faenar
faenar
قزوین - بلوار پرستار - مجتمع کیان طبقه 1 - واحد 2 قزوين_ طريق برستار_ مجمع كيان _ الطابق الأول_ الشقة رقم 2
0171 3367 028
0171 3367 009828
Qazvin , unit 2-1st floor- the Kian complex- Parastar Blvd

ساندویچ پانل دیواری یکی از پانل ها و در واقع محصولات شرکت ماموت می باشد. ساختار و طراحی ۳ لایه ای این ساندویچ پانل بدین صورت می باشد که دو لایه ورق فلزی در برگیرنده لایه ۳ و یا همان لایه میانی که به صورت فوم مانند می باشد هستند. استفاده از ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوارها و نمای ساختمان ها می باشد. و طرح ها، ابعاد و رنگ های متنوع و متفاوت آن زیبایی محصولات را تضمین مینماید. دو لایه ورق پانل های دیواری از جنس موادی به نام گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم می باشد.

ساندويچ پانل دیواری مناسب براي ديوارها و پارتيشن هاي داخلي در پروژه هاي مختلف با ضخامت ۴ الي ۶۶ سانتيمتر مي باشد. جنس ورق های این پانل ها معمولا به ۳ روش “دو رو ورق آلوزينگ، دو رو گالوانيزه و يا يك رو آلوزينگ از بيرون و يك رو گالوانيزه از داخل” ميباشد که با ايجاد شيار روي آنها استحكام فشاري را ميتوان تا حد مطلوبي بالا برد.

انواع ساندویچ پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل دیواری

 1. پانل دیواری ساده
 2. پانل دیواری نر و مادگی
 3. پانل دیواری پیچ مخفی
 4. پانل دیواری اتاق تمیز
 5. پانل دیواری دورو نایلون

کاربرد های ساندویچ پانل دیواری

از ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار سوله های ورزشی و صنعتی، دیوار و اتاق های عمل و آزمایشگاه ها، کانکس های پیش ساخته و ساختمان های ویلایی و سردخانه ها استفاده می شود. طرح های تولیدی ساندويچ پانل های دیواری ماموت به گونه اي است كه در عرض از يك طرف داراي داراي تورفتگي و طرف ديگر داراي برآمدگي هستند. وقتي دو پانل در كنار يكديگر قرار ميگيرند باعث قفل شدگي و نيز هم پوشاني لبه هاي يكديگر ميشود و جهت اتصال به سازه در موقعيت مختلف پيچ ميشود.

 مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

مانند تمامی پانل ها ساندویچ پانل دیواری نیز از ۳ لایه تشکیل شده است:

 • لایه اول ورق و پوشش روی پانل
 • لایه دوم هسته میانی پانل (فوم از جنس پلی اورتان و پلی استایرن که بهترین نوع فوم در این نوع پانل از جهت استحکام و مقاومت فوم پلی اورتان میباشد)
 • لایه سوم  هم پوشش پشت پانل

عرض مفید ۱/۱۴ متر و عرض غیر مفید ۱٫۱۶ متر و طول ار ۲ تا ۱۳/۶۰ متر با ضخامت از ۳ سانتیمتر تا ۲۰ سانتیمتر ورق های مصرفی از نوع گالوانیزه وآلومینیوم و آلوزینگ می باشد که بصورت دو رو ورق، یکرو ورق یکرو نایلون، دورو نایلون تولید می شود.

مزایای ساندویچ پانل های دیواری

 • عایق گرما، سرما، صوت و رطوبت
 • مقاومت در برابر باد و رانش و زلزله
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی و زنگ زدگی و حشرات موزی
 • قیمت پایین و تنوع رنگ
 • قابل بازیافت هستند  و کمترین آسیب را به محیط زیست میزنند.ح
 • مل و نقل آسان و سهولت در نصب و راه اندازی و وزن کم که خود باعث کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان میشود.
 • مناسب برای تمام اقلیم ها
 • بهداشتی و قابل شستشو

