faenar
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

با رشد روز افزون علم و تکنولوژی امروزه صنعت ساختمان سازی دگرگون شده است ساندویچ پانل یکی از این سازه های مدرن است که جایگزین مصالح سنتی شده نقش مهمی در زیبایی و استحکام بنای ساختمان دارد. ساندویچ پانل ها دارای انواع مختلفی هستند ازجمله :ساندویچ پانل دیواری ، ساندویچ پانل سردخانه ای ، ساندویچ پانل اتاق تمیز و.. است .در این نوشتار ما به بررسی ساندویچ پانل سقفی خواهیم پرداخت. ساندویچ پانل سقفی همان طور که از نامش پیداست برای پوشش سقف به کار می رود. پانل های  سقفی در ابعاد مختلف تولید و عرضه می شوند.

مشخصات فنی ساندویچ پانل

پانل سقفی از دو ورق که در میان آن ها فوم  عایق‌ قرارگرفته ، تشکیل شده است. بهترین نوع فوم بکار رفته در ساندویچ پانل سقفی فوم پلی یورتان می باشد که استحکام و مقاومت بالایی دارد. با توجه به اورلپ و ذوزنقه بودن شکل پانل های سقفی امکان ورود آب به درون بنا میسر نیست. ساندویچ پانل های سقفی به شکلی طراحی و ساخته‌ شده‌اند که یکدیگر را پوشش می‌دهند. ساندویچ پانل دارای عرض یک متر و هفت سانتی متر است که عرض مفید آن یک متر و طول از دو متر تا اندازه دلخواه 13/60 متر می باشد.  ورق های پانل های سقفی از ورق های یک رو و دو رو آلوزینک از بیرون و فویل مسطح آلومینیوم از داخل تشکیل شده است.

همچنین از ورق های گالوانیزه و آلومینیومی نیز به صورت دو رو ورق و یا یک رو ورق فویل استفاده می شود. طول پانل های سقفی بین دو تا 13/60 متر است. این پانل ها که در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود که شما می توانید متناسب با سلیقه خود آنها را انتخاب کنید. فوم داخلی پانل سقفی از جنس پلی استایرن، پلی یورتان، پشم شیشه ، و … است که این فوم ها در برابر حرارت و آتش مقاوم هستند. ساندویچ پانل های سقفی از لحاظ ظاهری دارای طرح های متنوعی همچون سینوسی، کرکره ای، ذوزنقه، طرح سفال، شادولاین و … هستند که براساس نیاز مشتری تولید و عرضه می‌شوند. استفاده از این پانل ها باعث زیبایی بنای مد نظر می شود که کاملا چشمگیر و ملموس است.

کاربرد ساندویچ پانل سقفی

از ساندویچ پانل سقفی برای پوشش انواع سقف ها استفاده می شود. توجه داشته باشید که ضخامت هر کدام از پانل های سقفی بنا به کاربرد آن استفاده می شود.این پانل ها دارای کاربری های وسیعی هستند که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- برای پوشش سقف کانتینرهای حمل  نقل عمومی و کانکس از پانل های سقفی استفاده می شود.
2- این پانل های سقفی به دلیل سبک بودن و امکان جابه جایی آسان بهترین گزینه برای پوشاندن سقف سوله و انبار به شمار می رود، چرا که این سازه مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و مانع نفوذ آب به درون بنا می شود. ویژگی مهمی که پانل سقفی را از سایر مصالح سنتی متمایز می کند ظاهر شکیل آن است که به زیبایی بنا منجر می شود.
3- این سازه برای پوشش سقف ساختمان های صنعتی ، مسکونی نیز کاربرد دارد. نصب سریع  پانل ها به همراه قیمت مقرون‌ به‌ صرفه آن سبب استفاده گسترده از این محصول شده است.
4- ساندویچ پانل های سقفی بهترین گزینه برای پوشش سقف سردخانه های متحرک و ثابت  است.
5- پانل سقفی برای پوشش سقف ویلاهای پیش ساخته ، سالن های ورزشی، ادارات، اردوگاه های موقت، ساخت سرویس بهداشتی ،ساخت بیمارستان های صحرایی و… مورد استفاده قرار می گیرد.
6- برای ساخت آشیانه هواپیما نیز می‌توانید از ساندویچ پانل سقفی استفاده کنید.

انواع ساندویچ پانل سقفی

الف) ساندویچ پانل سقفی ساده: این نوع پانل سقفی طراحی ساده ای دارد. ورق های به کار رفته در این نوع پانل  بسیار ساده و بدون شیار، شکل و کرک می باشند.

ب) ساندویچ پانل سقفی پیچ مخفیساندویچ پنل سقفی پیچ مخفی  ساختاری ذوزنقه ای دارد که به اورلپ شدن  و روی هم قرار گرفتن ورقه ها منجر می شود به شکلی که پیچ ها از دید مخفی می مانند و زیبایی خاصی به بنا می بخشد.

 ساندویچ پانل های پیچ مخفی : این نوع از پانل مانند سایر ساندویچ پانل های دیواری است ولی در برخی موارد طوری طراحی شده است که پس از نصب پیچ های به کار رفته قابل رویت نمی باشد سازه ها به شکلی کنار هم قرار میگیرند که لبه ها پس از بستن یک پانل، لبه ی پانل بعدی روی پیچ را می پوشاندو باعث ایجاد زیبایی در ظاهر و بالا بردن کیفیت سازه می شوداین سازه در دیوار های صنایع مختلف وسوله ها و کارخانه ها ودر اتاق های سردخانه ایی مورد استفاده قرار میگیرد.

ساندویچ پانل پیچ مخفی به دلیل وجود شیارها روی پانل های آن‌ها باعث استحکام در برابر فشارهای ناشی از زلزله می شود.از ساندویچ پانل با فوم پلی اورتان جهت زیبایی نمای بیرونی ساختمان های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی به گونه ای طراحی می شود که دارای فرورفتگی و برآمدگی باشد.

دوام و پایداری ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی بسیار بالا می باشد.ساندویچ پانل پیچ مخفی سبب می شود که دیوارها دارای نمایی یک دست و زیباداشته باشند .رنگ فوم عایق ساندویچ پانل پیچ مخفی سفید می باشد اما می توان آن را با رنگ های دیگر ترکیب کرد.پروفیل ساندویچ پانل پیچ مخفی به گونه ای طراحی شده است که دارای اتصال ناپیدا باشند.

مزایای ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی دارای مزایای فراوانی نسبت به مصالح سنتی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

1- پانل سقفی در برابر حوادث طبیعی زلزله، سیل ، آتش سوزی مقاوم می باشد.

2- این سازه وزن سبک و مقاومت بالایی دارد که امکان جابجایی سقف ها را به هنگام عدم استفاده فراهم می کند، طوری که می توان آن را در مکان های دیگر نیز استفاده کرد. همچنین ساندویچ پانل های سقفی در کمترین زمان قابل نصب می باشد.

3- پانل های ماموت برای مناطق مختلف آب و هوایی مناسب است زیرا دارای عایق سرما و گرماست ، رطوبت را کاهش می دهد، ضد قارچ  و … می‌باشد.

4- ساندویچ پانل ها دوست دار محیط زیست می باشند و موارد به کار رفته در آن قابل بازیافت است. در دنیایی که بحران محیط زیست به یک چالش تبدیل شده است، استفاده از این سقف های می تواند دغدغه های محیط زیستی را تا حدودی کاهش دهد.

5- ساندویچ پانل های سقفی همانند پانل های دیواری دارای رنگ ها و طرح های متنوع هستند که شما می توانید متناسب با ساخت و کاربرد سازه مورد نظر آن را انتخاب و در محل مورد نظر نصب نمایید.

6- پانل سقفی دارای عایق صوتی است که باعث می شود صدا به بیرون و برعکس به داخل وارد نشود.

7- در برابر پوسیدگی و رنگ زدگی مقاوم بوده و از طول عمر بالایی برخوردارند که همین امر می تواند بدر کاهش هزینه ها به شما کمک کند و انتخابی مقرون به صرفه و اقتصادی باشد.

8- ساندویچ پانل های سقفی را به راحتی می توانید مورد شستشو قرار دهید.

 

ساندویچ پانل سقفی ماموت

ساندویچ پانل سقفی شرکت ماموت یکی از محصولات تولید شده در این مجنمع صنعتی است  که مانند ساندویچ پانل دیواری بسیار پر فروش است . جنس ورق های این پانل به ترتیب شامل دو سمت ورق، یک طرف ورق یک سمت فویل یک سمت ورق یک سمت نایلون و در نهایت یک سمت ورق سمت دیگر کاغذ می باشد. اندازه استاندارد عرض پانل های سقفی 1/07 متر بوده که 7 سانتی متر به صورت اورلپ و 1 متر مفید می باشد. همچنین اندازه طول پانل ها به سفارش مشتری تعیین می شود.

 

ساندویچ پانل سقفی در طرح های سینوسی (کرکره ای)، طرح شادولاین، طرح ذوزنقه ای و طرح سفال  تولید می شوند. اين نوع پانل با پوشش های دو طرف ورق آلوزينگ ، دوطرف ورق آلومینیوم، دوطرف ورق گالوانیزه. يك رو آلوزينگ و يك رو گالوانيزه، يك رو ورق آلوزينگ از بيرون و فويل مسلح آلومينيومي. از داخل و يا يك رو گالوانيزه از بيرون و يك رو فويل از داخل، یک طرف ورق و یک طرف کاغذ. یک طرف ورق و یک طرف نایلون با فوم تزريقي پلي يورتان سخت(معمولی و ضدحریق) ساخته مي شود.

انواع ساندویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل سقفی ماموت

 پانل های سقفی برای پوشاندن سقف سوله ها و مجتمع های صنعتی، کانتینر ها و ماشین های حمل و نقل، سرد خانه های ثابت و متحرک، انبار و سیلوها به کار می رود . اندازه و ضخامت محصولات بسته به محلی که  مورد استفاده قرار می گیرد ، متغیر است . برای مثال جهت پوشش سوله مرغداری ها معممولا از پانل با ضخامت 5 سانتی متر استفاده می شود. ضخامت های 3 الی 15 سانتی متر برای سردخانه ها (زیر صفر و بالای صفر) به کار می رود.

مزایای ساندویچ پانل سقفی ماموت

1)عایق گرما، سرما، صوت، رطوبت

2)مقاومت در برابر باد، رانش زمین، زلزله و مواد شیمیایی

3)قیمت پایین و تنوع و رنگ و قابلیت بازیافت

4)سهولت در نصب و راه اندازی

5)وزن کم که باعث کاهش وزن کلی سازه می شود

6)مناسب برای تمامی اقلیم ها و سازگار با شرایط آب و هوایی متنوع سراسر کشور

ساختار و مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی ماموت

ساندویچ پانل سقفی ماموت دارای ضخامت های بین 3 الی 10 سانتی‌متر می باشد. در هسته مرکزی پانل ها از فوم پلی یورتان سخت  استفاده می شود. دو ماده اصلی تشکیل دهنده فوم عایق پلی یورتان، که عبارتند از ایزوسیانات و پلی یول، در دو مخزن جدا نگهداری می شوند. برای عایق کاری این دو ماده با نسبت و فشار مشخص، توسط دستگاه مخصوص، در مکان دلخواه تزریق می شوند.

از واکنش ترکیب شیمیایی ذکر شده فوم عایق پلی یورتان شکل می گیرد و در داخل فضای عایق کاری، منبسط می شود و فضا را کاملا پر می کند. از آنجا که تشکیل فوم در محل عایق کاری صورت می گیرد، فوم تمامی سوراخ ها و منافذ را پر کرده و عایق کاملی را بین سطوح ایجاد می کند. فشار پشت دستگاه تزریق و فشار ناشی از انبساط فوم پلی یورتان، باعث نفوذ عایق به تمامی منافذ شده و سطح را کاملا می پوشاند.

این پانل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچها و دارای ضریب هدایت حرارتی پایین می‌باشد. ضخامت های استاندارد ساندویچ پانل سقفی غالبا 3،4،5،6،8،10 سانتی متر می باشد. که هرکدام بر اساس شرایط اقلیمی و نوع کاربرد انتخاب می شوند.

ساندویچ پانل سقفیساندویچ پنل سقفی

مطالب پیشنهادی

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما