از پیش ساخته شده مدولار با خانه های ساخته شده در محل چه تفاوت هایی با هم دارند؟

خانه های از پیش ساخته شده مدولار را چون میتوان در کارخانه ساخت و در محل اصلی نصب و مونتاژ کرد، در عرض چند هفته تکمیل میشوند، در مقایسه با ماه ها تلاش و صرف وقت و هزینه های زیادی که برای ساخت ساختمان ها و سازه هایی که با مصالح سنتی ساخته میشوند. شرایط آب و هوایی و حوادث غیر مترقبه هیچگونه خلل و تاخیری در ساخت خانه های از پیش ساخته شده مدولار ایجاد نخواهد کرد. خانه های از پیش ساخته شده مدولار تحت قوانین سختگیرانه ی سازمان های فنی و مهندسی و دولت و قوانین ایالتی و حکومت ساخته می شوند و باید تمامی استاندارد های بین المللی و داخلی را در ساخت، نصب و مونتاژ رعایت کنند. اگر قصد دارید که این خانه ها و سازه ها را بخرید به سابقه و افتخارات شرکت ارائه دهنده و سازنده ی خانه های از پیش ساخته شده مدولار توجه کنید و از هر شرکتی و با هر قیمتی آنها را نخرید. به کیفیت و اصالت مصالح و مواد سازنده ی این خانه ها بسیار دقت کنید.

به طورکلی می توان مزایای این خانه هه و سازه هایی که با آنها می شود بنا کرد به موارد کلی زیر اشاره نمود:

 • هیچ محدودیتی برای ساخت بنا با هرگونه طراحی وجود ندارد.
 • هیچ محدودیتی برای ساخت ساختمان در شرایط مختلف مانند اب و هوای نامساعد یا شرایط جغرافیایی سخت وجود ندارد.
 • امنیت ساختمان بسیار بالاتر بوده و در صورت خرابی نیز خسارت کمتری وارد می گردد.
 • هزینه ساخت و تعمیر و نگه داری نسبت به مصالح سنتی بسیار پایین تر است.
 • نمای بیرونی و درونی ساختمان را می توان بسیار جذاب و کاربردی تر طراحی نمود.
 • عمر مفید ساختمان بالاتر بوده و مصرف انرژی بسیار بهینه تر خواهد بود.

 

حقایق مربوط به خانه های از پیش ساخته شده مدولار

 • خانه های از پیش ساخته شده مدولار مانند خانه های ساخته شده با مصالح سنتی در محل نصب شده و قرار گرفته ارزیابی میشوند و در طی زمان مستهلک نمیشوند.
  این خانه ها را می توان سفارشی ساخت.
 • این خانه ها از تنوع سبک، اندازه و طرح برخوردارند.
 • این خانه ها، دارای ساختار هایی دائمی و همیشگی هستند .
 • خانه های از پیش ساخته شده مدولار را میتوان در فضاهای بسته و زیرزمین ساخت.
 • این خانه ها به خانه های سبز معروفند چرا که مصالح و مواد سازندهی آنها کاملا دوستدار محیط زیست هستند.
 • این خانه ها سریعتر ساخته میشوند. و دیرتر از بین می روند تا خیال ساکنان آن بسیار راحت باشد.
 • این خانه ها مقاوم در برابر باد تا سرعت ۱۷۵ مایل ساخته شدهاند.

معرفی چند مدل خانه پیش ساخته مدرن

در این مقاله به معرفی ۵ نمونه خانه پیش ساخته مدرن‌ خواهیم پرداخت. پیشرفت تکنولوژی این روزها در قسمت‌های مختلف زندگی به چشم می‌خورد. خانه‌های پیش ساخته نمونه‌ای از این پیشرفت‌ها است. همانطور که از اسمشان پیداست، قبل از شروع کردن برای ساخت و ساز در کارخانه ساخته شده و در محل اجرا نصب می‌شوند.

انواع خانه پیش ساخته مدرن

خانه‌ پیش ساخته مدرن دارای انواع مختلفی است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱-خانه مدولار پیش ساخته

