fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

نصب ساندویچ پانل دیواری با نوع سقفی متفاوت است. همانطور که از اسمش پیداست این پانل‌ها برای ساخت دیوارها کاربرد دارند.

 

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که ساندویچ پانل دیواری چیست و نحوه نصب ساندویچ پانل دیواری چگونه است و قیمت ساندویچ پانل دیواری چقدر می باشد؟ ساندویچ پانل سیستمی است که ساختمان‌ها را در برابر عوامل خارجی محافظت می‌کند و بهترین راه حل مناسب و اقتصادی را برای داشتن یک پایه قدرتمند ارائه می‌دهد.

 از ساندویچ پانل‌های دیواری به عنوان عناصر ساختمانی مدرن، سبک و بادوام برای پوشش دیوارهای خارجی ساختمان‌ها و همچنین برای دستیابی به دیوارهای داخلی عایق کاری شده و سردخانه‌ها استفاده می‌کنند.

ساندویچ پانل‌ها که از شما در برابر عوامل خارجی در هر طرف ساختمان محافظت می‌کنند، با پر کردن یک ماده عایق ضخیم و کم تراکم بین دو سطح فلزی نازک و با چگالی بالا تولید می‌شوند. این عناصر ساختمانی آماده مونتاژ که علیرغم وزن کم خود از ظرفیت حمل بار بالایی برخوردارند، در خطوط پیوسته تولید می‌شوند. نحوه نصب ساندویچ پانل دیواری نیاز به افراد متخصص دارد.

مواد عایق مختلف باید با توجه به نیاز ساختمان انتخاب شود. تولید ساندویچ پانل با استفاده از انواع عایق‌ها از جمله PUR، PIR، پشم معدنی و EPS انجام می‌شود. شما می‌توانید با در نظر گرفتن نیازهای حرارتی، رطوبتی، عایق صدا و مقاومت در برابر آتش، تصمیم بگیرید که کدام نوع ساندویچ پانل برای ساختمان یا پروژه شما مناسب است.

ساندویچ پانل‌ها عموما در تاسیسات صنعتی، ساختمان‌های تجاری، سردخانه‌ها، ساختمان‌های مسکونی، نیروگاه‌ها و همچنین ساختمان‌های کشاورزی و دامپروری استفاده می‌شوند.

 

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

 

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری که یک ماده کامپوزیتی است، از پر کردن مواد عایق بین دو سطح فلزی تشکیل می‌شود.

طول عمر ساندویچ پانل به طراحی بستگی دارد تا مشخصات فنی مناسب اجزای محصول را با توجه به نیاز ساختمان، محیط و شرایط آب و هوایی که در آن قرار دارد انتخاب کند.

ورق بیرونی ساندویچ پانل باید در برابر تغییرات دما، اشعه UV و اثرات خارجی مقاوم باشد. ورق داخلی باید در برابر اثرات شیمیایی و فیزیکی و همچنین تراکم که ممکن است ناشی از جو داخلی ساختمان باشد مقاوم باشد.

همچنین ظرفیت باربری ساندویچ پانل‌ها که با مواد عایق متناسب با نیاز ساختمان طراحی شده‌اند، باید بر اساس باری که حمل می‌کنند به درستی محاسبه شود.

پس از نصب طبق استانداردها، ساندویچ پانل‌ها و محصولات مکمل آن باید حداقل سالی یک بار برای تمیز کردن و نگهداری بررسی شوند. خسارات ناشی از شرایط خارجی باید بدون تاخیر رفع شود.

 

ساندویچ پانل دیواری

 

ابعاد ساندویچ پانل

ساندویچ پانل برای ساختمان‌های صنعتی و مسکونی و همچنین سازه‌های نظامی، کشاورزی و پیش ساخته و ساخت و ساز و سیلوها استفاده می‌شود. در حالی که عرض پوشش ساندویچ پانل ۱۰۰۰ میلی متر است، طول آن در اندازه‌های مناسب با توجه به نیاز پروژه شما تولید می‌شود.

هنگام محاسبه اندازه ساندویچ پانل، باید ضخامت عایق خود را نیز در نظر بگیرید. نوع و ضخامت هسته عایق شما باید بر اساس خواص ساختمان شما انتخاب شود. 

ضخامت ساندویچ پانل سقف و ساندویچ پانل دیواری که برای دیوار ساختمان شما استفاده می‌شود بر اساس انواع عایق از ۴۰ میلی متر تا ۲۰۰ میلی متر برای نوع عایق PUR/PIR و ۵۰ میلی متر تا ۱۵۰ میلی متر برای پشم معدنی متغیر است.

ضخامت عایق PUR / PIR در پانل‌های سردخانه بین ۸۰ میلی متر تا ۲۰۰ میلی متر و ضخامت عایق پشم معدنی در پانل‌های آکوستیک بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلی متر است.

بر خلاف سیستم‌های سنتی، ساندویچ پانل‌های تولیدی خط پیوسته کاملاً سازگار و آماده مونتاژ قطعاتی هستند که در ابعاد، انواع عایق و رنگ‌های مورد نیاز بر اساس ساختار تاسیسات شما با فرآیندهای مهندسی و کنترل کیفی انجام شده از قبل در محل شما آماده می‌شوند.

نصب ساندویچ پانل‌ها با اتصالات کمی روی سطوح پهن بسیار آسان است. با استفاده از فرصت‌های حمل و نقل پیشرفته و تجهیزات مکانیکی بالابر، مدت زمان حمل به طور قابل توجهی کوتاه می‌شود. بنابراین، پروژه شما در یک بازه زمانی کوتاه تحویل داده می‌شود و به شما امکان می‌دهد در زمان صرفه جویی کنید.

 

ابعاد ساندویچ پانل

 

عایق حرارتی عالی

عایق حرارتی به معنای کاهش انرژی مصرف شده در زمستان برای گرم شدن و در تابستان برای سرمایش است. ساندویچ پانل یک مصالح ساختمانی است که برای عایق کاری حرارتی بسیار مناسب است.

ساندویچ پانل دیواری با استفاده از مواد عایق PUR، PIR، EPS و پشم معدنی که عایق حرارتی بالایی دارند، ساخته می‌شود. عایق حرارتی با ساندویچ پانل دیواری از مشکلاتی مانند کپک زدگی و رطوبت ناشی از حرارت و تراکم جلوگیری و ساختمان شما را مقاوم و ماندگار می‌کند. ضخامت مواد عایق در ساندویچ پانل با توجه به ظرفیت تحمل بار، شرایط منطقه‌ای، هدف استفاده از ساختمان و ارزش عایق حرارتی متفاوت است.

شرکت برج پوشش آپادانا مجموعه ای فعال در زمینه مشاوره، طراحی، تولید و اجرای انواع ساندویچ پانل های سقفی و دیواری و سردخانه ای می باشد که با بهره مندی از مهندسین، مشاوران، طراحان و با پشتوانه نیروهای فنی و متخصص شروع به کار نموده است.

 

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما