fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در تهران را بشناسید

بررسی  بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در تهران را بشناسید

در این مقاله می‌خواهیم بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در تهران را معرفی کنیم. ساندویچ پانل سازه‌ای است که در ایران بسیار کاربردی است.

ساندویچ پانل از سازه‌های مهم در کشور ایران است. ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد همواره در معرض خطرات و بلایای طبیعی قرار گرفته است. از همین رو استفاده از سازه‌های با کیفیت همواره نورد توجه بوده است. تولید کننده ساندویچ پانل در تهران بسیار زیاد هستند. برج پوشش با تولید ساندویچ پانل باکیفیت خدمات ارزشمندی به مشتریان خود ارائه می‌نماید.

معرفی بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در تهران

امروزه، این پانل‌ها را می‌توان طوری مهندسی کرد که در برابر انواع شرایط داخلی و خارجی مقاومت کنند، که آنها را به یک انتخاب محبوب برای استفاده داخلی و خارجی تبدیل می‌کند. ساندویچ پانل‌های ضد هوا نیز یک انتخاب عالی برای ساخت واحدهای سردخانه هستند که به شرایط آب و هوایی خاص داخلی برای ذخیره ایمن هر چیزی از غذا گرفته تا دارو نیاز دارند.

 عملکرد ساندویچ پانل‌ها بسته به مواد مورد استفاده برای هسته و لایه‌های بیرونی آن که اغلب به آن روکش می‌گویند متفاوت است. این روزها محبوب ترین مواد برای هسته، پلی استایرن منبسط شده (EPS)، پلی استایرن اکسترود شده (XPS)، پلی ایزوسیانورات (PIR)، پلی اورتان (PUR)، پشم معدنی (MW) می‌باشد. اگرچه هر ماده مزایا و معایب خاص خود را دارد.

معرفی بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل تهران

روش تولید ساندویچ پانل

تولید کننده ساندویچ پانل در تهران از روش زیر برای تولید استفاده می‌کند.

در طی ۵۰ سال گذشته، ساندویچ پانل‌ها به عنوان یک وسیله ساخت و ساز به خصوص اقتصادی تکامل یافته‌اند. مواد ترکیبی همیشه دو لایه پوسته (مواد روکش فلزی سفت و سخت یا پوسته‌های انعطاف پذیر مانند آلومینیوم نازک، کاغذ یا غشاء بسته به کاربرد) و یک ماده عایق هسته هستند.

اساساً دو فناوری تولید پانل وجود دارد: پیوسته و ناپیوسته. در فرآیند پیوسته، تمام مواد مصرفی با هم پردازش می‌شوند و پانل کاملاً شکل‌گرفته شده بدون توقف خط به طول دلخواه بریده می‌شود. در فرآیند ناپیوسته، مواد به طور جداگانه پردازش می‌شوند. این بدان معناست که روکش‌ها شکل گرفته و به طول دلخواه بریده می‌شوند و سپس در یک مرحله که در آن فوم تزریق می‌شود به هم مونتاژ می‌شوند.

فرآیند ناپیوسته دارای سطح بهره وری پایین‌تری است که قابل مقایسه با فرآیند پیوسته نیست.

یک خط پیوسته دارای سرعت متوسط ​​حدود ۱۴ متر در دقیقه در تولید ضخامت پانل متوسط ​​(۴۰-۵۰ میلی متر) با روکش فلزی است. با یک شیفت هشت ساعته در روز در ۲۲۰ روز در سال، تولید به حدود ۱۱۸۰۰۰۰ متر در سال می‌رسد، با فرض بازده ۸۰ درصد. یک خط ناپیوسته با یک پرس دوبل به طول ۱۲ متر در شرایط یکسان می‌تواند در یک شیفت کاری در روز به تولید حدود ۱۰۰۰۰۰ متر در سال برسد.

روش تولید ساندویچ پانل
خط تولید پنل پیوسته

تولید کننده ساندویچ پانل در تهران در روش پیوسته به شکل زیر عمل می‌کند. خط ممتد معمولی از سه بخش زیر تشکیل شده است:

  • بخش پردازش لایه‌های خارجی
  • بخش پردازش مواد عایق
  • بخش کنترل پانل‌ها

در یک مورد معمولی از یک ساندویچ پانل با هر دو سطح بیرونی در ورق فلزی و یک هسته عایق در فوم سخت پلی یورتان، بخش اول با دیکویل‌های ورق شروع می‌شود و با تمام تجهیزات برای شکل دادن دو ورق به شکل دلخواه ادامه می‌یابد. پانل می‌تواند یک پانل برای دیوارها یا برای سقف باشد. ساندویچ پانل با لایه‌های انعطاف پذیر (آلومینیوم، ورق‌های الیاف شیشه، کاغذ ) رولفرم نمی‌شود. هر دو سطح پانل نهایی کاملاً صاف هستند. سطوح از قبل تا دمای مورد نیاز فرآیند (معمولاً بین ۴۰ تا ۶۵ درجه سانتیگراد) گرم می‌شوند و سپس مواد عایق آماده خواهد شد.

در مورد پانل‌های پلی یورتان (PU-PIR)، فوم با شروع از اجزای شیمیایی مورد نیاز که در دستگاه فوم اندازه گیری شده و با هم مخلوط شده‌اند، تولید می‌شود. مخلوط مایع حاصل به طور مساوی روی ورق فلزی پایینی توزیع می‌شود. روکش‌های فلزی، فوم و نوارهای جانبی یا واشرهای احتمالی در داخل نوار نقاله دوبل یا پرس پیوسته فشرده می‌شوند. این دستگاه باید ورق‌های فلزی را در فاصله دلخواه از هم جدا نگه دارد در حالی که فوم منبسط می‌شود.

به این ترتیب پانل پس از انبساط و پخت کامل فوم، ضخامت و شکل دلخواه را خواهد داشت. مهم ترین پارامتر برای اطمینان از نتیجه خوب از فرآیند، کنترل دمای اجزای شیمیایی، ورق‌های فلزی و ناحیه پرس است. اگر ماده عایق پشم معدنی یا پلی استایرن منبسط شده باشد، آن را به شکل تشک‌هایی که قبل از درج به ضخامت مناسب بریده و به ضخامت مناسب درآورده‌اند، وارد و به ورق‌های فلزی می‌چسبانند.

شرکت برج پوشش آپادانا مجموعه ای فعال در زمینه مشاوره، طراحی، تولید و اجرای انواع ساندویچ پانل های سقفی و دیواری و سردخانه ای می باشد.

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما