1. خانه
  2. ساندویچ پانل
  3. تفاوت ساندویچ پانل ماموت در چیست؟ | همه چیز درباره ساندویچ پانل ماموت

تفاوت ساندویچ پانل ماموت در چیست؟ | همه چیز درباره ساندویچ پانل ماموت

تفاوت ساندویچ پانل ماموت در چیست؟ | همه چیز درباره ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل ماموت عایقی است که از دو طرف لایه های بیرونی بسیار محکم و قوی است و لایه ی درونی آن یک لایه ی نرم و انعطاف پذیر می باشد ، اگر بخواهیم ساندویچ پانل را با مصالح سنتی مانند آجر و سیمان و … مقایسه کنیم ساندویچ پانل به دلیل سبکی و ارزانی و از همه مهم تر قابل حمل بودن دارای مزیت بیشتری می باشد.

اجزای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل متشکل از دو لایه ورق و ما بین آن فرم عایق می باشد، که فوم مخصوص (پلی یورتان) به وسیله چند میکرون پرایمر با ورق های (گالوانیزه یا آلوزینک یا آلومینیوم) تحتانی و فوقانی چسبندگی قطعی برقرار می کنند.

ساندویچ پانل ماموت

مشخصات ساندویچ پانل ماموت

فوم عایق می تواند از جنس پشم سنگ، پلی استایرن و پلی اورتان باشد که به دلیل مزیت هایی که فوم پلی یورتان دارد معمولاً برای ساندویچ پنل های استاندارد از فوم پلی یورتان استفاده و معمول گردیده. از مزایای اصلی و عمده عایق فوم پلی یورتان ساندویچ پانل(پنل) (که متشکل از ساندویچ پانل سقفی، دیواری) می باشد می توان به نسوز بودن، کند سوز بودن، سبکی، مقاومت بالا و عایق حرارتی خوب بودن اشاره کرد که در قیمت و محبوبیت ساندویچ پنل سقفی و ساندویچ پنل سردخانه ای و مرغداری موثر بوده است.

حل مشکلاتی نظیر زمان طولانی اجرا، عمر مفید و هزینه زیاد اجرای ساختمان نیاز مند ارائه راهکار هائی به منظور استفاده عملی از روش های نوین و مصالح ساختمانی جدید جهت کاهش وزن و کاهش زمان ساخت، دوام بیشتر و نهایتا کاهش هزینه اجرای ساندویچ پانل است.سبک سازی یکی از مباحث نوین در علم ساختمان است که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت میباشد.

ویژگی های ساندویچ پانل ماموت

کاربردهای سقفی سازه های فلزی ،مزیت سقف خانه های پیش ساخته

۱- مقاومت بار بالا
۲- قابل شستشو
۳- عایق صدا و رطوبت

ویژگی ساندویچ پانل

گرچه این پانل‌ها در گذشته از طریق لایه‌ چینی دستی و روش قالب باز تهیه می‌شدند، اما امروزه به مدد فرآیندهای ماشینی، سرعت و کیفیت تولید این محصولات تا حد فوق‌ العاده‌ای افزایش یافته است. همین مسئله موجب کاهش هزینه و افزایش استقبال از این محصولات گردیده است.

در ساندویچ پانل های شرکت ماموت از فوم پلی اورتان با دانسیته ۲ ± ۴۰ کیلوگرم بر متر مربع استفاده می شود، مجتمع صنعتی ماموت تولید کننده ساندویچ پانل با ورق آلوزینگ می باشد که یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان این محصول به کشورهای هم جوار اعم از ترکمنستان، عراق، تاجیکستان، امارات متحده عربی می باشد. از خصوصیات ویژه ساندویچ پنل های کارخانه ماموت می توان، عایق بودن صدا، سرمان و گرما و تونایی تحمل فشار بار بالا، سبکی و مقاومت عالی در برابر کنش (نوع B1، B2، B3 ساندویچ پانل) و دیگر حوادث طبیعی و حفظ بهداشت محیطی و سازگاری کامل با محیط زیست می باشد. موارد مصرف و استفاده ساندویچ پنل ماموت در اتاق های ایزوله، کلین روم، سردخانه های زیر صفر، سردخانه های بالای صفر ساختمان های ویلایی سبک، سقف سوله و دیوار سوله ها، پوشش خانه های ویلایی را می توان برشمرد.