ساندویچ پانل دیواری

ویژگی های ساندویچ پانل دیواری

 • از مهم‌ترین ویژگی های ساندویچ پانل دیواری این است که از عایق مناسب سرما و گرما برخورداراست.
 • ساندویچ پنل دیواری دارای عایق رطوبت می‌باشند.
 • در برابر آتش‌سوزی، شعله ، حرارت، زمین‌لرزه و رانش زمین مقاوم است.
 • به‌سرعت قابلیت اجراست و نصب آن وقت کمی می می‌برد و هزینه اقتصادی کمی را به شما تحمیل می‌کند.
 • یکی از مواردی که کار ساختمان را با مشکل روبرو می‌کند چگونگی جابجایی و حمل‌ونقل است ساندویچ پانل های دیواری خیلی راحت جابه‌جا و حمل می‌شوند چرا که وزن کمی دارند.
 • در زمانی که بحران های زیست‌محیطی انسان را تهدید می‌کند ساندویچ پانل های دیواری قابلیت بازیافت دارند و دوستدار محیط‌زیست می‌باشند.
 • ساندویچ پانل دیواری در برابر حشرات موزی ، زنگ زدگی و مواد شیمیایی مقاوم هستند و طول عمر بالایی دارد.
 • دارای عایق صوت می‌باشد و صدا از آن خارج و یا داخل نمی‌شود.

از مزایا ساندویچ پانل دیواری تنوع رنگ و طرح می‌باشد که به شما امکان گسترده برای انتخاب می‌دهد.

از ساندویچ پانل دیواری در چه مواردی استفاده می شود؟

گاهی برای کنترل ورود و خروج یک کوچه یا ساختمان، درون بیمارستان و به عنوان حراست و نگهبان، درون مرکز دولتی و خصوصی، گاهی برای نگهبانی درون ساختمان که سرایدار گفته میشود میتوان کانکس نگهبانی با امکانات خاصی طراحی کرد که محل زندگی این فرد نیز باشد. باجه دیدبانی در زندان ها و مراکز امنیتی. کانکس های نگهبانی میتوانند در ابعاد یک متری، کانکس شش متری، کانکس چهار متری نیز اجرا شوند.

از ساندویچ پانل های دیواری برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که عبارت‌اند از:

۱ .کانتینرها و کانکس‌ها: از ساندویچ پانل دیواری برای انواع دیوارها کانکس ها و کانتینرهای متحرک و ثابت استفاده می‌شود. ساندویچ پانل های دیواری دارای مقاومت بالایی می‌باشند و در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی نیز مقاوم می‌باشند.

۲.دیوار اتاق عمل: از دیوار پوش های آماده ساندویچ پانل برای بیمارستانها و اتاق عمل نیز استفاده می شود. دیوارهای پیش ساخته علاوه بر زیبایی این کارایی را دارند که پس از عدم استفاده بتوان آن را جابجا و دوباره مورد استفاده قرار داد.

۳.سوله و انبار: برای ساخت دیوار سوله و انبار ساندویچ پانل های دیواری مناسب می‌باشند. در کمترین زمان می‌توانید دیوار پیش ساخته را متناسب با طرح و رنگ خود تهیه و در محل مورد نظر نصب کنید.

۴.دیوار سردخانه: از ساندویچ پانل های دیواری برای ساخت دیوار سردخانه استفاده می‌شود از این دیواره‌ها برای حفظ دمای سردخانه استفاده می‌شود. این ساندویچ پانل ها قابل شستشو می‌باشند.

۵.دیوار ساختمان های مسکونی و صنعتی: از ساندویچ پانل های دیواری برای ساخت سازه های مسکونی و صنعتی استفاده می‌شود.

 1. استفاده از این دیواره‌ها برای ساخت اردوگاه‌های موقت، دیوارهای خانه‌های ویلایی ،ساخت کانکس برای اسکان موقت و دائمی، مدرسه و… استفاده می‌شود.

عملکرد سازه‌ای ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری ماموت معمولا تنها در معرض، فشار باد و بار مکش باد هستند. با این حال امکان اعمال بار ضرب‌های نیز باید در نظر گرفته شود در هر پروژه، مهندس سازه مسؤول تعریف و مشخص کردن بارهای باد و فواصل تکیه گاهی پوشش می‌باشد. مهندس سازه باید با میزان ضریب شکل و دیگر پارامترها آشنا بوده، آیین نامه ششم و دیگر اطلاعات تایید شده (building exposure) در معرض بودن ساختمان را جهت فشارهای موضعی و عمومی باد به کار برد.
ضخامت: ۴، ۵، ۶، ۸، ۸.۵ و ۱۰ سانتی‌متر
عرض: ثابت ۰۸.۱ متر (۷ سانتی‌متر اورلپ) مفيد ۰۱.۱ متر
طول با طرح ذوزنقه: ۱ الی ۱۳ متر به دلخواه مشتری
طول ورق طرح سفال: ۲۲.۱ الی ۰۱۵.۷ متر (مضربی از ۵.۳۰ سانتی‌متر)
تکنیک های ساخت ساندویچ پانل در ۴۰ سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. قبلا، پانلهای ساندویچ محصولاتی بودند که فقط برای ساختارهای عملکردی و ساختمانهای صنعتی مناسب بودند. با این حال، ویژگی های عایق بندی خوب آنها، قابلیت پذیری، کیفیت و ظاهر بصری جذاب، باعث رشد و استفاده گسترده از پانل ها در انواع مختلفی از ساختمان ها شده است.

ساندويچ پانل ديواري ماموت

جهت استفاده در ديواره هاي سوله ، كارگاهي ، اداري و مسكوني با ضخامت ۴ الي ۶ cm
اين نوع ساندويچ پانل بيشتر مناسب براي ديوارها و پارتيشن هاي داخلي در پروژه هاي مختلف با ضخامت ۴ الي ۶ سانتيمتر مي باشد كه داراي دو رو ورق آلوزينگ ، دو رو گالوانيزه و يا يك رو آلوزينگ از بيرون و يك رو گالوانيزه از داخل ميباشد و با ايجاد شيار روي آنها استحكام فشاري را ميتوان تا حد مطلوبي بالا برد .

طرح ساندويچ پانل های دیواری ماموت به گونه ايست كه در عرض از يك طرف داراي داراي تورفتگي و طرف ديگر داراي برآمدگي بوده (نري و مادگي) كه وقتي دو پانل در كنار يكديگر قرار ميگيرند باعث قفل شدگي و نيز هم پوشاني لبه هاي يكديگر ميشود و جهت اتصال به سازه در موقعيت مختلف پيچ ميشود (مطابق شكل ذيل)
یکی از انواع ساندویچ پانل دیواری ، ساندویچ پانل دیواری سوله ، کارگاهی ، اداری و مسکونی است. ساندویچ پانل دیواری به روش های ، دو رو ورق پیشرنگ شده از جنس آلوزینگ ، دو رو ورق پیشرنگ شده گالوانیزه و یا یک رو ورق آلوزینگ از بیرون و یک رو ورق گالوانیزه از داخل با عایق پلی اورتان دانسیته ۴۰ کیلوگرم در متر مکعب میباشد و شیارایجاد شده موجب استحکام مطلوب فشاری شده است. ساندویچ پانل دیواری به گونه ای طراحی و تولید میشود که در قسمت عرض از یک سمت دارای تو رفتگی و از سمت مقابل دارای برآمدگی ( نری و مادگی ) که هنگام نصب دو پانل در کنار یکدیگر قرار میگیرند این عمل باعث اورلپ شدن و هم پوشانی جهت اجرای نصب در سازه میگردد.طرح ساندویچ پانل ها ی دیواری به گونه ایست که در عرض از یک طرف دارای دارای تورفتگی و طرف دیگر دارای برآمدگی بوده (نری و مادگی) که وقتی دو پانل در کنار یکدیگر قرار میگیرند باعث قفل شدگی و نیز هم پوشانی لبه های یکدیگر میشود و جهت اتصال به سازه در موقعیت مختلف پیچ میشود .

مدل ها : صاف (DNS) – شیار دار (DND)– پیچ مخفی (RPO)
ضخامت : ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲٫۵ و ۱۵ سانتیمتر
عرض : ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتیمتر اورلپ) مفید ۱۴/۱ متر
طول : ۱ الی ۱۳ متر بدلخواه مشتری

مشخصات ساندویچ پانل دیواری ماموت

دارای مشخصه های فراوانی در مباحث انتقال حرارت می باشد:
این مشخصه ها عبارتند از :
بی اثر در برابر جریان الکتریسیته و واکنش در برابر مواد شیمیایی
کاربرد مقاومتی در برابر حرارت
مقاومت در برابر نفوذ آب
غیر قابل اشتغال

ورق رويي شادولاين طرح ذوزنقه
ضخامت : ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۸.۵ و ۱۰ سانتيمتر
عرض : ثابت ۰۸/۱ متر (۷ سانتيمتر اورلپ) مفيد ۰۱/۱ متر
طول با طرح ذوزنقه : ۱ الي ۱۳ متر بدلخواه مشتري
طول ورق طرح سفال : ۲۲/۱ الي ۰۱۵/۷ متر (مضربي از ۵/۳۰ سانتيمتر)

 

در اجرای ساحتمان مسکونی و صنعتی تولیدی، گزینه های بسیاری پیش روی ما قرار می گیرند که با تحلیل مزایا و معایب هر کدام، تصمیم خواهیم گرفت از ساندویچ پانل دیواری استفاده کنیم. برخی از مزایای ساندویچ پانل دیواری به شرح ذیل است:

۱-قابلیت جابجایی سازه

بدلیل سبک بودن سازه های ساخته شده از ساندویچ پانل در مقایسه با سازه های بتنی، در مواقعی که نیاز به جابجایی ساختمان داشته باشیم، می توان با استفاده از یک جرثقیل و یا جدا کردن دیواره و سقف از سازه، آنرا به مکان دیگری انتقال داد. یک دیوار پانلی می تواند وزنی ۵۰ برابر کمتر از دیوار مشابه ساخته شده از سیمان و آجر داشته باشد.

۲- قیمت تمام شده محصول

اگر به ساختمان های ساخته شده از مصالح سنتی مانند سیمان، آجر، تیرآهن و… نگاهی بیاندازید، خواهید دید علاوه بر وزن زیاد، قیمت تمام شده محصول مقرون به صرفه نبوده و هر یک از مصالح نیازمند ترکیب شدن با مواد دیگر را داشته و تامین آنها هزینه های زیادی بهمراه خواهد داشت. از اینرو بدلیل استفاده از یک نوع متریال در سازه های پیش ساخته، هزینه ساخت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

۳- زمان ساخت سازه

در شرایط مساعد برای ساخت یک ساختمان معمولی از جنس ساندویچ پانل، زمانی معادل ۷ روز صرف می شود، این در حالیست که برای ساخت یک سازه با همان اندازه، نیاز به دو ماه است. استفاده از دیواره و سقف آماده و اتصال آسان بوسیله پیچ و مهره، یکی از مزایای سازه های پیش ساخته است.

۴- عایق صدا و حرارت

برای عایق سازی یک ساختمان بتنی جهت جلوگیری از اتلاف انرژی، نیاز است از لایه های مختلف پشم شیشه، عایق های حرارتی، عایلق های صوتی و… استفاده نمود، در حالی که در مدل پیش ساخته با استفاده از ترکیبات پیشرفته می توان از اتلاف دما و نفوذ صدا به سازه جلوگیری کرد.

۵- نمای ظاهری

اگر بدنبال سازه ای با رنگ بندی جذاب و زیبا هستید، ساختمان های پیش ساخته پانلی انتخاب خوبی خواهد بود. همچنین قابلیت شستشو و استفاده در مناطق بهداشتی از مزیت های دیگر آن است.

۶- مقاومت به ضربه و رطوبت

یکی از مشخصات اصلی پانل مقاومت در برابر ضربه است. باوجود وزن بسیار سبک آن، مقاومت بالایی در برابر ضربه و نیروهای فشاری دارد. همچنین بدلیل استفاده از ورق های آلوزینک و آلومینیوم، در شرایط جوی نامناسب نیز بسیار مقاوم و پایدار است.

عدم رشد انواع باکتری و قارچ در سازه های پانلی نیز از مزایای آن به شمار می رود که در دراز مدت هزینه تعمیرات و نگهداری را پایین می آورد.

۷- ایمن و قابل بازیافت

مقاومت در برابر آتش سوزی و مواد شیمیایی، پانل ها را به یکی از امن ترین مواد ساختمانی تبدیل کرده است. برخلاف موادی مانند سیمان و آجر، پانل قابلیت بازیافت و استفاده در صنعت را دارد و سازگار با محیط زیست است.

نظر دهید