faenar
[wpml_language_selector_widget]
028-33670171-2
0171 3367 009828
ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی (roof sandwich panel)

ساندویچ پانل سقفی ، پوششی برای سقف است که به دلیل گام های ذوزنقه ای و شکل اورلپ امکان نفوذ آب به درون بنا از بین می رود. ساندویچ پانل های سقفی در ترکیب های دو طرف ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو نایلون و یک رو ورق یک رو کاغذ تولید می شوند. عرض استاندارد ساندویچ پنل های سقفی ۱/۰7 متر می باشد که ۷ سانت آن بصورت اورلپ(همپوشانی با پانل های کناری) و ۱ متر مفید کار و طول دلخواه(بنابه سفارش مشتری)می باشد.

ورق های این نوع ساندویچ پانل ها در طرح های سینوسی(کرکره ای)، شادولاین، طرح ذوزنقه ای و طرح سفال قابل تولید می باشد. ساندویچ پانل هایی با پوشش های دو طرف ورق آلوزينگ، دوطرف ورق آلومینیوم، دو طرف ورق گالوانیزه ، يك رو آلوزينگ و يك رو گالوانيزه ، يك رو ورق آلوزينگ از بيرون و فويل مسلح آلومينيومي از داخل و يا يك رو گالوانيزه از بيرون و يك رو فويل از داخل، یک طرف ورق و یک طرف کاغذ، یک طرف ورق و یک طرف نایلون با فوم تزريقي پلي يورتان سخت(معمولی و ضدحریق) توليد مي شود.

 

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی در برابر نفوذ رطوبت، بارش باران و برف شدید، وزش باد، گرد و غبار مقاوم بوده و همچنین در برابر تابش های اشعه UV خورشید، دوام و پایداری خود را حفظ می کند. این سازه های کاملاً مهندسی شده در برابر خوردگی نیز مقاوم هستند. این قابلیت موجب شده است از ساندویچ پانل سقفی برای نصب در مناطقی که دارای رطوبت بالا هستند و امکان بارش باران اسیدی یا حضور ترکیبات خورنده در آنجا وجود دارد، استفاده شود. استفاده از ساندویچ پانل در واقع هیچ محدودیتی ندارد چرا که این پانل ها جایگزین مصالح سنتی می باشند و در تمام زمینه ها قابل استفاده می باشد. پانل سقفی جایگزین اجر و گچ و سیمان می باشد و کار تمام این مواد را یکجا انجام می دهد.

مزیت نصب ساندویچ پانل سقفی بر روی سقف در فصل زمستان چیست؟

نصب ساندویچ پانل سقفی در فصل زمستان مزیت ویژه ای به نام انتقال حرارت دارد که از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند در واقع انتقال حرارت به معنای متعادل سازی دمای داخل و بیرون و کنترل آن است .در ساختمان های استاندارد گرما در فصل زمستان  به راحتی از فضای داخلی ساختمان خارج نمی شود چرا که اثر گرما را به کلی از بین می برد. اگر قصد دارید برای سازه های خود از مصالحی استفاده نمایید که در پایین ترین دماها نیز محیطی گرم را برای شما به ارمغان بیاورند می توانید روی پانل های سقفی حساب ویژه ای باز کنید.

همه ی ساندویچ پانل های سقفی ، سازه هایی عایق به شمار می روند لذا اگر بر روی سقف یک ساختمان نصب شوند به میزان بالایی قادر هستند که از خروج حرارت داخلی ساختمان به محیط بیرون جلوگیری کنند. از طرفی دیگر، ساندویچ پانل سقفی می تواند از ورود هوای سرد و رطوبت بالا در هنگام یخبندان یا کاهش دمای هوا به خوبی جلوگیری کند . به این ترتیب، هوای سرد از سقف وارد ساختمان نمی شود.

با توجه به اینکه سقف ساختمان ها یکی از مکان هایی هستند که بیشتری میزان هدر رفت حرارتی را دارند، نصب ساندویچ پانل سقفی می تواند از این اتلاف انرژی جلوگیری کند. دلیل این امر این است که گرما به علت سبک بودن به سمت بالا و سقف حرکت می کند. در ساختمان هایی که از انواع ساندویچ پانل برای پوشش دیوارها هم استفاده می کنند، کنترل حرارت و انرژی تا حد بیشتری امکان پذیر می باشد. ساندویچ پانل سقفی در حال حاضر جزو بهترین سازه ها برای سقف معرفی شده است. البته در سازه های صنعتی و سوله از ترکیب ساندویچ پانل و پلی کربنات برای پوشش سقف استفاده می گردد. که هم باعث ایجاد روشنایی برای سقف می شود و هم باعث جذابیت و زیبای ظاهری نمای ساختمان می گردد.

خدمات ساندویچ پانل سقفی توسط شرکت

 • شرکت برج پوشش نمایندگی رسمی محصولات ماموت در ایران و استان قزوین
 • فروش انواع ساندویچ پانل های محصول ماموت
 • فروش ساندویچ پانل های سقفی و دیواری در ایران
 • اجرای نصب انواع ساندویچ پانل های سردخانه ای، پارتیشن بندی ادارات، کلین روم و تجهیزات کارگاهی
 • اجرای نصب انواع ساندویچ پانل های سقفی و دیواری
 • اجرای نصب انواع ساندویچ پانل های سقفی و دیواری
 • ساندویچ پانل|ساندویچ پانل دیواری|ساندویچ پانل سقفی
 • لیست قیمت ساندویچ پانل

ویژگی ها ساندویچ پانل سقفی

کاربردها 

 • سقفی سازه های فلزی
 • سقف خانه های پیش ساخته

مزیت ها

 • مقاومت بار بالا
 • قابل شستشو
 • عایق صدا و رطوبت
ساندویچ پانل سقفی
فرایند نصب ساندویچ پانل سقفی و پلی کربنات

نصب ساندویچ پانل سقفی

فرایند نصب ساندویچ پانل در سقف سازه ها توسط شرکت برج پوشش آپادانا بر اساس استانداردهای بین المللی می باشد. نخستین شاخص نصب ساندویچ پانل، استفاده ترکیبی و تلفیقی از پلی کربنات و ساندویچ پانل می باشد. ۱۸ درصد از پوشش سقف باید از پلی کربنات تشکیل گردد و ۸۲ درصد باقی مانده با ساندویچ پانل تکمیل می گردد. هنگام قرار گیری ساندویچ پانل ها در کنار یکدیگر حالت اورلپ می باشد. هنگام ساخت اسکلت فلزی بعد از قرار دادن تیرهای آهنی پرلین ها به صورت افقی روی آنها قرار می گیرد و ساندویچ پانل سقفی باید به پرلین پیچ گردند.

به طور مثال هنگامی که ساندویچ پانل ۵ گام در پروژه استفاده می شود. فضای زیر گام ۵ خالی می باشد و بر روی گام اول ساندویچ پانل کناری قرار گرفته و حالت هم پوشانی رخ می دهد. برای نگه داشتن گام ها روی یکدیگر از پیچ استفاده می گردد. هنگام سوراخ کردن گام ها از دریل مخصوص استفاده می گردد. قطر مته دریل استفاده شده ۷ میلی متر می باشد اما از پیچ ۶ میلی متری استفاده می گردد. به دلیل اینکه با انبساط و انقباض حجم فضای پانل سوراخ شده کم و زیاد می گردد. برای چفت شدن کامل پانل ها کنار یکدیگر از این ترفند استفاده می کنند.

ساختار بستن و تعداد پیچ ها به این صورت می باشد که در لبه های ناودانی (گوشه های سقف) در هر گام از یک پیچ استفاده می گردد. اما در سایر بخش ها فقط قسمت هایی که ساندویچ پانل ها بر روی هم قرار می گیرند پیچ می گردد.

برای نصب پلی کربنات و تکمیل کار ابتدا باید تمامی بخش های ساندویچ پانل سقفی باید تکمیل گردد و سپس اقدام به نصب پلی کربنات ها نمود پلی کربنات ها در وسط کار و مابین ساندویچ پانل ها قرار می گیرند.

قبل از نصب پلی کربنات بر روی پرلین ها در قسمت هایی که گام ساندویچ پانل خالی است به صورت سراسری از سگ دست ها استفاده می گردد. در قسمت هایی که گام ها کامل باشد به صورت یک در میان در روی پرلین ها از سگ دست ها استفاده می گردد.

در ادامه روند نصب پلی کربنات ها فرایند پیچ کردن کار دقیقا مشابه ساندویچ پنل ها می باشد.

هنگامی که هر دو سمت سقف با پوشش پلی کربنات و ساندویچ پانل سقفی تکمیل گردد نوبت به خط الراس سازه می گردد. نحوه پوشش این قسمت از پروژه به کمک ورق فلاشینگ می باشد و تعداد گام های انها هم شبیه گام ساندویچ پانل ها می باشد. برای پیچ کاری قسمت فلاشینگ خط الراس نیز به صورت سراسری روی هر گام پیچ می گردد.
 

دیگر مدل های ساندویچ پانل
About the author

Leave a Reply

تماس با برج پوشش