ساندویچ پانل
نصب ساندویچ پانل در شرایط سخت

طریقه نصب ساندویچ ‌پانل ‌ها یکی از مهمترین سؤالاتی است که ذهن مخاطبان این موضوع را به خود جلب کرده است. به همین دلیل است که در صورت آگاهی از نحوه اتصال و نصب آن ‌ها به راحتی می‌توان به این نتیجه رسید که اتصال و نصب ساندویچ ‌پانل ‌ها از مهمترین ویژگی ‌های منحصر به فرد آن ‌هاست. هر چقدر از مزیت این پانل ها به صورت تئوری بیان می شود برای مشتریان ملموس نخواهد بود اما کافیست در هنگام نصب و اجرای ساندویچ پانل ها مراحل کار را در حضور خود مشتری انجام داد تا شاهد این باشد که حتی در سخت ترین شرایط جغرافیایی یا اب و هوایی می توان سازه ای محکم و استوار داشت.

نصب ساندویچ پانل در شرایط سخت چگونه است؟

مؤلفه زمان در نصب ساندویچ ‌پانل ‌ها از اولویت بالایی برخوردار است. افراد فعال در حوزه صنعت ساختمان‌ های پیش‌ ساخته برای تحویل ساختمان ‌ها خود در زمان پایین‌تر بیشتر حساس هستند و نصب ساندویچ‌ پانل ‌ها و تکمیل ساختمان پیش‌ ساخته برای آن ‌ها بسیار اهمیت دارد. همچنین متخصصان این حوزه بر این باورند که شرایط اقلیمی و آب و هوایی تأثیر بسیار بالایی در ساخت و نصب ساندویچ ‌پانل ‌ها دارد به همین دلیل آن‌ها سعی می‌کنند تا در هر شرایطی ساندویچ ‌پانل ‌ها را نصب و ساختمان خود را به مشتریان ارائه دهند.
اما قبل از توضیح نصب این پانل ها در شرایط سخت لازم است اطلاعاتی راجع به نصب ساندویچ پنل ارائه دهیم. محصولی که درست است پیش ساخته محسوب می شود اما مراحل نصب آن بهتر است توسط متخخصان این حوزه انجام گردد. زیرا کوچکترین مشکل در اجرای کار باعث می گردد که نظم و قاعده کار به هم ریخته و در شرایط بحرانی آسیب جدی به سازه وارد نماید.

نصب ساندوچ‌ پانل ‌ها

این پانل‌ ها به گونه ‌ای ساخته می‌شوند که در کنار یکدیگر قرار گرفته و بر اساس شیارهایی که دارند روی هم قرار می گیرند و با پیچ یا چسب‌ های مخصوصی که به آن زده می‌شود این اتصال استحکام بیشتری دارد.
هنگامی که پانل ها در کنار یکدیگر قرار گیرند حالت اورلپ ایجاد میگردد. به این معنا که قسمت نری و مادگی دو پانل باید کاملا برهم چفت شوند. همچنین پیچ های سرمته ای مخصوص پانل ها را به تیرهای سقفی وصل می کند.
با توجه به شیارها و فواصلی که برای کنار هم قرار گرفتن این ساندویچ ‌پانل ‌ها انجام گرفته است؛ به راحتی می‌توان به این نتیجه رسید که در اتصال این پانل ‌ها نیز کیفیت و عایق‌ بودن برای سازنده آن از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه اولویت اصلی ساختمان ‌های پیش‌ساخته برای مشتریان، عایق ‌بودن آن‌ هاست.

اما سؤال اساسی‌تری که شاید ذهن مخاطبان بیشتری را با خود درگیر کرده است این است که نصب ساندویچ پانل در شرایط سخت چگونه است؟
نکته مهمی که اینجا مطرح می‌شود این است که با توجه به شیارهای موجود و روش نر و ماده ‌ای که برای نصب ساندویچ‌ پانل ‌ها در نظر گرفته شده است این پانل ‌ها به راحتی کنار هم قرار گرفته و به هم متصل می‌شوند و با چسب مخصوصی دوباره عایق کاری می‌شوند. با توجه به ساختار ساندویچ پانل تقریبا در سخت ترین شرایط نیز روال کار به یک صورت است و مساله اساسی نوع مقاومت بالای سازه های ساندویچ پانلی در شرایط سخت است که عملکرد بسیار بهتری نسبت به مصالح سنتی دارا هستند.

از این رو راحت‌ ترین روش برای ساخت یک ساختمان در عصر کنونی استفاده از ساختمان ‌های پیش ‌ساخته ‌ای است که ساندویچ ‌پانل ‌ها نقش اساسی در ایجاد آن ها ایفا می‌کنند.

با این روش به راحتی می‌توان فهمید نصب ساندویچ پانل در شرایط سخت چگونه است چراکه با آسودگی نحوه اتصال و عایق‌کاری ساندویچ ‌پانل ‌ها زمان ساخت یک ساختمان پیش‌ ساخته به حداقل ‌ترین زمان ممکن کاهش پیدا می‌کند و دیگر مسائلی چون بدی آب و هوا، بارندگی و … باعث تعطیل شدن کار ساخت و ساز نخواهد شد.
همین موضوع یکی از مهمترین عوامل سوق یافتن کشورهای توسعه یافته به موضوع ساختمان ‌های پیش ‌ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات با کارشناسان درتماس باشید

مقالات مرتبط