fa
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828

بررسی همه چیز درباره ورق شیروانی گالوانیزه

ورق شیروانی گالوانیزه نوعی ورق فولادی کاربردی برای استفاده در سقف است. این ورق‌ها از نفوذ رطوبت و عناصر مختلف به داخل ساختمان جلوگیری می‌کنند.

انواع گسترده‌ای از مواد وجود دارد که می‌توان از آنها برای استفاده به عنوان ورق سقف در زمینه‌های مختلف استفاده کرد. ورق فولادی که برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض عناصر و نفوذ رطوبت با یک لایه محافظ روی پوشانده شده است به ورق شیروانی گالوانیزه معروف است.

یک یا هر دو طرف ورق‌های فولادی می‌توانند این پوشش محافظ را دریافت کنند. میزان استفاده از ورق شیروانی گالوانیزه و همچنین میزان رطوبت محیطی مورد انتظار ممکن است بر ضخامت پوشش محافظ تأثیر بگذارد.

برای خرید و بررسی ساندویچ پانل سقفی به سایت برج پوشش مراجعه کنید.

 

تکنیک‌های گالوانیزه کردن

روش گالوانیکی از محلول الکترولیت برای اعمال روی بر روی سطح فلز استفاده می‌کند.

یک فلز (اغلب آهن یا فولاد) با غوطه ور شدن در حمام روی مذاب در دمای حدود ۴۶۰ درجه سانتیگراد در طول فرآیند گالوانیزه با یک لایه روی پوشانده می‌شود.

گالوانیزه در دمای پایین شامل استفاده از مخلوط خاصی شامل پودر روی بر روی سطح فلز است.

روش Sherardization یک تکنیک گالوانیزه است که از پودر روی (که در دمای بالا بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ درجه سانتیگراد پردازش می‌شود) یا بخار روی (که در دمای بین ۸۰۰-۹۰۰ درجه سانتیگراد پردازش می‌شود) استفاده می‌کند.

 

انواع ساندویچ پانل سقفی

 

انواع ورق شیروانی گالوانیزه

مارک‌های محصولات گالوانیزه و اندازه آنها توسط استانداردهای بین المللی برای مشخصات فنی کنترل می‌شوند.

ویژگی‌های اولیه برای دسته بندی ورق‌های گالوانیزه عبارتند از:

دامنه کاربرد (ساخت سازه فلزی، شکل دهی سرد و پروفیل).

ترکیب شیمیایی پوشش (به عنوان مثال، روی خالص یا آلیاژی مانند روی-آهن، روی-آلومینیوم، آلومینیوم-روی یا روی-منیزیم)

ضخامت و وزن پوشش گالوانیزه محافظ.

 

 انواع ورق شیروانی گالوانیزه

 

کاربرد ورق گالوانیزه

ورق فولادی گالوانیزه به دلیل استحکام کششی بالا، سادگی نصب، طول عمر بالا و مقاومت در برابر خوردگی و شرایط سخت، به طور گسترده در بخش‌های مختلف تولیدی و صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورق شیروانی گالوانیزه به دلیل وزن سبکی که دارد در پوشش بام استفاده می‌شود.

علاوه بر این، این ماده پایه و اساس ساخت اجزای اضافی سقف و نما، سیستم‌های تهویه، کانال‌ها، ناودان‌ها و سرریزها و همچنین انواع اجزای سازه‌ای و قطعات مورد استفاده در تقریباً هر جنبه از ساخت و سازهای صنعتی و مهندسی عمران را تشکیل می‌دهد.

علاوه بر این، ورق‌های پروفیلی، کاشی‌های فلزی و سایدینگ فلزی اغلب با استفاده از ورق‌های فولادی گالوانیزه ساخته می‌شوند. از ورق‌های فولادی گالوانیزه می‌توان برای ساخت سیلوها، انبارهای موقت یا سیلاژهای کشاورزی نیز استفاده کرد.

از نظر عملی، ورق فولادی گالوانیزه به معنای واقعی کلمه در هر ساختمانی که در اطراف خود می‌بینیم استفاده می‌شود. به عنوان مثال می‌توان به کشتی‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، تابلوهای تبلیغاتی، اتومبیل‌ها، پله‌ها، قرنیزها، نرده‌ها و سایر ساختمان‌های فلزی اشاره کرد.

 

مزایای اصلی 

فولاد گالوانیزه چندین مزیت را ارائه می‌دهد.

پوشش روی و یک پایه فلزی بی عیب و نقص با هم کار می‌کنند. این ماده در حین استفاده پاره نمی‌شود، جدا نمی‌شود، لایه برداری نمی‌شود یا ترک نمی‌خورد.

حساسیت مطلق به محیط اطراف از دیگر مزایای آن است. از آنجایی که روی یک ماده طبیعی است، هیچ ماده سمی آزاد نمی‌کند. بنابراین در خانه قابل استفاده است.

چندین کاربرد نصب و تعمیر بعدی ساده است. ورق‌های گالوانیزه قدیمی پس از جدا شدن قابل استفاده مجدد هستند. هنگامی که ورق شیروانی گالوانیزه به درستی جدا شود، تمام مشخصات فنی و خواص اصلی خود را حفظ می‌کند.

هزینه مقرون به صرفه ورق گالوانیزه به عنوان یک مصالح ساختمانی اقتصادی در نظر گرفته می‌شود.

 

مراحل نصب سقف ورق گالوانیزه

سقف GS نمی‌تواند شیب کمتر از ۱ عمودی تا ۵ افقی داشته باشد. یک گام عمودی به سه افقی، گام معمولی است که باید استفاده شود.

ورق‌های GS باید با دو برجستگی یا راه راه در هر طرف و حداقل ۱۵ سانتی متر در انتها قرار داده شوند. شیب‌های یک شیب عمودی تا دو شیب افقی و تندتر باید مشمول حداقل لپ انتهایی فوق الذکر ۱۵ سانتی متر باشد.

کوچکترین دور انتهایی مجاز در شیب‌هایی که مسطح‌تر هستند باید ۲۰ سانتی متر باشد. حداقل دور ۲۰ سانتی متری باید عمود بر خطوط برآمدگی و عمق روی ورقه‌هایی با آن ویژگی‌ها اندازه گیری شود.

قبل از اینکه ورق‌های GS در موقعیت خود محکم شوند، قسمت‌های روی هم باید با دو لایه رنگ مناسب برای ورق GS و یک لایه آستر فولادی قابل قبول رنگ‌آمیزی شوند.

 

مراحل نصب سقف ورق گالوانیزه

 
سقف شیروانی گالوانیزه چقدر دوام دارد؟

به طور کلی سقف فولادی گالوانیزه می‌تواند بیش از ۳۰ سال عمر کند. در شرایط ایده آل می‌تواند تا ۶۰ سال زندگی کند. با این حال، اگر نزدیک یا در ساحل یا در مناطق صنعتی هستید، سقف شما بسته به شرایط آب و هوایی و محیط‌های خورنده ممکن است تنها ۱۰ سال دوام بیاورد. 

در واقع، طول عمر پانل‌های سقف فولادی گالوانیزه عمدتاً به ضخامت پوشش روی و محیط استفاده بستگی دارد. برای افزایش عمر مفید، می‌توانید به طور دوره‌ای سقف خود را بشویید تا نمک یا اسید از سطح پاک شود. علاوه بر این، شما باید ورق‌های سقف راه راه مناسب را برای سقف خود انتخاب کنید.

شرکت برج پوشش آپادانا مجموعه ای فعال در زمینه مشاوره، طراحی، تولید و اجرای انواع ساندویچ پانل های سقفی و دیواری و سردخانه ای می باشد که با بهره مندی از مهندسین، مشاوران، طراحان و با پشتوانه نیروهای فنی و متخصص شروع به کار نموده است.

 

 

 

 

About the author

Leave a Reply

تماس از طریق واتساپ
تماس از طریق واتساپ
Call Now Buttonتماس با ما