fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

بررسی کامل ساندویچ پانل ماموت

به سازه‌ای ساندویچ پانل ماموت گفته می‌شود که از یک هسته پلی یورتان سخت تشکیل شده و برای ساخت سقف و دیوار ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل ماموت در برابر حرارت مقاوم بوده و از استحکام خوبی نیز برخوردار است. از دیگر مزایای ساندویچ پانل ماموت می‌توان به سرعت بالا در نصب و راه اندازی آن اشاره کرد.

هسته عایق ساندویچ پانل ماموت

ساختار ویژه پلی یورتان موجب شده تا این سازه در برابر آتش و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان دهد. مواد سازنده این فوم ترموست بوده که با افزایش دما و قرار گرفتن در معرض آتش، ذوب نمی‌شود. این امر از گسترش آتش جلوگیری کرده و مانع از پیشروی آتش سوزی خواهد شد.

همه چیز درباره ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ماموت محصولی است که برای پوشش دیوارها و سقف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. هر پانل شامل یک هسته از مواد عایق حرارتی است که از دو طرف با ورق فلزی پوشیده شده است. نیروهای سازه‌ای توسط اسکلت فولادی یا قاب حامل دیگری که ساندویچ پانل‌ها به آن وصل شده‌اند حمل می‌شوند.
انواع ساندویچ پانل به طور کلی بر اساس مواد عایق حرارتی مورد استفاده به عنوان هسته، گروه بندی می‌شوند. ساندویچ پانل‌ها با هسته‌های EPS (پلی استایرن منبسط شده)، پشم معدنی و پلی اورتان (PIR یا پلی ایزوسیانورات) همگی به راحتی در دسترس هستند.
این مواد عمدتاً از نظر عملکرد عایق حرارتی، عایق صدا، مقاوم در برابر آتش با وزن متفاوت هستند.

چرا باید از ساندویچ پانل استفاده کرد؟

ساندویچ پانل‌ها به دلیل تعدادی از مزایا، عمدتاً مربوط به هزینه، به طور گسترده مورد تحسین قرار می‌گیرند. مقایسه بین ساندویچ پانل‌ها و فن آوری‌های سنتی ساختمان مبتنی بر دیوارهای بنایی مزایای پانل‌های ساندویچ را در سه زمینه کلیدی نشان می‌دهد.

۱. هزینه‌های مستقیم

ساخت یک ساختمان با هر یک از این فناوری‌ها به سطوح مختلفی از هزینه‌ها نیاز دارد.
مقایسه در این زمینه شامل هزینه‌های مصالح ساختمانی، نیروی کار و حمل و نقل است.

۲. زمان ساخت

یک ساختمان بر اساس فرآیند سنتی ممکن است ۶ تا ۷ ماه طول بکشد تا تکمیل شود.
یک ساختمان با همان حجم با استفاده از ساندویچ پانل فقط ۱ ماه طول می‌کشد تا تکمیل شود.
زمان ساخت و ساز برای تجارت بسیار مهم است. هر چه زودتر یک ساختمان یا انبار تولیدی برای استفاده راه اندازی شود، زودتر می‌توان بازگشت سرمایه را به دست آورد.
ساختمان‌های ساخته شده با ساندویچ پانل به جای “ساخت” مونتاژ می‌شوند. قطعات ساختاری تمام شده و اجزای روکش در محل می‌رسند و سپس مانند خانه‌ای از آجرهای اسباب‌بازی مونتاژ می‌شوند. مزیت دیگر این است که نیازی نیست منتظر بمانید تا پوسته ساختمان رطوبت اضافی را از دست بدهد.

۳. فرآیندهای ساخت و ساز

در برخی از بخش‌های صنعت، الزامات ساخت و ساز می‌تواند برای یک پروژه ساختمانی حیاتی باشد. ساختمان سازی یا ساندویچ پانل ماموت یک “فرایند خشک” است، در واقع نیاز به آب برای مصالح ساختمانی ندارد. یک فرآیند خشک فقط به مونتاژ ساختار و تثبیت روکش (در اینجا، پانل های ساندویچ) با پیچ نیاز دارد.
در ساخت و سازهای سنتی از فرآیندهای مرطوب استفاده می‌شود که برای ساخت ملات آجرکاری، بتن برای ریخته‌گری یا گچ برای ساخت نیاز به مقدار قابل توجهی آب دارد.

