fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

ساندویچ پانل داخلی یا خارجی و تفاوت آنها

تمام کشور‌های بزرگ دنیا در صنعت ساختمان ‌های پیش ساخته قدم برداشته‌ اند و درصدد آنند تا کالایی ارائه کنند تا هم نیاز کشورشان را برطرف کنند و هم آن را به کشورهای مختلف صادر کنند. اما یکی از مهمترین مسائلی که در این صنعت باید مد نظر قرار گیرد وضعیت جغرافیای و آب و هوایی منطقه است چرا که این مقوله اصلی ‌ترین مؤلفه در ساخت یک ساختمان پیش‌ ساخته است و همین موضوع کافی است تا تفاوت ساندویچ ‌پانل ‌های ساخت داخلی با نمونه ‌های خارجی بیش از پیش نمایان شود. برای مقایسه دو محصول تولید داخل یا خارج باید مولفه های بسیاری را مدنظر داشت. کشور ما با توجه به میزان زلزله خیز بودن آن نیاز به بناهایی دارد که مقاومت بسیار بالایی در این زمینه داشته باشند چرا که هر ساله اتفاقات ناگواری برای هموطنانمان رخ می دهد.

ساندویچ پانل داخلی یا خارجی

تفاوت ساندویچ ‌پانل ‌های ساخت داخلی با نمونه ‌های خارجی

یکی از مهمترین مؤلفه‌ هایی که در ساخت ساندویچ‌ پانل ‌ها حرف اول را می ‌زند؛ کیفیت آن ‌ها است. قطعاً کیفیت ساندویچ ‌پانل ‌ها نیز به مواد اولیه برای عایق‌کاری بر می‌گردد که تا چه اندازه می ‌تواند در برابر سرما و گرما مقاومت کرده و همچنین به مقاومت و استحکام کانکس یا بنای پیش‌ ساخته اضافه کند.
امروزه استفاده از ساختمان ‌های پیش‌ ساخته در کشور‌های مختلف از انگلستان، آمریکا ، روسیه، چین و… به شدت افزایش یافته است (علت محبوبیت ساندویچ پانل ها در صنعت ساختمان) و ایران نیز به عنوان یک کشور در حال توسعه قدم در این راه گذاشته است به همین دلیل بسیاری از کشورها تفاوت ساندویچ ‌پانل ‌های ساخت داخلی با نمونه ‌های خارجی خود را بیش از پیش بیان می‌ کنند.
در کشورهای ذکر شده شرکت‌ های مختلفی به ارائه ساندویچ ‌پانل های دیواری و پانل سقفی می‌پردازند و برای رقابت در بازار های جهانی، ویژگی‌ های مختلفی به ساندوچ ‌پانل ‌های خود اضافه می‌کنند تا بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

برای مثال در کشوری مانند انگلستان، شرکتی به ارائه ساندویچ ‌پانل‌ها UV و یا کاهش انرژی مصرفی می‌پردازد. تکنولوژی ساخت خانه های هوشمند به حدی افزایش یافته است که دیوار و سقف بناها باید قابلیت ایفای نقش در ان را داشته باشند مساله ای که با مالح سنتی امکان پذیر نیست. اما در مورد ساندویچ پنل ها حداقل مزیت ممکن جابه جایی اسان و مدیریت فضای داخلی ساختمان است که در نمونه های خارجی شرکت های بزرگ به دنبال این مساله هستند.
اما ایران نیز از این قافله عقب نمانده و همپای کشورهای خارجی در این مسیر قدم برداشته است.

ساندویچ‌ پانل داخلی یا خارجی؟ مسئله این است

یک فرد وارد در صنعت ساختمان‌ های پیش‌ ساخته در اولین وهله خود درصدد است تا اقلام مناسب با کیفیت و با قیمت کمتری تهیه کند تا بتواند سود بیشتری داشته باشد به همین دلیل دقت بیشتری را برای تهیه مواد خود به خرج می‌دهد از این رو اول به بررسی تفاوت ساندویچ‌ پانل ‌های ساخت داخلی با نمونه ‌های خارجی می‌پردازد چرا که حذف هزینه‌ های واردات تا اندازه بالایی از هزینه ‌های ساخت ساختمان می‌کاهد.
با گسترش صنعت ساختمان‌ ها پیش‌ساخته در مقیاس کوچک و بزرگ در کشور ایران، عده‌ای برای رفع نیاز کشور به ساندویچ ‌پانل ‌ها اقدام به تولید این کالای ساختمانی کردند تا جایی که این کالا قابلیت رقابت با هم‌ نوعان خارجی خود را دارد و می‌تواند در بازار های جهانی هم‌ پای آن‌ها پیش برود. اما سؤال اصلی اینجاست که چرا باید ساندویچ ‌پانل داخلی را انتخاب کرد و تفاوت ساندویچ ‌پانل ‌های ساخت داخلی با نمونه ‌های خارجی در چیست؟

یکی از مهمترین ویژگی ساندویچ ‌پانل ‌ها تولید و استفاده از آن ‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف است به همین دلیل تولیدکننده این کالای ساختمانی با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه و کشور خود اقدام به عایق‌کاری و تولید ساندویچ‌ پانل ‌ها می پردازد که توانمندی پاسخگویی در آن شرایط آب و هوایی داشته باشد از طرفی حذف هزینه گمرک و واردات ساندویچ ‌پانل ‌ها باعث تقلیل هزینه ‌های افراد فعال در حوزه ساختمان‌ های پیش‌ ساخته می‌شود.
همین دو علت کافی است تا تفاوت ساندویچ ‌پانل‌ های ساخت داخلی با نمونه ‌های خارجی واضح باشد چرا که در برهه کنونی نیز حمایت از اقتصاد داخلی همان حمایت از خانواده ‌ها است.

About the author

Leave a Reply

تماس با برج پوشش