faenar
faenar
قزوین - بلوار نوروزیان - بلوار پرستار - مجتمع کیان - طبقه 1 - واحد 1 قزوين_ طريق برستار_ مجمع كيان _ الطابق الأول_ الشقة رقم 1
028-33670171-2
0171 3367 009828

ساندویچ پانل آلوزینک

ساندویچ پانل آلوزینک با استفاده از ورقی به همین نام تولید و اجرا میشود. در واقع لایه های بیرویی و محافظ این نوع پانل از ماده ای به نام ورق آلوزینک ساخته شده و پیاده سازی می گردند. ورق آلوزینک در مقایسه با سایر ورق های فولادی ، مقاومت بسیار قابل توجه تری از خود نشان می دهد. و به همین دلیل ساندویچ پانل آلوزینک نیز نسبت به سایر محصولات در این حوزه مزایای خاص خود را دارا می باشد. اگر صدمه ای به این نوع ورق ها وارد گردد از جمله خط و خش بر روی آن ها ، به ندرت دچار زنگ زدگی می شوند . طول عمر این محصولات نیز نسبت به سایر پانل های مشابه بیشتر می باشد.

مزیت ها

 • مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و خوردگی و سایش
 • انعکاس بالای نور و گرما
 • انعطاف پذیری بسیار بالا
 • شکل پذیری بسیار خوب
 • سرعت نصب بالا
 • قیمت نهایی مقرون به صرفه

ویژگی ها

ساندویچ پانل ساخته شده با ورق آلوزینک با دو نوع  سقفی و دیواری مشهور است که هر کدام ویژگی ها ، خواص و کاربردهای خود را داراست. در پانل نوع سقفی ، ورق آلوزینک بصورت کویل وارد دستگاه می شود. سپس  با تغییر شکل پیدا کردن و گام دار شدن، ورق ها اماده تولید و پیاده سازی بر روی ساندویچ پانل ها می شوند. در پانل های دیواری ورق آلوزینک از پیش رنگ شده می باشد و به شکل نورد شده وارد دستگاه می گردد و در نهایت فوم عایق درون آن ها تزریق می گردد.

کاربردها

امروزه ساندویچ پانل ها از جمله موارد پر استفاده در ساخت و ساز انواع سازه ها می باشند. از جمله استفاده های متنوع ساندویچ پانل های آلوزینک می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • ساخت پست های نگهبانی
 • ساخت هتل
 • ساخت انبار و سوله

ساختار ساندویچ پانل های آلوزینک

ورق آلوزینک از نظر مواد اولیه که در زیر بیان می کنیم به همراه درصد ساخت آن ایجاد می شود.

 1. ماده آلومینیوم که ۵۵ درصد ماده خام الوزینک را تشکیل می دهد.
 2. ماده روی که ۴۳.۴ درصد ماده خام آلوزینک را داراست.
 3. سیلیکون کوچکترین بخش تشکیل دهنده ورق آلوزینک تنها با ۱.۶ درصد سهم است.

ورق آلوزینک در رنگ هاي متنوع و مختلفی ساخته و تولید می گردد و از این نظر محدودیت خاصی وجود ندارد. پوشش ورق ها معمولا از جنس سوپر پلي استر كوره اي است و در ضخامت های ۲۵ ميكرون در قسمت بيرون و ۷ ميكرون رنگ از داخل (جهت چسبندگی فوم به ورق) می باشد. ضخامت های ۰.۵ ، ۰.۶ ، ۰.۷ ميليمتر نمونه های دیگر این نوع ورق ها می باشند که بسته به نوع کاربری و استفاده از ساندويچ پانل و سفارش مشتري تعیین تکلیف می گردد.

انواع ساندویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل های آلوزینک

امروزه ساندویچ پانل ها از جمله موارد پر استفاده در ساخت و ساز انواع سازه ها می باشند. از جمله استفاده های متنوع ساندویچ پانل های آلوزینک می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • ساخت پست های نگهبانی : ساندویچ پانل های آلوزینک به دلیل مقاومت بسیار بالایشان در برابر ضربه و خوردگی یکی از اصلی ترین مصالح ساخت پست های نگهبانی می باشند.
 • ساخت هتل : پانل های آلوزیک به دلیل ویژگی هایی از جمله سرعت نصب بالا و قیمت نهایی مقرون به صرفه از جمله مصالح محبوب هتل سازان است. 
 • ساخت انبار و سوله : مقاومت و سرعت نصب بسیار بالا و همچنین قیمت مقرون به صرفه ، ساندویج پانل های آلوزینک را به گزینه ای مناسب برای ساخت سوله و انبار تبدیل کرده است.

استفاده در ساخت سوله ها هتل ها و ساختمان های اداری

استفاده در ساختمانهای پیش ساخته ( اداری ، تجاری ، بیمارستان ، صنعتی ، ویلاو….)

مطالب پیشنهادی

About the author

Leave a Reply