خانه مدولار یک خانه پیش ساخته است که می‌توان آن را در چند روز با استفاده از قطعات کارخانه‌ای در محل مونتاژ کرد. خانه‌های مدولار در اندازه‌های مختلف، از خانه‌های متحرک کوچک تا مدل‌های بزرگ‌تر با متراژ مربع وجود دارند. آنها در سبک‌های مختلفی نیز عرضه می‌شوند. اضافات پیش ساخته برای سفارشی سازی بیشتر خانه از پیش ساخته شده در دسترس هستند.
اکثر خانه‌های مدولار مدرن به جای دیوارهای بلوک چوبی یا بتنی از اسکلت فلزی استفاده می‌کنند. برخی از سازندگان نیز کیت‌های از پیش مونتاژ شده را ارائه می‌دهند که شامل تمام قطعات ضروری مانند پنجره‌ها، درها، لوازم خانگی، کابینت‌ها، میزها و غیره می‌شود. بنابراین نیازی به مونتاژ خود ندارند.
هزینه: خانه‌های مدولار نسبت به خانه‌های چوبی سنتی بسیار ارزان‌تر هستند، زیرا به مواد کمتر و نیروی کار کمتری نیاز دارند. این کار ساخت چندین واحد را در یک زمان آسان تر می‌کند. علاوه بر این، برخی از شرکت‌ها کیت خانه‌تان را که قبلاً آماده نصب است، به شما می‌فروشند. قیمت ها بسته به اندازه و ویژگی ها بین ۱۸۰۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰۰ دلار متغیر است.

۲-خانه‌های پانل شده پیش شاخته

خانه‌های پانل شده از پانل‌های پیش ساخته ساخته شده‌اند که به یک ساختار دیواری چسبانده شده‌اند. این خانه‌ها معمولاً به فونداسیون دائمی نیاز دارند زیرا هیچ تکیه‌گاه ساختاری در خود پانل وجود ندارد. این امر ساخت این خانه‌ها را بدون دسترسی به زمین دشوار می‌کند.

دو سبک اصلی وجود دارد: سبک اول که در آن هر قطعه بست مخصوص به خود را دارد و سبک “چسبی” که در آن قطعات با چسب در کنار هم قرار می‌گیرند. خانه‌های پانل شده اغلب زمانی استفاده می‌شوند که فضا به دلیل محدودیت‌های توسعه شهری محدود باشد.
هزینه: یک خانه معمولی پانل بندی شده ممکن است از ۸۶ تا ۹۴ دلار در هر فوت مربع قیمت داشته باشد، بسته به اینکه چقدر باید بزرگ باشد. توجه به این نکته مهم است که این قیمت شامل هیچ گونه کارهای تکمیلی اضافی مانند رنگ، کفپوش، وسایل و غیره نمی‌شود. یک خانه پیش ساخته تمام شده می‌تواند کمتر از ۱۰۰ هزار دلار ، زیر ۵۰ هزار دلار و حتی زیر ۲۰ هزار دلار باشد.

۳-خانه مدولار روی فونداسیون

خانه پیش ساخته مجموعه‌ای از مواد است که به صاحبان خانه اجازه می‌دهد تا مسکن جدید را سریع و ارزان بسازند. پیش برش‌ها ممکن است از پلان‌های کامل کف یا عناصر اساسی مانند روکش بیرونی، سقف، سایدینگ، تزئینات و سایر ویژگی‌ها تشکیل شود.
یک بسته معمولی پیش برش شامل همه چیزهایی است که برای ایجاد یک خانه کاربردی لازم است به جز وسایل لوله کشی و سیم کشی برق. طراحی کیت بسته به مقررات و ترجیحات محلی بسیار متفاوت است. بسیاری از بسته‌های پیش‌برش از طریق خرده‌فروشان آنلاین که در این دسته محصول تخصص دارند در دسترس هستند.
هزینه: قیمت خانه‌های از پیش ساخته شده از حدود ۱۲ تا ۳۵ دلار در هر فوت مربع شروع می‌شود، اما اگر تکمیل سفارشی بعداً اضافه شود، می‌تواند بالاتر رود.

خانه پیش ساخته مدرن

۴-کانتینر حمل و نقل

خانه‌های کانتینری به طور کامل از کانتینرهای حمل و نقل ساخته می شوند. کانتینرهای حمل و نقل، جعبه‌های باری استاندارد شده با ابعاد ۲۰ فوت، عرض ۸ فوت و ارتفاع ۷.۵ فوت هستند. هر جعبه شامل چهار ضلع بالا، پایین، جلو، پشت، انتهای و گوشه است. کانتینرها معمولاً به صورت عمودی چیده می‌شوند و سپس به شهرهای بندری منتقل می‌شوند و در آنجا روی کامیون‌های تخت تخلیه می‌شوند و مستقیماً به محل‌های کار تحویل داده می‌شوند .
در محل کار، کارگران آن‌ها را جدا می‌کنند و طبق مشخصات ارائه شده توسط مشتری، آن را دوباره سرهم می‌کنند. در بیشتر موارد، پس از برچیده شدن، فضای داخلی دست نخورده باقی می‌ماند. با این حال، اگر سازنده محافظت کافی در برابر نفوذ رطوبت ارائه نکند، ممکن است آسیب آب در داخل رخ دهد.
هزینه: هزینه ساخت یک خانه کانتینری بر اساس مکان، طراحی و کیفیت ساخت بسیار متفاوت است. برخی از تولید کنندگان تحویل رایگان ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر برای هر واحد هزینه اضافی دریافت می‌کنند. اکثر سازندگان حداقل الزامات سفارش را نیز دارند که باید قبل از شروع تولید برآورده شوند. هزینه معمولی ۱۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار برای یک خانه کوچکتر است.

۵-ساندویچ پانل SIP

سازه SIP بلوک‌های ساختمانی (نوع ساندویچ پانل‌های پیش ساخته ) هستند که در کنار هم قرار می‌گیرند تا دیوارها را تشکیل دهند. SIP‌ها معمولاً در کاربردهای مسکونی استفاده می‌شوند، اما می‌توانند برای ساختمان‌های تجاری نیز استفاده شوند. پانل‌های عایق سازه‌ای معمولاً وزن سبک تری نسبت به سازه‌های بنایی یا قاب دار سنتی دارند. به دلیل سبک بودن، هزینه های انرژی مرتبط با گرمایش و سرمایش را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، آنها در برابر آتش مقاوم هستند و به راحتی نصب می‌شوند.
هزینه: بسته به اندازه، پانل‌های عایق بندی شده ساختاری می‌تواند بین ۵ تا ۷ دلار در فوت مربع متغیر باشد.

برخی دیگر از انواع خانه‌های پیش ساخته

در ادامه برخی دیگر از انواع خانه‌های پیش ساخته مدرن را بررسی خواهیم کرد.

خانه‌های پیش ساخته کیت

کیت هاوس بخش‌های پیش ساخته‌ای از خانه هستند که بدون مونتاژ به محل نصب ارسال می‌شوند. پس از نصب، بخش‌ها باید در کنار هم قرار گیرند تا یک خانه کامل بسازید. کیت هاوس در اروپا و آسیا گسترده است. خانه‌های کیت در آمریکای شمالی نیز به طور فزاینده‌ای محبوب هستند. خانه‌های کیت به ویژه برای افرادی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند یا کسانی که مایلند از برخورد با ماشین آلات سنگین مورد نیاز برای ساخت یک خانه چوبی استاندارد اجتناب کنند مفید است.
هزینه: قیمت کیت خانه پیش ساخته از ۳۰ تا ۱۵۰ دلار در هر فوت مربع متغیر است.

پیش ساخته‌های قاب چوبی

ساخت قاب چوبی شامل استفاده از الوارهای بزرگ برای نگه داشتن چارچوبی است که بقیه خانه را پشتیبانی می‌کند. قاب‌های چوبی در محل مونتاژ می‌شوند و به پایه‌هایی که در اعماق زمین رانده شده‌اند متصل می‌شوند. قاب چوبی نیاز به مهارت و تجربه گسترده نجاری دارد. همچنین ساخت آن نسبت به بسیاری از انواع مسکن بیشتر طول می‌کشد.
هزینه: ساخت یک خانه با اسکلت چوبی بسیار کمتر از روش‌های معمولی هزینه دارد. به طور متوسط، یک خانه جدید ۲ خوابه، ۱ حمام ساخته شده با تکنی‌ های قاب چوبی حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار برای هر فوت مربع هزینه دارد. این قیمت شامل همه چیز به جز زمین است.

پیش ساخته‌های اسکلت فلزی

در روش اسکلت فولادی به جای چوب از تیرهای فلزی برای حمایت از سازه استفاده می‌شود. ساخت اسکلت فلزی از اوایل دهه ۱۹۰۰، زمانی که برای اولین بار در آلمان توسعه یافت، وجود داشته است. امروزه چندین روش مختلف برای ساخت خانه اسکلت فلزی شامل تیر و پست، خرپا می‌باشد. تیرها؛ ستون‌ها و کنسول. همه این تغییرات مزایا و معایبی دارند.
هزینه: ساخت اسکلت فلزی در مقایسه با سایر اشکال مسکن نسبتاً ارزان است. با این حال، این نوع ساخت و ساز به تجهیزات و تخصص خاصی نیاز دارد. علاوه بر این، خانه‌های اسکلت فلزی نسبت به سایر انواع مسکن سنگین‌تر هستند. هزینه از ۹ تا ۱۱ دلار در هر فوت مربع متغیر است.
شرکت برج پوشش با هدف ارایه خدمات، سازه‌های صنعتی، سازه‌های فلزی، اسكلت فلزی، ساخت عرشه فولادی، سازه‌های فلزی سوله، اسكلت فلزی كارخانجات، طراحی سازه‌های فلزی، نصب سازه، سازه فلزی جوشی، سازه فلزی پيچ و مهره‌ای، سازه‌های فولادی، سازه‌های عرشه فولادی پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات با کارشناسان درتماس باشید

مقالات مرتبط