قیمت ساندویچ پانل ماموت چقدر است؟

هزینه خرید به ضخامت کلی محصول و مواد هسته عایق حرارتی آن بستگی دارد. یک گزینه استفاده از ساندویچ پانل با هسته EPS است. با این حال، برای عملکرد طولانی مدت بهتر و اثربخشی هزینه، پانل‌های با ضریب هدایت حرارتی برتر انتخاب بهتری هستند – مانند ساندویچ پانل‌های PIR-core.
محبوب ترین ساندویچ پانل‌های با هسته PIR و ضخامت ۱۰۰ میلی متر می‌باشد.
بهتر است ساندویچ پانل های خود را مستقیماً از سازنده یا از طریق زنجیره توزیع آنها سفارش دهید. شما می‌توانید از نمایندگان فروش ساندویچ پانل ماموت درخواست کنید تا برای مشاوره تخصصی در مورد بهترین فرآیندها و مواد از پروژه شما بازدید کنند. پس از بررسی نیازهای شما، نماینده فروش می‌تواند به سرعت یک قیمت سفارشی را به شما ارائه دهد.

قیمت ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل روی دیوار یا سقف چگونه نصب می‌شود؟

ساندویچ پانل‌ها به راحتی و سریع نصب می‌شوند. از تجربه عملی، نصب ۶۰۰ متر مربع ساندویچ پانل برای یک خدمه ساخت و ساز ماهر تقریباً ۸ ساعت طول می‌کشد.
مراحل نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی به شرح زیر است:

 • مصالح ساختمانی به محل تحویل می‌شود: تحویل شامل پانل‌های ساندویچ، اجزای فریم ( اشکال سرد ) و لوازم جانبی (شامل بست، واشر، مهر و موم و غیره) است.
 • مواد تحویل شده توسط حامل با تجهیزات حمل و نقل ساختمانی تخلیه می‌شود.
 • فریم‌های فرعی مونتاژ شده، با تیرها، ستون‌ها و پرلین‌ها نصب می‌شوند.
 • محافظ از ساندویچ پانل‌ها برداشته می‌شود.
 • ساندویچ پانل‌ها با استفاده از بست‌های مناسب به اعضای ساختاری زیرفریم بسته می‌شوند.
 • درزهای بین ساندویچ پانل‌ها آب بندی شده و فلاشینگ نصب می‌شود.

برای بستن ساندویچ پانل به چند پیچ ​​نیاز دارم؟ این رایج ترین سوال مشتریان در مرحله آماده سازی پروژه است. تخمین تقریبی ۱.۱ بست در هر متر مربع ساندویچ پانل است. تعداد واقعی، فاصله و چیدمان به تصمیم مهندس طراح پروژه ویا تامین کننده مصالح ساختمانی بستگی دارد.

انواع ساندویچ پانل

هر نوع ساندویچ پانل به عنوان روکش دیوار و سقف عمل می‌کند. بسته به نیاز پروژه، روکش فلزی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ساندویچ پانل‌های هسته‌ای EPS

 • ساندویچ پانل‌ها با هسته پشم معدنی (برای سازه‌هایی با مقاومت بهبود یافته در برابر آتش).
 • ساندویچ پانل با هسته PIR (هر زمان که پارامترهای عایق حرارتی خوب ضروری باشد).
 • ساندویچ پانل‌ها را می توان در انواع سازه‌ها مورد استفاده قرار داد. با این حال، در حالی که ساندویچ پانل‌ها به طور کلی در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شوند، برخی از پروژه‌های مسکن نیز از ساندویچ پانل نیز استفاده می‌کنند.
 • با توجه به زمان نصب کوتاه و پوشش واحد بزرگ، ساندویچ پانل‌ها بیشترین محبوبیت را در ساخت دارند:
 • ساختمان‌های انبار
 • مراکز لجستیکی
 • امکانات ورزشی
 • سردخانه و فریزر
 • مراکز خرید
 • ساختمان‌های تولیدی
 • ساختمان‌های اداری

ساندویچ پانل ماموت را می‌توان با سایر راه حل‌های سازه‌ای ترکیب کرد. شرکت برج پوشش با هدف ارایه خدمات، سازه‌های صنعتی، سازه‌های فلزی، اسكلت فلزی، ساخت عرشه فولادی، سازه‌های فلزی سوله، اسكلت فلزی كارخانجات، طراحی سازه‌های فلزی، نصب سازه، سازه فلزی جوشی، سازه فلزی پيچ و مهره‌ای، سازه‌های فولادی، سازه‌های عرشه فولادی پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان می‌باشد.

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما