fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

همه چیز درباره فلاشینگ سقف سوله

بررسی فلاشینگ سقف سوله

فلاشینگ سقف سوله به گونه‌ای ساخته می‌شود که ضدآب بوده و یک راه حل عالی برای خروج آب است. در این مقاله به بررسی فلاشینگ خواهیم پرداخت.

درباره فلاشینگ سقف سوله چه می‌دانید؟وقتی سوله می‌سازید، می‌خواهید داخل آن کاملا ضد آب باشد. اما بیرون چطور؟ سوله شما باید طوری ساخته شود که در مقابل عناصر مقاوم باشد. یعنی دفع آب به کارآمدترین شکل ممکن. نصب فلاشینگ در اطراف محیط سوله بهترین راه برای جلوگیری از خروج آب است. اما چگونه می‌توان فلاشینگ سقف سوله را نصب کرد؟

برای خرید و مشاهده انواع ساندویچ پانل سقفی به سایت برج پوشش مراجعه کنید .

نصب فلاشینگ

نصب فلاشینگ سقف سوله یک فرآیند ساده است که مراحل زیر را دنبال می‌کند:

فلاشینگ سقف را با میخ زدن به غلاف نصب کنید.

آن را در هر انتها یک اینچ گسترش دهید.

نمد سقفی را نصب کنید.

لبه چکه چنگکی را روی نمد نصب کنید.

هر ۱۲ اینچ یا کمتر شیار بزنید. از همپوشانی لبه چنگک اطمینان حاصل کنید.

گوشه های فلاشینگ را زیر لبه چنگک خم کنید.

نصب فلاشینگ

فلاشینگ سقف سوله چیست؟

فلاشینگ سقف سوله معمولاً یک قطعه ده فوتی از فولاد، آلومینیوم یا وینیل است که به شکل L خم شده است. لبه یک طرف L به سمت بیرون زاویه دارد. این لبه در مقابل سقف قرار می‌گیرد.

پرز کوچک اجازه می‌دهد تا آب بدون برخورد به سازه از سوله چکه کند. این کار تخته فاسیا، سقف و فونداسیون را خشک نگه می‌دارد.

فلاشینگ سقف برای ضد آب نگه داشتن سازه شما ضروری است. با این حال، روش‌های زیادی برای نصب آن وجود دارد.

به عنوان مثال، میخ زدن فلاشینگ بیش از حد به سوله شما همچنان اجازه می‌دهد که قطره قطره روی تخته فاسیا چکه کند. پس از آن باران می‌تواند وارد شیارهای سوله شود و باعث نفوذ قطرات و روان آب در قسمت دیوار داخلی شود.

قرار دادن فلاشینگ روی یا زیر نمد سقف در نقاط نامناسب می‌تواند باعث متورم شدن روکش OSB با رطوبت شود. هنگامی که غلاف متورم می‌شود، این باعث ایجاد ترک و شکستگی در نمد سقف خواهد شد.

سقف ترک خورده منجر به نشتی گسترده در سراسر داخل سوله می شود. بنابراین، قرار دادن مناسب فلاشینگ بسیار مهم است.

نوع مواد فلاشینگ سوله

در حالی که ممکن است یک قطعه ساده از مصالح ساختمانی به نظر برسد، اما انواع مختلفی دارد. نوع فلاشینگی که خریداری می‌کنید به مواد سقف شما و شکل سقف بستگی دارد. سوله شما همچنین به لبه قطره‌ای در بالای در و پنجره نیاز دارد.

نوع مواد فلاشینگ سوله

فولاد گالوانیزه

ارزان‌ترین و بادوام‌ترین ماده برای لبه قطره‌ای فولاد گالوانیزه است که محافظت مناسبی برای سوله ارائه می‌دهد. گالوانیزه به این معنی است که فولاد دارای پوشش روی است که سخت‌افزار شما را کمتر مستعد زنگ زدگی می‌کند.

ممکن است ببینید که فلاشینگ گالوانیزه شما شروع به زنگ زدن می‌کند. با این حال، اگر به طور منظم توسط شاخه‌های درخت یا نردبان خراشیده نشود، برای مدت طولانی دوام می‌آورد.

آلومینیوم

این فلز وقتی روی دیوار خانه شما قرار می‌گیرد، زنگ نمی‌زند و همچنان مقرون به صرفه است. مشکل ضربه‌ای که به آلومینیوم وارد می‌شود این است که به اندازه فولاد قوی نیست و استفاده از میخ های غیر آلومینیومی برای نصب ممکن است منجر به خوردگی شود.

وینیل

تا حد زیادی ارزان‌ترین گزینه است. وینیل نیز بیشترین احتمال لغزش را دارد. وینیل فلزی نیست، اما حمل و نصب آسان را ارائه می‌دهد.

اگر روی سوله خود سایدینگ وینیل دارید، می‌توانید لبه قطره‌ای را از همان سازنده خریداری کنید تا با سایدینگ مطابقت داشته باشد. وینیل اغلب به صورت پشت سر هم با ناودان‌های وینیل یا به عنوان مقاوم سازی لبه قطره‌ای سقف سوله موجود استفاده می‌شود.

فلز مس

مس کم استفاده‌ترین و گران‌ترین نوع است. به طور معمول، تنها زمانی از مس استفاده می‌کنید که مطابقت با ناودان مسی یا سیستم سقف موجود اهمیت داشته باشد. در حالی که مس بادوام است و به راحتی خم می‌شود، هزینه آن را برای استفاده در سوله غیرعملی می‌کند.

انواع پروفیل چشمک زن

شکل فلاشینگ سقف سوله متفاوت است و نام‌ها ممکن است گیج کننده باشند. همانطور که در زیر می‌بینید، برخی از انواع یکسان هستند اما با حروف متفاوت نامگذاری می‌شوند.

نوع C

همچنین به عنوان نوع “L” شناخته می‌شود، این یکی از رایج ترین انواع پروفایل برای فلاشینگ است. دارای پروفایل L شکل است.

نوع D

به طور گسترده به عنوان نوع T شناخته می‌شود، مشابه نوع C است، با این تفاوت که قسمت بالای پروفیل از سقف بیرون زده است. این اجازه می‌دهد تا آب دورتر از تخته فاسیا و داخل ناودان بیفتد.

نوع F

نوع F همچنین به عنوان پیش بند ناودانی شناخته می‌شود و هنگام جایگزینی فلاشینگ موجود یا افزودن آن به ساختار سقف موجود مفید است.

این زاویه فضای بیشتری را برای رسیدن رطوبت به ناودان فراهم می کند.

شرکت برج پوشش  با هدف ارایه خدمات، سازه‌های صنعتی، سازه‌های فلزی، اسكلت فلزی، ساخت عرشه فولادی، سازه‌های فلزی سوله، اسكلت فلزی كارخانجات، طراحی سازه‌های فلزی، نصب سازه، سازه فلزی جوشی، سازه فلزی پيچ و مهره‌ای، سازه‌های فولادی، سازه‌های عرشه فولادی پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان می‌باشد.

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما