fa
fa
قزوین - بلوار پرستار - مجتمع کیان - طبقه 1 - واحد 2 قزوين_ طريق برستار_ مجمع كيان _ الطابق الأول_ الشقة رقم 2
0283-3670171-2
0171 3367 009828
Qazvin , unit 2-1st floor- the Kian complex- Parastar Blvd
ساندویچ پانل

ساندویچ پانل 

ساندویچ پانل را به ساده ترین شکل ممکن اینگونه تعریف می کنیم، نوعی مصالح نوین برای ساخت دیواره و سقف ساختمان ها. ساختار ساندویچ پانل به گونه ای ایجاد شده که دو لایه نازک فلزی اطراف هسته پانل را احاطه کرده اند. در واقع نام و ساختار این محصول شباهت خاصی به ساندویچ ها دارد و ازین رو درک چگونگی ایجاد این پانل ها امری بسیار ساده می باشد. تنها کافیست ساندویچ را در ذهن خود تصور نمایید، محتویاتی درون دو لایه مشابه بیرونی قرار گرفته است. ساندویچ پانل یکی از محصولاتی است که در طراحی سازه های نوین بسیار پرکاربرد می باشد. سرعت امنیت و طول عمر بالا از بارزترین ویژگی های این محصولات است.

مقاومت بار

ویژگی ها

 • کاربردها

  سقفی سازه های فلزی

  سقف خانه های پیش ساخته

 • مزیت ها

  مقاومت بار بالا
  قابل شستشو
  عایق صدا و رطوبت

استاندارد های تولید ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل
ویژگی ساندویچ پانل
نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها بر اساس یک تقسیم بندی کلی در دو دسته ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری قرار می گیرند.سقف سازه های نوین باید با پانل سقفی پوشیده شود و دیواره های ساختمان با استفاده از پانل های دیواری. به علت وجود گسل های فراوان در سراسر کشور ما و احتمال وقوع زلزله های زیاد ویژگی استحکام سازه و وارد شدن کمترین خسارت در شرایط بحرانی مهم ترین عامل انتخاب سازه های جدید می باشد. ویژگی هایی که این پانل ها طی تست ها و استاندارد های مختلف با موفقیت پشت سر گذاشته اند و خیال مردم را از این بابت راحت کرده اند.

ساندویچ پانل دیواری
پانل دیواری که استفاده از آن عموما در پوشش دیواره بناها انجام میگیرد ضخامتی ۴ الی ۶ سانتی متر دارد. این به معنای این است که با وجود استحکام بسیار بالا ضخامت بسیار مناسبی دارد و فضای مفید ساختمان را افزایش میدهد. دو طرف ساندویچ پانل دیواری به صورتی طراحی گردیده است که هنگام قرارگیری کنار یکدیگر کاملا چفت هم میگردند و برامدگی یک سمت فرورفتگی سمت دیگر را پوشش میدهند.

جنس ورق های دو طرف ساندویچ پانل دیواری معمولا به سه روش زیر تولید میگردد.

دو طرف ورق های از جنس آلوزینک که به صورت از پیش رنگ شده می باشند.
دو طرف ورق هایی از جنس گالوانیزه از قبل رنگ شده.
از سمت داخلی ورق از جنس آلوزینک و از سمت داخل ورق گالوانیزه

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری
مشخصات فنی پانل دیواری با چهار معیار مدل، ضخامت، طول و نهایتا عرض بیان میگردد و تنوع در طرح و رنگ این محصول امکان انتخاب طرح های مختلف را برای مشتریان فراهم می آورد.

مدل های پانل ها

صاف (DNS)
شیاردار(DND)
پیچ مخفی(RPO)

ضخامت پانل ها

۴ – ۵ – ۶ – ۸ – ۱۰ – ۱۲.۵ – ۱۵ سانتی متر

عرض پانل ها

۱.۱۴  الی ۱.۱۶ (۲ سانتی متر اورلپ)

طول پانل ها

از ۱ متر الی ۱۳ متر (بنابر انتخاب و صلاحدید مشتری)
برای دریافت اطلاعات کامل تر میتوانید مقاله ساندویچ پانل دیواری را در این لینک مطالعه بفرمایید.

ساندویچ پانل سقفی
پوشش سقف ساختمان، استحکام آن، جلوگیری از ورود اب و رطوبت سبک بودن سازه و کمترین میزان اسیب در برابر حوادث طبیعی همواره ذهن صاحبان صنابع و ساختمات ها را مشغول خود ساخته است. فناوری ساندویچ پانل سقفی با ویژگی های منحصر به فرد خود مدت هاست که پاسخگوی این مسائل بوده است. پانل های سقفی دارای گام های ذوزنقه ای شکل می باشند و حالت اورلپ آنها هنگام سوار شدن روی یکدیگر و ضخامت ۴ تا ۱۰ سانتی متری آنها امکان نفوذ اب را از بین میبرند.
جنس ورق ساندویچ پانل سقفی معمولا به دو روش تولید میگردد:

از دو سمت ورق هایی از جنس آلوزینک
از یک سمت ورق آلوزینک و از سمت دیگر ورق هایی از جنس فویل آلومینیوم مسلح
طرح شادولاین ذوزنقه ای پانل سقفی و طرح های سفالی جدید این محصول زیبایی دو چندانی را به نمای ساختمان ها داده است.
ساندویچ پانل سردخانه ای
ساندویچ پانل سردخانه ای پوشاننده سقف و دیوار فضاهای سردخانه ای می باشد. ویژگی های این پانل مانند حمل و نقل آسان، سرعت بالا در نصب، شستشوی بسیار راحت و مقاومت بالا در برابر سایش باعث فراگیری استفاده از این محصول در صنایع غذایی کشور گردیده است. تا جایی که اتاق های حمل بار سردخانه ای ماموت در سراسر جاده های کشور به وفور دیده می شوند.

پانل سردخانه ای در صنعت سردسازی کشور تحول قابل ملاحظه ای انجام داده است و برای پیشبرد اهداف آن گام های مهمی برداشته است. پانل سردخانه ای با توجه به استفاده از عایق پلی یورتان که فومی بسیار با کیفیت و ضد حریق نیز می باشد تست استاندارد های روز دنیا را پشت سر گذاشته است.

مشخصات ساندویچ پانل سردخانه ای
پانل های سردخانه ای به علت حساسیت بالا و استفاده در محیط هایی که باید بدون کوچکترین آلودگی طراحی شوند به کار گرفته می شوند. به همین علت مشخصات فنی آنها باید مراحل استانداردسازی را به دقت پشت سر گذاشته و مراحل تحویل زیر نظر کارشناسان خبره قرار بگیرد. سردخانه ها و اتاق های تمیز باید عاری از هرگونه الودگی باشند.
ساندویچ پانل ماموت
ساندویچ پانل ماموت با استفاده از عایق پلی اوریتان با چگالی ۲ ± ۴۰ (kg/m2) ساخته می گردد. در واقع این پانل ها تولید شرکت یزرگ ماموت می باشد که از بزرگترین شرکت های تولید کننده و صادر کننده به اکثر کشورهای دنیا مانند ترکمنستان، عراق، تاجیکستان، امارات متحده عربی می باشد. از مهم ترین ویژگی های ساندویچ پانل های تولید شده توسط شرکت ماموت می توان موارد زیر را نام برد:

۱.عایق بودن صدا، سرما و گرما

۲.توانایی تحمل فشار بار بالا

۳.سبکی و مقاومت عالی در برابر حوادث طبیعی

۴.حفظ بهداشت محیطی و سازگاری کامل با محیط زیست

ساختمان ساندویچ پانل
جنس مواد سازنده لایه های تشکیل دهنده ساندویچ پانل بر اساس تقسیم بندی زیر می باشد همانطور که در تصویر نیز مشخص گردیده است:

دو لایه فلزی بیرونی که معمولا از جنس آلوزینک یا گالوانیزه می باشند.
هسته ساندویچ پانل که از معمولا جنس پلی اورتان یا پلی استایرن می باشد.
افزایش جمعیت نیاز به ساختمان سازی و تامین مسکن مردم را ضروری ساخته است. سازه هایی که کیفیت آنها باید استاندارد بوده و در شرایط مختلف نیاز استفاده کنندگان را برطرف و خیال آنها را راحت کند. از ساختمان های شخصی تا مکان های فوق حساس و کاربردی. طبیعتا استفاده از مصالح سنتی و روش های قدیمی ساخت و ساز اکنون کیفیت مورد نظر هیچ مجموعه ای را تامین نمی سازد. استفاده از ساندویچ پانل و سازه های پیش ساخته با کاربرد های که در پاراگراف بعدی بیان میکنیم دیدگاه شما رو نسبت به ساخت و ساز به کل تغییر خواهد داد.

کاربرد ساندویچ پانل
ویژگی ها و مزایای خاص ساندویچ پانل باعث گسترش استفاده از این محصولات در صنعت ساختمان سازی در دنیا گردیده است. ویژگی هایی از جمله استحکام بالا در برابر عوامل بیرونی، سبک بودن پانل های مصرفی، کاهش هزینه ی نهایی و عوامل دیگری که این محصول را بیش از پیش نسبت به مصالح دیگر متمایز ساخته است. کاربرد ساندویچ پانل تمامی محدودیت های مصالح قبلی را برطرف ساخته است و باعث تحولی بنیادین در ارائه و پیاده سازی طرح های نوین گردیده است.

از کاربرد ساندویچ پانل ها در زمینه های مختلف میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده در سردخانه ها و صنایع سرمایشی
بیمارستان، درمانگاه، سرویس های بهداشتی و سازه های صحرایی
کانکس، کانتینر، پست های نگهبانی و واحدهای امدادی در زمان های بحرانی
در ساخت سوله ها، کارخانجات و سالن های تولید، هتل ها و ساختمان های اداری
استفاده در انبارها، سالن های ورزشی، سازه های فضایی و کمپ های موقت
خانه های پیش ساخته، دیوار و سقف فضاهای اداری
سیلوها، باشگاه ها، مدارس و استخرهای سرپوشیده

مشتریان محترم می توانند در ویدئو زیر که برای نمایش مراحل نصب ساندویچ پانل توسط شرکت برج پوشش آپادانا طراحی گردیده است مشاهده بفرمایند.

مطالب پیشنهادی

4 نظر

comment