پنل‌ ها در گذشته به روش لایه‌ چینی به صورت دستی و روش قالب باز آماده می‌شدند، اما اکنون به کمک فرآیندهای اتوماتیک، سرعت و کیفیت طراحی این محصولات تا بسیار فوق‌العاده‌ای افزایش یافته که همین عامل باعث کاهش هزینه و افزایش استفاده از این محصول گردیده است.

فوم عایق می تواند از جنس پشم سنگ، پلی استایرن و پلی اورتان باشد که به دلیل مزیت هایی که فوم پلی یورتان دارد معمولاً برای ساندویچ پنل(پانل) های استاندارد از فوم پلی یورتان استفاده و معمول گردیده. از مزایای اصلی و عمده عایق فوم پلی یورتان ساندویچ پنل(پانل) (که متشکل از ساندویچ پنل(پانل) سقفی، دیواری) می باشد می توان به نسوز بودن، کند سوز بودن، سبکی، مقاومت بالا و عایق حرارتی خوب بودن اشاره کرد که در قیمت و محبوبیت ساندویچ  پانل(پنل) سقفی، ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پنل(پانل) سردخانه ای و ساندویچ پنل مرغداری موثر بوده است.

در ساندویچ پانل شرکت ماموت از فوم پلی اورتان با دانسیته ۲ ± ۴۰ کیلوگرم بر متر مربع استفاده می شود، مجتمع صنعتی ماموت تولید کننده ساندویچ پنل با ورق آلوزینگ می باشد که یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان این محصول به کشورهای هم جوار اعم از ترکمنستان، عراق، تاجیکستان، امارات متحده عربی می باشد. از خصوصیات ویژه ساندویچ پنل های ماموت می توان، عایق بودن صدا، سرمان و گرما و تونایی تحمل فشار بار بالا، سبکی و مقاومت عالی در برابر کنش (نوع B1، B2، B33 ساندویچ پنل) و دیگر حوادث طبیعی و حفظ بهداشت محیطی و سازگاری کامل با محیط زیست می باشد.

موارد مصرف و استفاده ساندویچ پنل(پانل) ماموت در اتاق های ایزوله، کلین روم، سردخانه های زیر صفر، سردخانه های بالای صفر ساختمان های ویلایی سبک، سقف سوله و دیوار سوله ها، پوشش خانه های ویلایی را می توان برشمرد.

تولید، فروش ، نصب ساندویچ پانل (سقفی ،دیواری ، مرغداری) کانکس ، سوله ، کناف ، (پانل گچی ، گچ برگ) و ۳D پانل (تری دی پانل) به عنوان دیوار پیش ساخته در پوشش سقف سوله ها (ورزشی ، مرغداری ، سردخانه زیر صفر و بالای صفر) با ساندویچ پانل امروزه گسترش یافته و یافتن برند های(تولید کنندگان)معتبر و محصولات با کیفیت در حوزه فروش ، بازاریابی ، کیفیت و ارائه اطلاعات جامع و دسترسی به مقالات و اخبار روز و دستاوردهای جدید و شماره تماس و معرفی سایت رسمی تولیدکنندگان و همچنین ارائه مشخصات فنی (کاتالوگ)به مهندسان ، مشتریان و نصابان از همیت ویژه ای برخوردار است – هدف از تدوین این وبسایت شامل موارد ذیل می باشد:

ارائه پیش فاکتور و در نهایت فاکتور رسمی به همراه گواهی ارزش افزوده. معرفی مراکز فروش کانکس ، ساندویچ پانل دست دوم (کارکرده)، ارزان قیمت ، با صرفه اقتصادی و با کیفیت مناسب ، معرفی تولید کنندگان ، واردکنندگان ، صادر کنندگان ساندویچ پانل ، کناف ، ۳DD  پانل ، کانکس و به طور کلی دیوار های پیش ساخته و شرکت های سوله ساز.ارائه مشخصات فنی ، کاتالوگ به همراه ارائه تست فنی محصولات اعم از آزمایش ضد حریق (کند سوز ، نسوز و دیر سوز) عایق صوتی ، برودتی ، حرارتی و ضد سایش بودن و رطوبت و … ،طریقه نصب و اجرای ساندویچ پنل ، ۳D پانل ، فوم xps ، پلی استایرن ، پشم سنگ  و نشان دادن نحوه نصب و نحوه اتصال انها به سوله . معرفی رال رنگی موجود درورق در تولید ساندویچ پانل ، ارائه قیمت ، پیشنهاد قیمت و مشاهده رایگان جهت براوردهزینه ها ساخت سوله ، هزینه خرید ، هزینه تامین مالی ، فروش و اجرای ساندویچ پانل و کناف به ازای هرمتر مربع. کلیپ نحوه ساخت کمپ کارگری ، خانه های پیش ساخته ، ویلا های شیک و سبک با متریال مناسب و قیمت مناسب و تحویل (تولید سریع ) فوری و با اخرین متد های نصب ، معرفی نمایندگی های مجاز شرکت ماموت (ساندویچ پانل ، اتاق حمل بار و کانکس) در استان ها

ساندویچ پانل به ترکیبی ۳ لایه گفته میشود به صورتی که ۱ لایه عایق بین ۲ لایه ورق قرار میگیرد که باعث به وجود آمدن مقاومت فیزیکی بسیار بالایی میشود.

چرا باید از ساندویچ پانل استفاده کرد؟

ساندویچ پانل‌ها به دلیل تعدادی از مزایا، عمدتاً مربوط به هزینه، به طور گسترده مورد تحسین قرار می‌گیرند. مقایسه بین ساندویچ پانل‌ها و فن آوری‌های سنتی ساختمان مبتنی بر دیوارهای بنایی مزایای پانل‌های ساندویچ را در سه زمینه کلیدی نشان می‌دهد.

۱. هزینه‌های مستقیم

ساخت یک ساختمان با هر یک از این فناوری‌ها به سطوح مختلفی از هزینه‌ها نیاز دارد.
مقایسه در این زمینه شامل هزینه‌های مصالح ساختمانی، نیروی کار و حمل و نقل است.

۲. زمان ساخت

یک ساختمان بر اساس فرآیند سنتی ممکن است ۶ تا ۷ ماه طول بکشد تا تکمیل شود.
یک ساختمان با همان حجم با استفاده از ساندویچ پانل فقط ۱ ماه طول می‌کشد تا تکمیل شود.
زمان ساخت و ساز برای تجارت بسیار مهم است. هر چه زودتر یک ساختمان یا انبار تولیدی برای استفاده راه اندازی شود، زودتر می‌توان بازگشت سرمایه را به دست آورد.
ساختمان‌های ساخته شده با ساندویچ پانل به جای “ساخت” مونتاژ می‌شوند. قطعات ساختاری تمام شده و اجزای روکش در محل می‌رسند و سپس مانند خانه‌ای از آجرهای اسباب‌بازی مونتاژ می‌شوند. مزیت دیگر این است که نیازی نیست منتظر بمانید تا پوسته ساختمان رطوبت اضافی را از دست بدهد.

۳. فرآیندهای ساخت و ساز

در برخی از بخش‌های صنعت، الزامات ساخت و ساز می‌تواند برای یک پروژه ساختمانی حیاتی باشد. ساختمان سازی یا ساندویچ پانل ماموت یک “فرایند خشک” است، در واقع نیاز به آب برای مصالح ساختمانی ندارد. یک فرآیند خشک فقط به مونتاژ ساختار و تثبیت روکش (در اینجا، پانل های ساندویچ) با پیچ نیاز دارد.
در ساخت و سازهای سنتی از فرآیندهای مرطوب استفاده می‌شود که برای ساخت ملات آجرکاری، بتن برای ریخته‌گری یا گچ برای ساخت نیاز به مقدار قابل توجهی آب دارد.

قیمت ساندویچ پانل ماموت چقدر است؟

هزینه خرید به ضخامت کلی محصول و مواد هسته عایق حرارتی آن بستگی دارد. یک گزینه استفاده از ساندویچ پانل با هسته EPS است. با این حال، برای عملکرد طولانی مدت بهتر و اثربخشی هزینه، پانل‌های با ضریب هدایت حرارتی برتر انتخاب بهتری هستند – مانند ساندویچ پانل‌های PIR-core.
محبوب ترین ساندویچ پانل‌های با هسته PIR و ضخامت ۱۰۰ میلی متر می‌باشد.
بهتر است ساندویچ پانل های خود را مستقیماً از سازنده یا از طریق زنجیره توزیع آنها سفارش دهید. شما می‌توانید از نمایندگان فروش ساندویچ پانل ماموت درخواست کنید تا برای مشاوره تخصصی در مورد بهترین فرآیندها و مواد از پروژه شما بازدید کنند. پس از بررسی نیازهای شما، نماینده فروش می‌تواند به سرعت یک قیمت سفارشی را به شما ارائه دهد.

ساندویچ پانل روی دیوار یا سقف چگونه نصب می‌شود؟

ساندویچ پانل‌ها به راحتی و سریع نصب می‌شوند. از تجربه عملی، نصب ۶۰۰ متر مربع ساندویچ پانل برای یک خدمه ساخت و ساز ماهر تقریباً ۸ ساعت طول می‌کشد.
مراحل نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی به شرح زیر است:

مصالح ساختمانی به محل تحویل می‌شود: تحویل شامل پانل‌های ساندویچ، اجزای فریم ( اشکال سرد ) و لوازم جانبی (شامل بست، واشر، مهر و موم و غیره) است.
مواد تحویل شده توسط حامل با تجهیزات حمل و نقل ساختمانی تخلیه می‌شود.
فریم‌های فرعی مونتاژ شده، با تیرها، ستون‌ها و پرلین‌ها نصب می‌شوند.
محافظ از ساندویچ پانل‌ها برداشته می‌شود.
ساندویچ پانل‌ها با استفاده از بست‌های مناسب به اعضای ساختاری زیرفریم بسته می‌شوند.
درزهای بین ساندویچ پانل‌ها آب بندی شده و فلاشینگ نصب می‌شود.

برای بستن ساندویچ پانل به چند پیچ ​​نیاز دارم؟ این رایج ترین سوال مشتریان در مرحله آماده سازی پروژه است. تخمین تقریبی ۱.۱ بست در هر متر مربع ساندویچ پانل است. تعداد واقعی، فاصله و چیدمان به تصمیم مهندس طراح پروژه ویا تامین کننده مصالح ساختمانی بستگی دارد.

انواع ساندویچ پانل

هر نوع ساندویچ پانل به عنوان روکش دیوار و سقف عمل می‌کند. بسته به نیاز پروژه، روکش فلزی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ساندویچ پانل‌های هسته‌ای EPS

ساندویچ پانل‌ها با هسته پشم معدنی (برای سازه‌هایی با مقاومت بهبود یافته در برابر آتش).
ساندویچ پانل با هسته PIR (هر زمان که پارامترهای عایق حرارتی خوب ضروری باشد).
ساندویچ پانل‌ها را می توان در انواع سازه‌ها مورد استفاده قرار داد. با این حال، در حالی که ساندویچ پانل‌ها به طور کلی در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شوند، برخی از پروژه‌های مسکن نیز از ساندویچ پانل نیز استفاده می‌کنند.
با توجه به زمان نصب کوتاه و پوشش واحد بزرگ، ساندویچ پانل‌ها بیشترین محبوبیت را در ساخت دارند:
ساختمان‌های انبار
مراکز لجستیکی
امکانات ورزشی
سردخانه و فریزر
مراکز خرید
ساختمان‌های تولیدی
ساختمان‌های اداری

ساندویچ پانل ماموت را می‌توان با سایر راه حل‌های سازه‌ای ترکیب کرد. شرکت برج پوشش با هدف ارایه خدمات، سازه‌های صنعتی، سازه‌های فلزی، اسكلت فلزی، ساخت عرشه فولادی، سازه‌های فلزی سوله، اسكلت فلزی كارخانجات، طراحی سازه‌های فلزی، نصب سازه، سازه فلزی جوشی، سازه فلزی پيچ و مهره‌ای، سازه‌های فولادی، سازه‌های عرشه فولادی پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان می‌باشد.

ویژگی ها و مزایای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها مزایای بیشتری نسبت به سازه های سنتی نظیر سازه های بتنی هستند که این مزیت ها باعث جایگزینی این سازه نوین با سازه های سنتی شده است.

برخی از این مزایا را در زیر به صورت لیست برای شما قرار داده ایم:

۱- ساندویچ پانل ها عایق بسیار مناسب تری نسبت به سازه های سنتی هستند.
۲- در مقایسه با سایر مصالح بسیار سبک تر  و کم هزینه تر هستند
۳- عمر مفید این سازه ها بسیار بیشتر است
۴- قابل شستشو هستند
۵- به دلیل رنگ بندی متنوع به سلیقه مشتری بسیار نزدیک ترهستند
۶- قابلیت نصب و راه اندازی سریع و آسان را دارند

انواع ساندویچ پانل بر اساس فوم

ساندویچ پانل ها بر اساس فوم وعایق مورد استفاده در پانل ها تمایز پیدا می کنند که هر کدام از این عایق هایی دارای ویژگی خاص خود هستند

۱- پلی یورتان
۲- پلی استایرن
۳- پشم سنگ

۴ – xps

صنایع مختلفی از جمله:

صنایع غذایی
مرغداری
کشاورزی
تولیدی
نظامی
شیمیایی
پلیسی و …
همچنین از این پانل ها در ساخت انواع کانکس ها استفاده میشود که باعث طول عمر سازه ها می شود.

ورق ساندویچ پانل

ورق به لایه ای نازک که ممکن است از جنس های مختلفی تشکیل شده باشد گفته می شود که این ورق ها دارای کاربرد های وسیعی هستند، یکی از کاربرد های آن در ساندویچ پانل است . ورق در ساندویچ پانل در لایه بیرونی پانل استفاده می شود که در تماس مستقیم با محیط است بنابراین باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشند. از پرکاربرد ترین ورق های مورد استفاده در پانل ها میتوان به ورق گالوانیزه ، الوزینک ، آلومینیوم اشاره کرد.

انواع ساندویچ پنل بر اساس کاربرد

ساندویچ پنل سقفی که جهت پوشش سقف ساختمان و سوله و سالن های صنعتی و … مورد استفاده قرار میگیرد

ساندویچ پانل دیواری که جهت پوشش دیوار استفاده میشود و خود نیز دارای انواع مختلفی همچون سردخانه و اتاق تمیز و سوله و… است

انواع ساندویچ پانل بر اساس ورق

ساندویچ پانل ها از انواع مختلف ورق ها تشکیل شده است.

۱-ورق آلوزینک
۲-ورق آلومینیوم
۳-ورق گالوانیزه
۴-ورق فلاشینک
۵-ورق شادولاین
۶-ورق دامپا
۷-ورق آبرو

عایق ساندویچ پانل

عایق ماده ای بسیار سبک و مقاوم است که در میان دو لایه ورق قرار میگیرد . عایق مقاومت سازه را تا حد بسیار زیادی بالا می برد .این عایق میتواند از جنس های مختلفی باشد.

تعدادی از عایق های پرکاربرد در ساندویچ پانل ها

۱- پلی یورتان
۲- پلی استایرن
۳- xps
۴ – پشم سنگ

کاربرد ساندویچ پنل

پانل های ساندویچی کاربرد های مختلفی دارند.از این سازه به دلیل مزایای فوق العاده ایکه دار به جای سازه های سنتی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند .

قیمت ساندویچ پانل:

قیمت ساندویچ پانل به دلیل نوسانات بازار دلار در کشور مدام در حال تغییر و بروز رسانی است ، برای مشاوره و دریافت قیمت ساندویچ پانل با شرکت برج پوشش تماس بگیرید تا کارشناسان ما دقیق ترین قیمت ساندویچ پانل را با توجه به نیازتان به شما ارائه دهند .

شرکت های تولید کننده

شرکت های بسیاری در کشور مشغول فعالیت در حوزه تولید ساندویچ پانل ها هستند. لیست تمامی این شرکت های معتبر را در در بخش تولید کنندگان ساندویچ پانل می توانید مشاهده کنید.

یکی از شرکت های برتر در این حوزه که دارای ۱۰ ها سال سابقه در عرصه  تولید این محصول است شرکت ماموت است که با کادری مجرب و مواد اولیه درجه ۱ توانسته است بخش بزرگی از بازار کشور را در چند سال اخیر از آن خود کند و عنوان بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه را دریافت کند. ساندویچ پانل ماموت یکی از برترین ساندویچ پانل های موجود در بازار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط