fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

انواع ورق ذوزنقه را باید بشناسید

بررسی انواع ورق ذوزنقه

انواع ورق ذوزنقه برای کاربردهای متعددی استفاده می‌شود. این ورق‌ها از گالوانیزه ساخته شده تا از استحکام بالایی پشتیبانی کند.

اولین نوع عناصر روکشی که از ورق فولادی نازک گالوانیزه و با استحکام بالا ساخته شد، ورق ذوزنقه‌ای بود. (معمولاً ورق “راه راه” یا “فلوت دار” نامیده می‌شود). در واقع این پروفیل‌ها پایه سیستم‌های پوشش سقف و دیوار خود نگهدار ساختمان‌ها را تشکیل می‌دهند. در اینجا می‌خواهیم به بررسی انواع ورق ذوزنقه بپردازیم.

با توجه به نیازهای زیبایی شناختی و دیدگاه‌های اقتصادی می‌توان بهینه‌ترین محصول را از طیف وسیع رنگ و هندسی انتخاب کرد. (روکش، رنگ، ارتفاع پروفیل، ضخامت، ابعاد دنده) سیستم پوشش چندلایه بر روی مواد پایه گالوانیزه، حفاظت در برابر خوردگی، مقاومت سطح و انتخاب گسترده رنگ‌های پوشش، امکان انتخاب ظاهر زیبایی را فراهم می‌کند.

 

ویژگی انواع ورق ذوزنقه

پوشش و طیف رنگ یکی از ویژگی‌های ظاهری مهم انواع ورق ذوزنقه هستند.

پروفیل ذوزنقه‌ای با شکل مربعی خود جلوه‌ای صنعتی را ارائه می‌دهد، اما در بسیاری از موارد ظاهر دلپذیرتر و هماهنگ مورد نیاز است. ورق‌های ذوزنقه‌ای پروفیل موج سینوسی می‌توانند راه حلی برای نیازهای خاص معماری ارائه دهند، زیرا با این پروفیل می‌توان به یک نمای خارجی دلپذیرتر دست یافت. نحوه قرارگیری ورق‌های روکش دیوار نیز می‌تواند عمودی، افقی یا مورب باشد.

روکش ذوزنقه‌ای یک لایه راه حل مناسبی برای ساختمان‌های صنعتی، کشاورزی یا انباری است که نیازی به عایق حرارتی ندارد. اما مهم است بدانید که رطوبت می‌تواند در قسمت داخلی ورق ذوزنقه‌ای شکل ظاهر شود که به دلیل تفاوت مقادیر دما و رطوبت داخلی و خارجی (تراکم) است.

در صورت عدم تداخل با عملکرد ساختمان (مثلاً در مورد سالن انبار سنگ) رطوبت مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما باید تهویه مناسب در سالن فراهم شود. اگر بخواهیم از چکیدن آب برای محافظت از محصولات و مواد ذخیره شده جلوگیری کنیم، دو امکان وجود دارد. می‌توانید زیر ورق ذوزنقه‌ای یک لایه فویل قرار دهید یا پروفیل را با یک لایه نمدی ضد تراکم مخصوص از قبل چسبانده شده در قسمت داخلی آن، سفارش دهید.

برای سالن‌های عایق حرارتی می‌توان از روکش سقف و دیوار دو پوسته با ورقه ذوزنقه‌ای بالا و پایین استفاده کرد.

امکان اعمال ورق ذوزنقه‌ای داخلی سوراخ دار به منظور کاهش آلودگی صوتی در داخل سالن وجود دارد، زیرا این سیستم روکش دو پوسته با ورق سوراخ دار داخلی می‌تواند جذب صدای بالاتری را ارائه دهد.

 

ویژگی انواع ورق ذوزنقه

ظاهر ورق‌های ذوزنقه‌ای

ورق‌های پروفیل ذوزنقه‌ای ورق‌های پروفیلی هستند که ظاهر پروفیل ذوزنقه‌ای شکل دارند و با چندین رنگ زیبا پوشانده می ‌شوند تا ظاهری جذاب داشته باشند. این لایه‌ها در رنگ‌های سفید، خاکستری، سبز، آبی، سفالی، عاجی، قهوه‌ای و زیباتر موجود می‌باشند. این ورق‌های سقف ترکیبی عالی را با سقف فراهم می‌کند تا با ظاهر جذاب خانه‌ها مطابقت داشته باشد.

 

ساختار مواد

مواد به کار رفته در لایه سطحی رزین فوق العاده به جلوگیری از تأثیر اشعه ماوراء بنفش خورشیدی و همچنین کاهش ضریب هدایت حرارتی کمک می‌کند. همه این ویژگی‌ها، دوام و مقاومت عالی در برابر خوردگی شیمیایی را تضمین می‌کند. لایه‌های میانی و زیرین از موادی تشکیل شده‌اند که استحکام عالی و ماهیت عایق را تضمین می‌کنند.

 

ورق‌های سقفی پروفیل ذوزنقه‌ای

امکانات :این ورق‌ها دارای کیفیت یکنواخت هستند و سطوح با پوشش یکنواخت رنگی پوشیده شده‌اند. رنگ‌ها از جدیدترین خط پوشش رنگ انتخاب شده‌اند.

مقاومت در برابر خوردگی: این ورق‌ها با استفاده از فولاد و آلومینیوم با کیفیت برتر ساخته می‌شوند و دارای خواص ضد خوردگی عالی هستند.

عایق حرارتی خوب: پوشش رنگی روی این ورق‌ها دارای خواص عایقی قوی است. بنابراین این ورق‌ها محافظت عالی در برابر گرما می‌دهند.

مقاوم در برابر آب: به دلیل ضد آب بودن این ورق‌ها، آب نمی‌تواند روی آنها بماند.

ضد آب و هوا: بدون آسیب دیدن، این ورق‌ها می‌توانند شرایط آب و هوایی شدید را تحمل کنند.

استحکام بالا: استحکام کششی بهتر باعث می‌شود این ورق‌ها بارهای سنگین را تحمل کنند.

ظاهر زیبا: با در دسترس بودن در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، از نظر ظاهری جذاب هستند.

مقرون به صرفه بودن : نیاز به هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های نصب و نگهداری حداقل است که به همین دلیل این ورق‌ها دارای ارزش اقتصادی عالی هستند.

 

کاربرد انواع ورق ذوزنقه

سالن‌های نمایش

سالن‌های ورزشی

سالن‌های نمایشگاه

سقف خانه

ساختمان تجاری

ساختمان‌های صنعتی

فرودگاه‌ها

 

کاربرد انواع ورق ذوزنقه

چگونه ورق‌های سقفی پروفیل ذوزنقه‌ای بسازیم؟

دستگاه رول فرمینگ سقف ذوزنقه‌ای می‌تواند با تشکیل سیم پیچ فلزی/فولاد ، ورق‌های سقف پروفیل ذوزنقه‌ای ایجاد کند. آنها را می‌توان در کشورهای مختلف به شرح زیر نامید:

دستگاه رول فرمینگ سقفی دنده‌ای

دستگاه رول فرمینگ سقف اسپندک

دستگاه رول فرمینگ سقف تریمدک

دستگاه رول فرمینگ سقف ۴ زاویه

دستگاه رول فرمینگ سقف ۵ موج

شرکت برج پوشش  با هدف ارایه خدمات، سازه‌های صنعتی، سازه‌های فلزی، اسكلت فلزی، ساخت عرشه فولادی، سازه‌های فلزی سوله، اسكلت فلزی كارخانجات، طراحی سازه‌های فلزی، نصب سازه، سازه فلزی جوشی، سازه فلزی پيچ و مهره‌ای، سازه‌های فولادی، سازه‌های عرشه فولادی پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان می‌باشد.

 

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما