fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

سردخانه های سیار | کاربرد ساندویچ پانل سردخانه ای

کاربرد ساندویچ پانل سردخانه ای؛ سردخانه های سیار را چگونه می سازند؟

ساندویچ پانل سردخانه ای یکی از انواع ساندویچ پانل ها است که برای نصب در سقف و دیوارهای سردخانه ها طراحی شده است.

سردخانه های صنعتی با حجم بالا و نسبتاً زیاد، محل هایی هستند که برای نگهداری انواع مواد غذایی، گوشت، سبزیجات، میوه، دارو و … به کار می روند. شرایط دمایی سردخانه ها معمولاً در دمای کمتر از نقطه انجماد صفر درجه قرار دارد اما مقدار عددی آن با توجه به نوع محصولاتی که در آن نگهداری می شود، تنظیم می گردد. حجم این سازه های پرکاربرد بر مبنای متر مکعب بیان می شود.

یکی از کاربرد های ساندویچ پانل سردخانه ای، نصب آن ها در محفظه های سردخانه ای و منجمد کننده ها است.

برای ساخت سردخانه های سیار، پس از آنکه شالوده اصلی سردخانه ساخته شد، لازم است تجهیزات مورد نیاز برای نصب در سردخانه تهیه شوند. تجهیزات ترموستات ، دمای تنظیم کننده تهویه سردخانه، دوربین تصویربرداری و تجهیزات ابزار دقیق برای کنترل و مانیتورینگ سیستم داخل سردخانه های سیار، نمونه هایی از لوازمی هستند که باید تهیه شوند. باید دقت داشت که دمای داخل این سازه ها معمولاً امکان دارد تا حدود ۲۵ درجه سانتی گراد و یا کمتر نیز برسد.

پس از اتمام مراحل فوق، نوبت به نصب ساندویچ پانل سردخانه ای در این سازه است.

انتخاب نوع ساندویچ پانل و ابعاد هر یک از پانل ها به ابعاد دیوارها و سقف سردخانه ها بستگی دارد. تولید انواع ساندویچ پانل سردخانه ای بر اساس استانداردهای صنعت انجام می شود، بنابراین دارای ابعاد و اندازه های استاندارد است. به هر حال بهتر است قبل از خرید این پانل ها، دقیقاً محاسبه کنید که به چند متر پانل و چه تعدادی نیاز دارید. بهتر است در همه مراحل خرید و نصب ساندویچ پانل از مشاوران متخصص بهره بگیریم تا برای بلند مدت نیز مشکل خاصی نداشته باشیم.

نکات مهم برای نصب ساندویچ پانل سردخانه ای

با توجه به اینکه ساندویچ پانل سردخانه ای، نوعی سازه عایق محسوب می شود و با نصب آن در سقف و دیوارها از خروج برودت داخل به خارج و ورود گرمای محیط بیرون به داخلی سردخانه جلوگیری می کند، نصب آن در سردخانه ها اهمیت زیادی دارد. در این قسمت با مهم ترین نکات کاربردی در نصب ساندویچ پانل سردخانه ای آشنا می شویم.

هنگام ساندویچ پانل سردخانه ای در سقف و دیوارها باید به محل دقیق قرارگیری زاویه های هر پانل با پانل دیگر توجه کنید. بین این گوشه ها نباید کوچکترین فاصله یا منفذی وجود داشته باشد. اگر این قسمت ها را به درستی نصب نکنید، هوا بین محیط خارج و داخل سردخانه جریان پیدا می کند و هم کارآیی سردخانه مختل می شود و هم مواد غذایی که در دمای پایین، منجمد شده اند، فاسد می شوند.

در نصب ساندویچ پانل سردخانه ای باید از اتصالاتی استفاده کنید که در برابر زنگ زدگی مقاوم بوده و همچنین عایق نیز باشند. عایق بودن اتصالاتی که ساندویچ پانل را به سازه متصل می کند از انتقال حرارت بین داخل و خارج سردخانه جلوگیری می کند. بهترین پانل ها برای این کار، ساندویچ پانل سردخانه ای پلی اورتان یا پلی استایرن معرفی شده اند.

کاربرد ساندویچ پانل های سردخانه ای از اتاق های تمیز گرفته تا یخچال های معمولی و صنعتی و کانکسی را شامل می شود. با توجه به اینکه کاربرد این موارد بیشتر در موارد صنعتی می باشد نیاز است حتما استاندارد دمایی برای اتاقک های سردخانه تعیین کنید. نوع سردخانه نیز در کیفیت لایه داخلی این پانل ها تاثیرگذار است. مواد اولیه لایه داخلی پشم سنگفوم پلی یورتانپلی استایرن می باشد. پلی استایرن بهترین نوع از مواد تشکیل دهنده ساندویچ پانل سردخانه ای هستند.

برای تهیه این نوع پانل یا هر نوع پانل دیگر باید این کار را از طریق شرکت های معتبر انجام دهید. گروه صنعتی ماموت سال هاست که در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل ها اعم از دیواری، سقفی و سردخانه ای فعال است. مهم ترین دلیل رشد و توسعه شرکت ماموت کیفیت قطعات و محصولات این شرکت است به طوری که در حال حاضر به عنوان صادرکننده این محصولات در سطح خاورمیانه مطرح است.
تمامی ساندویچ پانل های این شرکت با استفاده از بالاترین استانداردهای روز دنیا ساخته و ارائه می گردد.

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما