fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

اتاق حمل بار با جنس ساندویچ پانل و کاربرد آن چیست

یکی از کاربرد های ساندویچ پانل ها در ساخت و سازه اتاقک های پیش ساخته نیز می باشد. اتاقک هایی که برای نگه داری مواد و محصولات مختلف استفاده می گردند. البته بعضی ازین اتاقک ها با سورا شدن روی وسایل نقلیه به اتاق حمل بار تبدیل شده اند. برخی از این اتاق ها نیز اتاق های سردخانه ایی هستند که به عنوان یخچال برای نگه داری و حمل مواد غذایی فاسد شدنی استفاده می گردند. حتما شما هم ماشین های حمل بار را در سراسر جاده ها و خیابان های شهری و بین شهری را دیده اید که اقدام به جابجایی انواع مواد غذایی می کنند.

البته این ماشین ها با کامیونت های بزرگ تفاوت دارند زیرا جنس مواد اولیه این اتاقک از ساندویچ پانل می باشد. در ساخت اتاق های حمل بار معمولا نکات ایمنی و بهداشتی باید توامان رعایت گردند. به همین علت در این مقاله قصد داریم تویضیحات کاملی راجع به اتاق حمل بار و ویژگی ها و مزایای آن بیان نماییم.

اتاق حمل بار چیست و چه ساختاری دارد؟

اتاق حمل بار بر روی کامیون ها نصب میشود تا با آن ها بتوان بار های سنگین و حجیم را حمل کرد. این اتاق ها دارای انواع ابعاد مختلف بوده و در برابر ضربه و آتش سوزی بسیار مقاوم هستند. بدنه و درب این اتاق ها از ساندویچ پانل آلوزینک ساخته شده است. این ساندویچ پانل ها از دو لایه از جنس آلومینیوم و روی و یک لایه میانی عایق ضربه، حرارت و آتش سوزی ؛ تشکیل شده است. درب این اتاق ها دو لنگه بوده و با pvc و لاستیک مخصوص عایق بندی شده است. این اتاق های حمل بار از ابعاد و ایمنی مناسبی برای حمل بار ایمن و مطمئن برخوردار است.
همانطوری که اشاره شد این اتاقک ها نسوز می باشند و در برابر ضربه و تکان های شدید نیز مقاومت بالایی از خود نشان داده اند. همچنین پانل های سردخانه ای که در این اتاق ها استفاده می گردد می توانند در طولانی مدت محصولات غذایی فاسد شدنی را درون خود نگه دارند.
برخی از این اتاقک ها به عنوان اتاق تمیز نیز استفاده می کردند. اتاق تمیز یا clean room ساختاری برای نگه داری اجزا خاص یا آزمایش های حساس می باشد که امکان ورود و خروج هیچ گونه آلودگی در آن وجود ندارد.

انواع اتاق حمل بار

اتاق حمل بار در انواع و ابعاد مختلف ساخته میشود و برای مصارف مختلف استفاده خواهد شد. ابعاد کوچکتر و با ظرافت و ضخامت کمتر را میتوان بر روی باربند خودرو های سواری نصب کرد و ابعاد و ضخامت بزرگتر را میتوان بر روی کامیون های حمل بار مورد استفاده قرار داد. از انواع مختلف اتاق حمل بار کامیون ها میتوان به انواع دارای یخچال و سردخانه و بدون آنها اشاره کرد. که کامیون های دارای اتاق حمل بار دارای یخچال و سردخانه از مهندسی و پیچیدگی خاصی برخوردارند. کف اتاق حمل بار از ورقه های آهنی ساخته میشود و در داخل آنها هم از سیستم روشنایی و لامپ های مختلف تعبیه میشود. دور تا دور درب آنها را با استفاده از لاستیک عایق بندی میکنند و در طراحی و ساخت آنها نکات ایمنی به خوبی رعایت میشود.

بیشتر خودروهایی عبوری درون خیابان ها با برند مجتمع صنعتی ماموت هستند که یکی از شرکت های بزرگ کشور و خاورمیانه می باشد. برای تشخیص اینکه کدام محصول متعلق به شرکت ماموت است باید به دو نکته دقت ویژه ای داشته باشید. ابتدا این که این شرکت در برخی موارد فقط اتاقک ها را تولید می کند و بر خودرو های دیگر مانند کامیونت سوار می کند. دومین محصول این شرکت نیز این می باشد که خود کامیون ها نیز از محصولات تولیدی شرکت ماموت می باشند.

اتاقک های کوچک برای جابجایی محصولات معمولا در بین شهرهای کشور تردد می کنند. اما کامیونت ها بزرگ معمولا برای صادرات محصولات در کشورهای مختلف کاربرد دارند. از همین رو انواع اتاق حمل بار بر اساس کاربرد آنها دسته بندی می گردند. اکثر این اتاقک های خاصیت تعیین دما و کنترل ان را دارا می باشند. چرا که انتقال مواد فاسد شدنی نیاز به سرمای مناسب و مفید دارد. برای اطلاع بیشتر و دستیابی به جزئیات اتاقک ها و نحوه کاربرد این محصولات می توانید با متخصصان و مشاوران نمایندگی ماموت گروپ تماس حاصل نمایید.

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما