fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

خانه های از پیش ساخته چه ویژگی هایی دارند؟

خانه های از پیش ساخته مدولار (ماژولار) یکی از آن سازه هایی هستند که در کارخانه ساخته می شود. محصولات تکمیل شده به مکان های جدید حمل شده و در آنجا توسط سازنده مونتاژ و نصب میشود. یک خانه های از پیش ساخته مدولار خانهای است که در کارخانه ساخته شده و به محل اصلی منتقل و مونتاژ و نصب میشود.

خانه های از پیش ساخته مدولار با کانکس ها و خانههای این چنینی تفاوت زیادی دارد. این خانه ها مانند خانه هایی که با مصالح ساختمانی سنتی ساخته می شوند به صورت دائمی در یک محل مشخص نصب شده و مورد استفاده قرار میگیرند. اما کانکس ها و دیگر خانه های از پیش ساخته شده ی این چنینی را میتوان به راحتی با جرثقیل و دیگر وسایل باربری و حمل و نقل از جایی به جای دیگر منتقل کرد.

کاربرد این خانه ها در تمامی کشورهای پیشرفته کاملا جا افتاده است و خانه های مسکونی کوچک کاملا با این خانه ها ساخته می شوند. اگر در سایت های اینترنتی یا حتی فیلم های خارجی دقت کرده باشید خانه ها با استفاده از مصالح پیش ساخته ای مانند ساندویچ پانل، پلی کربنات یا حتی گاها چوب ساخته می شوند. برای ساختمان ها و سازه های بزرگ اداری یا تولیدی نیز معمولا فقط اسکلت ساختمان از فلز و فولاد ساخته می شود و دیواره و سقف سازه ها با استفاده از محصولات پیش ساخته تکمیل می گردد. حتی طراحی داخلی و جداسازی اتاق ها و دیوار ها با استفاده از پانل های سبک صورت می گیرد.

خانه های از پیش ساخته شده مدولار با خانه های ساخته شده در محل چه تفاوت هایی با هم دارند؟

خانه های از پیش ساخته شده مدولار را چون میتوان در کارخانه ساخت و در محل اصلی نصب و مونتاژ کرد، در عرض چند هفته تکمیل میشوند، در مقایسه با ماه ها تلاش و صرف وقت و هزینه های زیادی که برای ساخت ساختمان ها و سازه هایی که با مصالح سنتی ساخته میشوند. شرایط آب و هوایی و حوادث غیر مترقبه هیچگونه خلل و تاخیری در ساخت خانه های از پیش ساخته شده مدولار ایجاد نخواهد کرد. خانه های از پیش ساخته شده مدولار تحت قوانین سختگیرانه ی سازمان های فنی و مهندسی و دولت و قوانین ایالتی و حکومت ساخته می شوند و باید تمامی استاندارد های بین المللی و داخلی را در ساخت، نصب و مونتاژ رعایت کنند. اگر قصد دارید که این خانه ها و سازه ها را بخرید به سابقه و افتخارات شرکت ارائه دهنده و سازنده ی خانه های از پیش ساخته شده مدولار توجه کنید و از هر شرکتی و با هر قیمتی آنها را نخرید. به کیفیت و اصالت مصالح و مواد سازنده ی این خانه ها بسیار دقت کنید.

خانه های از پیش ساخته
خانه های از پیش ساخته

به طورکلی می توان مزایای این خانه هه و سازه هایی که با آنها می شود بنا کرد به موارد کلی زیر اشاره نمود:

 • هیچ محدودیتی برای ساخت بنا با هرگونه طراحی وجود ندارد.
 • هیچ محدودیتی برای ساخت ساختمان در شرایط مختلف مانند اب و هوای نامساعد یا شرایط جغرافیایی سخت وجود ندارد.
 • امنیت ساختمان بسیار بالاتر بوده و در صورت خرابی نیز خسارت کمتری وارد می گردد.
 • هزینه ساخت و تعمیر و نگه داری نسبت به مصالح سنتی بسیار پایین تر است.
 • نمای بیرونی و درونی ساختمان را می توان بسیار جذاب و کاربردی تر طراحی نمود.
 • عمر مفید ساختمان بالاتر بوده و مصرف انرژی بسیار بهینه تر خواهد بود.

 

حقایق مربوط به خانه های از پیش ساخته شده مدولار

 • خانه های از پیش ساخته شده مدولار مانند خانه های ساخته شده با مصالح سنتی در محل نصب شده و قرار گرفته ارزیابی میشوند و در طی زمان مستهلک نمیشوند.
  این خانه ها را می توان سفارشی ساخت.
 • این خانه ها از تنوع سبک، اندازه و طرح برخوردارند.
 • این خانه ها، دارای ساختار هایی دائمی و همیشگی هستند .
 • خانه های از پیش ساخته شده مدولار را میتوان در فضاهای بسته و زیرزمین ساخت.
 • این خانه ها به خانه های سبز معروفند چرا که مصالح و مواد سازندهی آنها کاملا دوستدار محیط زیست هستند.
 • این خانه ها سریعتر ساخته میشوند. و دیرتر از بین می روند تا خیال ساکنان آن بسیار راحت باشد.
 • این خانه ها مقاوم در برابر باد تا سرعت ۱۷۵ مایل ساخته شدهاند.
About the author

Leave a Reply

تماس با برج پوشش