faen
faen
Qazvin , unit 2-1st floor- the Kian complex- Parastar Blvd
0171 3367 028

ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای همانطور که از نام آن مشخص است، برای استفاده در سقف یا دیوار سردخانه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.  ساندویچ پانل سردخانه‌ای در واقع ترکیب هسته پلی یورتان بین دو لایه ورق فلزی می باشد. پانل‌های سردخانه‌ای از ضخامت ۸ تا ۲۰ سانتی‌متر بنا به کاربری آن تولید می‌گردد و پلی اورتان مورد استفاده در آن ماده‌ای است کاملاً سخت و شکننده، به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی‌باشد. اما با ساندویچ کردن این ماده بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی بالا به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا می‌کنیم. از ویژگی‌های خاص این نوع از ساندویچ پانل‌ها، رعایت اصول و موارد بهداشتی می‌باشد و ویژگی منحصر به فرد دیگری که ساندویچ پانل سردخانه‌ای دارد، مقاومت در برابر رطوبت و پوسیدگی است.

ساندویچ پانل سردخانه ای
ساندویچ پانل سردخانه ای

اطمینان از داشتن یک محیط با ثبات و ضرورت حفظ درجه حرارت مناسب، اندیشه عایق سازی این محیط ها را در ذهن بشر ایجاد کرد که در نهایت منجر به تولید اولین نسل عایق های فشرده با ترکیبی از خرده چوبها و پشم حیوانات گردید. با گذشت زمان و پیشرفت علم و تولید محصولات پتروشیمی، استفاده از پلی استایرن  بعنوان یک عایق سردخانه ای مناسب رواج یافت. اما نقطه ضعف بزرگ این عایق قابل اشتعال بودن آن بود که دانشمندان را به فکر ماده ای جایگزین انداخت و در نهایت پلی اورتان بعنوان عایق مطلوب به صنعت معرفی گردید. از پلی اورتان در ساخت دیوارهایی پیش ساخته بنام ساندویچ پانل استفاده شد. ساندویچ پانل یک ساختار سبک و چند لایه است که از دو طرف به دو لایه فلزی محدود شده است و در بین این دو لایه فوم عایق پلی اورتان تزریقی سبک و پایدار با ویژگی های خاص فیزیکی تزریق گردیده است. استفاده از ساندویچ پانل های پلی اورتان هزینه های برق مصرفی سردخانه ها را به میزان چشمگیری کاهش میدهد.

کاربردهای ساندویچ پانل سردخانه‌ای

 • تولید، اجرا و پیاده سازی سردخانه های بالای صفر درجه و زیر صفردرجه
 • تونلهای ساختمانهای صنعتی مثل کارخانه های صنعتی
 • ساختمانهای بزرگ سوپرمارکتهای عظیم، انبارها و دیگر صنایع مانند دامداریها و صنایع کشاورزی
 • صنایع مواد غذایی، حیوانی و دریایی
 • صنایع تجهیزات پزشکی، آزمایشی، بیمارستانی و دارویی
 • نگهداری مواد روزانه مورد مصرف هتل‌ها ، ورزشگاه‌ها
 • دامداری و کشاورزی و فروشگاه‌های صنایع سرد
 • تولیدی گل و گیاه

مزایای ساندویچ پانل سردخانه ای

 1. مقاوم دربرابر انتقال رطوبت، حرارت و صوت
 2. مقاوم در برابر شرایط محیطی و خوردگی‌ها
 3. غیر قابل اشتعال
 4. قابل شستشو

مشخصات فنی ساندویچ پانل سردخانه ای

پانل‌ها در ضخامت ۴ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پانل‌ها از ۵ لایه ساخته می‌شود. دو لایه محافظ درونی و بیرونی، دو لایه چسب مخصوص جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایق پلی یورتان و فوم داخل ساندویچ پانل‌ ک نیز از جنس فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد.

نظر دهید

آخرین نمونه کارها

نمایندگی ماموت
شرکت برج پوشش
ساندویچ پانل سقفی و دیواری
نصب ساندویچ پانل
نصب ساندویچ پانل دیواری