fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

بررسی ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی یکی از انواع ساندویچ پانل است که برای نصب شدن در سقف سازه‌های صنعتی، کارگاهی، مسکونی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساندویچ پانل سقفی سیستمی است که ساختمان‌ها را در برابر عوامل خارجی محافظت می‌کند و بهترین راه حل مناسب و اقتصادی را برای داشتن یک پایه قدرتمند ارائه می‌دهد. از ساندویچ پانل‌ها به عنوان عناصر ساختمانی مدرن، سبک و بادوام برای پوشش سقف و دیوارهای خارجی ساختمان‌ها و همچنین برای دستیابی به دیوارهای داخلی عایق کاری شده و سردخانه‌ها استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل‌ها که از ساختمان شما در برابر عوامل خارجی در هر طرف ساختمان محافظت می‌کنند، با پر کردن یک ماده عایق ضخیم و کم تراکم بین دو سطح فلزی نازک و با چگالی بالا تولید می‌شوند. این المان‌های ساختمانی آماده مونتاژ که علیرغم وزن کم خود از ظرفیت حمل بار بالایی برخوردارند، بر روی خطوط پیوسته تولید می‌شوند.

مواد عایق مختلف باید با توجه به نیاز ساختمان انتخاب شوند. تولید ساندویچ پانل سقفی  در انواع عایق‌ها از جمله PUR، PIR، پشم معدنی و EPS انجام می‌شود. شما می‌توانید با در نظر گرفتن نیازهای حرارتی، رطوبتی، عایق صدا و مقاومت در برابر آتش، تصمیم بگیرید که کدام نوع ساندویچ پانل برای ساختمان/پروژه شما مناسب است.

ساندویچ پانل‌ سقفی عموما در تاسیسات صنعتی، ساختمان‌های تجاری، سردخانه‌ها، ساختمان‌های مسکونی، نیروگاه‌ها و همچنین ساختمان‌های کشاورزی و دامپروری استفاده می‌شوند.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل که یک ماده کامپوزیتی است از پر کردن مواد عایق بین دو سطح فلزی تشکیل می‌شود.

طول عمر ساندویچ پانل به طراحی بستگی دارد تا مشخصات فنی مناسب اجزای محصول را با توجه به نیاز ساختمان، محیط و شرایط آب و هوایی که در آن قرار دارد انتخاب کند.

ورق بیرونی ساندویچ پانل سقفی باید در برابر تغییرات دما، اشعه UV و اثرات خارجی مقاوم باشد. ورق داخلی باید در برابر اثرات شیمیایی و فیزیکی و همچنین تراکم که ممکن است ناشی از جو داخلی ساختمان باشد، مقاوم باشد.

همچنین ظرفیت باربری ساندویچ پانل‌ها که با مواد عایق متناسب با نیاز ساختمان طراحی شده‌اند، باید بر اساس باری که حمل می‌کنند به درستی محاسبه شود.

پس از نصب طبق استانداردها، ساندویچ پانل‌ها و محصولات مکمل آن باید حداقل سالی یک بار برای تمیز کردن و نگهداری بررسی شوند. خسارات ناشی از شرایط خارجی باید بدون تاخیر برطرف شود.

ساندویچ پانل سقفی چیست

ابعاد ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سقفی برای ساختمان‌های صنعتی و مسکونی و همچنین سازه‌های نظامی، کشاورزی و پیش ساخته و سیلوها استفاده می‌شود. در حالی که عرض پوشش ساندویچ پانل ۱۰۰۰ میلی متر است، طول آن در اندازه‌های مناسب با توجه به نیاز پروژه شما تولید می‌شود.

هنگام محاسبه اندازه ساندویچ پانل، باید ضخامت عایق خود را نیز در نظر بگیرید. نوع و ضخامت هسته عایق شما باید بر اساس ویژگی‌های ساختمان شما انتخاب شود.

ضخامت پانل‌های سقفی و ساندویچ پانل‌های دیواری که برای سقف و دیوارهای ساختمان شما استفاده می‌شود بر اساس انواع عایق از ۴۰ میلی متر تا ۲۰۰ میلی متر برای نوع عایق PUR/PIR و ۵۰ میلی متر تا ۱۵۰ میلی متر برای پشم معدنی و ۴۰ میلی متر تا ۱۵۰ میلی متر برای عایق EPS متغیر است.

ضخامت عایق PUR / PIR در پانل‌های سردخانه بین ۸۰ میلی متر تا ۲۰۰ میلی متر و ضخامت عایق پشم معدنی در پانل‌های آکوستیک بین ۵۰ میلی متر تا ۱۵۰ میلی متر است.

ساندویچ پانل در کنار ساختمان‌های صنعتی به عنوان یک محصول مطرح می‌شود که روز به روز در حوزه‌های جدید مانند ساختمان‌های نظامی، ساختمان‌های کشاورزی، مسکن پیش ساخته، ساختمان‌های محل کار، سیلوها و خانه‌ها شاهد اجرای آنها هستیم.

مزایای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل دارای مزایای بسیاری است. این مزایا و نقاط قوت موجب شده تا روز به روز بر محبوبیت و طرفداران آنها افزوده شود.

مزایای ساندویچ پانل

نصب سریع و آسان

برخلاف سیستم‌های سنتی، ساندویچ پانل‌های تولیدی خط پیوسته کاملا سازگار و آماده مونتاژ هستند که در ابعاد، انواع عایق و رنگ‌های مورد نیاز بر اساس ساختار تأسیسات شما با فرآیندهای مهندسی و کنترل کیفی انجام شده از قبل، در کارخانه آماده می‌شوند.

نصب ساندویچ پانل‌ها با اتصالات کم روی سطوح پهن بسیار آسان است. با استفاده از فرصت‌های حمل و نقل پیشرفته و تجهیزات بالابر مکانیکی، مدت زمان حمل به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. بنابراین، پروژه شما در یک بازه زمانی کوتاه تحویل داده شده و به شما امکان می‌دهد در زمان خود صرفه جویی کنید.

عایق حرارتی عالی

عایق حرارتی به معنای کاهش انرژی مصرف شده در زمستان برای گرم شدن و در تابستان برای سرمایش است. ساندویچ پانل یک مصالح ساختمانی است که برای عایق کاری حرارتی بسیار مناسب است.

ساندویچ پانل با استفاده از مواد عایق PUR، PIR، EPS و پشم معدنی عایق حرارتی بالایی دارد. عایق حرارتی با ساندویچ پانل از مشکلاتی مانند کپک زدگی و رطوبت ناشی از حرکات حرارتی و تراکم جلوگیری و استحکام و دوام ساختمان شما را تضمین می‌کند. ضخامت مواد عایق در ساندویچ پانل با توجه به ظرفیت تحمل بار، شرایط منطقه‌ای، هدف استفاده از ساختمان و ارزش عایق حرارتی متفاوت است.

اقتصاد

در بسیاری از انواع ساختمان‌ها می‌توانید با انتخاب ساندویچ پانل مناسب در زمان ساخت و نصب صرفه جویی کنید. به لطف ویژگی نصب آسان، می‌توانید بدون ایجاد وقفه در فعالیت‌های روزمره در ساختمان، کارهای توسعه و بازسازی را انجام دهید. علاوه بر این، ساندویچ پانل سقفی هم اقتصادی و هم کاربردی است، زیرا می‌توان آنها را جدا و دوباره استفاده کرد.

سبک بودن ساندویچ پانل به شما این امکان را می‌دهد که از نظر حمل و نقل در مقایسه با ساخت ساختمان‌های سنتی مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف نباشید. همچنین هزینه‌های نگهداری آنها به دلیل ساختار بادوام پایین است.

به طور خلاصه، ساندویچ پانل هم یک راه حل سریع و زیبایی شناختی است و هم از لحاظ طول عمرش مقرون به صرفه است.

ظاهر زیبایی شناسی ساختمان‌های شما

نمای ساختمان شما درست مانند آینه رویاهای شماست. به همین دلیل است که هر روز ایده‌های جدیدی برای زیبایی ساختمان شما ایجاد می‌گردد. شما می‌توانید با ساندویچ پانل‌های طراحی شده در رنگ‌های مختلف و ساختاری که آنها را به صورت افقی، عمودی یا زاویه‌ای قرار می‌دهد، به دیوارهای بیرونی ساختمان خود جان بخشید و ظاهر زیبایی به دست آورید. به دلیل قابلیت استفاده در قسمت‌های داخلی نیز می‌توانید طرح‌های مختلفی را با ساندویچ پانل‌ها ایجاد کنید.

مقاومت بالا در برابر آتش

اگر ساندویچ پانل مناسب ساختمان خود را از نظر عایق حریق انتخاب کنید، می‌توانید سرعت گسترش آتش را در داخل ساختمان و اطراف آن کاهش دهید و از ایمنی جان و مال در ساختمان اطمینان حاصل کنید.

هنگام انتخاب ساندویچ پانل برای عایق حریق، باید عواملی مانند مقاومت در برابر آتش و مدت زمان آن و همچنین اندازه و ارتفاع ساختمان خود را در نظر بگیرید و ساندویچ پانل‌های دارای پشم معدنی یا هسته‌های PIR مورد تایید FM را ترجیح دهید.

شرایط آب و هوایی

در حالی که ساندویچ پانل سقفی تداوم عایق حرارتی را تضمین می‌کنند، گرما در هیچ نقطه‌ای از ساختمان شما از بین نمی‌رود. بنابراین، گرمایش و سرمایش ساختمان خود را تحت کنترل می‌گیرید و بهره وری انرژی را تضمین می‌کنید.

ساندویچ پانل‌ها با ساختاری ضد آب، عایق آبی فعال در برابر شرایط طبیعی مانند برف و باران هستند و دچار کپک زدن نخواهند شد. از آنجایی که از خوردگی سازه‌های باربر جلوگیری می‌کنند، محیطی سالم و راحت را در ساختمان شما فراهم می‌نمایند. از همین رو ساختمان شما قوی‌تر و بادوام‌تر می‌شود.

ساختمان های بدون سر و صدا

عایق صدا برای به حداقل رساندن اثرات مضر سر و صدا بر روی انسان، حذف صداهای ناخواسته و کاهش صدای پخش شده از مناطق پر سر و صدا ضروری است.

ساندویچ پانل‌های آکوستیک به کار رفته در سقف و دیوارها با هسته عایق پشم معدنی و سطح ورق فلزی سوراخ دار خود که منجر به ایجاد ویژگی عایق صدا می‌شود، با ایجاد فضاهای سالم و راحت و عاری از سر و صدا، بهره وری را افزایش داده و از حوادث محیط کار جلوگیری می‌کند.

راهنمای انتخاب نوع عایق ساندویچ پانل

عملکرد و نیازهای هر ساختمان متفاوت است. بنابراین انتخاب ساندویچ پانل با توجه به نیازهای عایق حرارتی، صوتی و آبی و مقاومت در برابر آتش ساختمان شما متفاوت است. انتخاب هسته عایق مطابق با نیاز ساختمان شما بر عملکردی که از ساندویچ پانل به دست می‌آورید تأثیر مثبت می گذارد.

شرکت برج پوشش  با هدف ارایه خدمات، سازه‌های صنعتی، سازه‌های فلزی، اسكلت فلزی، ساخت عرشه فولادی، سازه‌های فلزی سوله، اسكلت فلزی كارخانجات، طراحی سازه‌های فلزی، نصب سازه، سازه فلزی جوشی، سازه فلزی پيچ و مهره‌ای، سازه‌های فولادی، سازه‌های عرشه فولادی پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان می‌باشد.

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما