1. خانه
  2. مقالات
  3. ساندویچ پانل
  4. ساندویچ پانل آلوزینک به همراه خصوصیات پانل آلوزینک

ساندویچ پانل آلوزینک به همراه خصوصیات پانل آلوزینک

ساندویچ پانل آلوزینک به همراه خصوصیات پانل آلوزینک

ساندویچ پانل ها محصولاتی هستند که دارای انواع متنوعی هستند. یکی از انواع ساندویچ پانل به پانل آلوزینک معروف است. در واقع این محصولات چون از قطعات و بخش های مختلفی تشکیل می شوند می توانند انواع مختلفی نیز داشته باشند. به همین علت است که تقریبا در ساخت و ساز هر سازه ای می توانند نقش ایفا کنند.

دلیل اینکه ساندویچ پانل می تواند انواع مختلفی داشته باشد این است که از سه لایه تشکیل شده است. یک لایه که هسته پانل است و این خود می تواند از جنس های مختلف مانند پلی یورتان پلی استایرن و پشم و شیشه باشد. در واقع از هر نوع فومی می توان در بین هسته پانل ها استفاده کرد. پس اولین دسته بندی را می توان انواع ساندویچ پانل از نظر جنس هسته داخلی نامید.

مورد بعدی لایه های بیرونی هستند. این لایه ها باید از جنس فلز باشند. بنابراین هر نوع فلزی را می توان برای ساخت آنها به کار برد. البته فلزهایی هچون ورق گالوانیزه یا الومینیوم بیشترین کاربرد را در ساخت این محصول دارا هستند. ساندویچ پانل آلوزینک نیز الیاژی از الومینیوم است. به این ترتیب دسته بندی دیگر را می توان از منظر لایه های خارجی در نظر گرفت. یک نوع دسته بندی دیگر این پانل ها مربوط به انواع ساندویچ پانل از نظر کاربرد هستند که از حوصله این مقاله خارج است. دراین مقاله قصد داریم ساندویچ پانل الوزینک را به تفکیک بررسی نماییم.

ساندویچ پانل آلوزینک چیست؟

ساندویچ پانل آلوزینک نوع خاصی از ساندویچ پانل است که خصوصیات و ویژگی های منحصر بفردی دارد. ساندویچ پانل سازهای است که از یک هستهی عایق حرارتی و صدا و ضد آتش و دو ورقه که آن را در برگرفته است؛ ساخته شده است. انواع مختلفی از ساندویچ پانل وجود دارد که ساندویچ پانل آلوزینک یکی از آن ها است. نوع کیفیت، مرغوبیت و قیمت ساندویچ پانل ها به نوع استفاده از ورق ها و مرغوبیت و کیفیت هسته ی آن ها بستگی دارد.

خصوصیات ساندویچ پانل آلوزینک

همان طور که در بالا اشاره شد کیفیت و مرغوبیت ساندویچ پانل ها به نوع ورق ها و کیفیت و مرغوبیت لایهی میانی و یا هسته ی آنها بستگی دارد. ساندویچ پانل آلوزینک از دو لایه ی دارای آلیاژ آلومینیوم و روی و یک لایهی میانی عایق صوتی، حرارت، آتش و ضربه تشکیل شده است. هرچه خلوص و کیفیت آلیاژ های ورق های در برگیرنده ی لایه ی میانی بهتر و بالاتر باشد، این ساندویچ پانل ارزش و قیمت بالاتری دارد.

در واقع بیشترین تفاوت ساندویچ پانل الوزینک با سایر پانل ها یا حتی مصالح ساختمانی سنتی را در تکنولوژی ساخت هسته پانل ها می باشد. این لایه داخلی که هسته ساندویچ پانل می باشد باید علاوه بر استحکام و مقاومت در عین حال امنیت بالایی نیز از نظر اتش سوزی نیز داشته باشد. در اوایل ارائه این محصولات ه بازار در میزان امنیت انها بسیار شک و تردید وجود داشت. اما هنگامی که حوادث طبیعی مانند زلزله و اتش سوزی رخ داد و میزان خرابی های مصالح سنتی در مقابل پانل های ساندویچی بررسی شد مشخصص گردید که این پانل ها بسیار امن تر و کاربردی تر برای ساختمان سازی هستند چرا که هم زمان ساخت کمتر است هم کیفیت بالاتر و قیمت متناسب تر است و هم ظاهر ساختمان بسیار جذاب تر و شیک تر می باشد.

ترکیب ساندویچ پانل و پلی کربنات شفاف نیز به قدری زیبا و کاربردی می باشد که نور روشنایی روز را هم در سالن های تولید و ورزشگاه و حتی گلخانه ها تامین می نماید.

ابعاد و ضخامت ساندویچ پانل آلوزینک

فاصله ی بین لایه ها حداکثر باید ۱۱ میلی متر باشد؛ در حالت عادی این فاصله بین ۳ تا ۵ میلی متر است. ضخامت ورقه های پانل ها بین ۴۰ تا ۲۰۰ میلی متر است. همچنین تراکم این ورقه ها ی پانل ها از ۱۰ تا ۳۵ کیلوگرم بر متر مربع است که این میزان بستگی به نوع فوم لایه ی میانی یا هسته و نوع ورق هایی است که بین آن ها قرار میگیرد. هرچه ضخامت ورقه های ساندویچ پانل آلوزینک کمتر باشد؛ حمل و نقل و نصب آنها راحت تر است و از قیمت و ارزش بالاتری برخوردار می شوند. ضخامت کمتر به معنای فشردگی بیشتر و فشردگی بیشتر به معنای امنیت بالاتر و مدیریت فضای ساختمانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات با کارشناسان درتماس باشید

مقالات مرتبط